Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
Едно прашање... Како да испровоцираш емотивна реакција од девојка што дава се од себе да си ги сокрие емоциите ? Верувајте, пробани се еден куп варијанти...


EDIT: Не е таква само со мене, со сите е таква, си има набиено филм дека ако покаже било какви емоции ќе се покаже како слабак.
Потруди се, да видиш кога е сама, гарант тогаш ги покажува емоциите.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Ај бе се замарате за една ненормална сте напишале десет страни..........
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Аман ќе ме утепате да можете ... :cautious:
Очекував од женските претставнички на форумов некоја барем да ме разбере...Ок, нема врска...Да кажам уште ова...
Значи отсекогаш сум мрзела луѓе што се навидум фини, мирни, наивни...А уствари може да те продаде за пет пари..Ете тоа многу ме иритира, можда и најмногу од све...Подобро да биде ексцентричен, импулсивен и нека оди во кафана, нека се начука, нека се врти по други жени...Али машкост да има во него, одлучност, самоиницијативност...И колку и да е груба и непријатна вистината, нека ми ја каже во лице...
Ми треба маж, а не флегматично теле, кое седи до мене и ќути само и ме гледа како да не видел девојка во животот...Еден ебан предлог не знаеше да даде за Нова Година...Маж ли е тоа? Морав јас да резервирам, да организирам, да вртам по телефони...
Паметам пред 10-тина години, кога се запишав во средно и бевме кај една другарка дома и нејзиниот татко (сега веќе покоен...) ни даде еден совет кој и ден денес не можам да го заборавам...И многу го почитував тој човек..Ни рече - кога ќе дојде време да изберете партнер во животот, најпрво гледајте да е изживеан до максимум, да поминал све во животот, и добро и лошо, и кафани и жени и клубови и казина - све...Изживеан и сит од све...А не кога ќе се ожени и основа семејство и кога ќе начука 40 и нешто години да го удри во глава тоа што требало да го прави пред 20 години и да отиде со првата дроља што ќе му ја дигне суќната...
Јас тогаш сум имала15-16 години и сум го запаметила ова многу добро.
Овој момак дефинитивно мислам дека не го исполнува овој критериум, а посебно кога сам се фати во стапица и на моја блиска особа и кењал на телефон дека тајните врски биле одлични за авантура и слични срања, при тоа не знаејќи дека го местат и го снимаат све што збори...
И мајка ми некад ме живцира кога ќе ми рече - тебе ќерко мирен дечко ти треба, ти си импулсувна, темпераментна...Баш од тие мирните да се пази човек...Тие најмногу ќе те заебат во животот...Трај - прај...
Може токму од ова произлегува оваа моја одбивност кон него...Јас општо не сакам вакви луѓе во животот...Познавам и женски вакви...

И поарно сама и среќна, него во врска, а несреќна...
Имам милион работи кои во животот ги правам лично сама и ме усреќуваат и исполнуваат до максимум...Не ми треба, поготово не ваков некој до мене...Не е компатибилен да биде во мое друштво...
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
117
Поени од реакции
75
Аман ќе ме утепате да можете ... :cautious:
Очекував од женските претставнички на форумов некоја барем да ме разбере...Ок, нема врска...Да кажам уште ова...
Значи отсекогаш сум мрзела луѓе што се навидум фини, мирни, наивни...А уствари може да те продаде за пет пари..Ете тоа многу ме иритира, можда и најмногу од све...Подобро да биде ексцентричен, импулсивен и нека оди во кафана, нека се начука, нека се врти по други жени...Али машкост да има во него, одлучност, самоиницијативност...И колку и да е груба и непријатна вистината, нека ми ја каже во лице...
Ми треба маж, а не флегматично теле, кое седи до мене и ќути само и ме гледа како да не видел девојка во животот...Еден ебан предлог не знаеше да даде за Нова Година...Маж ли е тоа? Морав јас да резервирам, да организирам, да вртам по телефони...
Паметам пред 10-тина години, кога се запишав во средно и бевме кај една другарка дома и нејзиниот татко (сега веќе покоен...) ни даде еден совет кој и ден денес не можам да го заборавам...И многу го почитував тој човек..Ни рече - кога ќе дојде време да изберете партнер во животот, најпрво гледајте да е изживеан до максимум, да поминал све во животот, и добро и лошо, и кафани и жени и клубови и казина - све...Изживеан и сит од све...А не кога ќе се ожени и основа семејство и кога ќе начука 40 и нешто години да го удри во глава тоа што требало да го прави пред 20 години и да отиде со првата дроља што ќе му ја дигне суќната...
Јас тогаш сум имала15-16 години и сум го запаметила ова многу добро.
Овој момак дефинитивно мислам дека не го исполнува овој критериум, а посебно кога сам се фати во стапица и на моја блиска особа и кењал на телефон дека тајните врски биле одлични за авантура и слични срања, при тоа не знаејќи дека го местат и го снимаат све што збори...
И мајка ми некад ме живцира кога ќе ми рече - тебе ќерко мирен дечко ти треба, ти си импулсувна, темпераментна...Баш од тие мирните да се пази човек...Тие најмногу ќе те заебат во животот...Трај - прај...
Може токму од ова произлегува оваа моја одбивност кон него...Јас општо не сакам вакви луѓе во животот...Познавам и женски вакви...

И поарно сама и среќна, него во врска, а несреќна...
Имам милион работи кои во животот ги правам лично сама и ме усреќуваат и исполнуваат до максимум...Не ми треба, поготово не ваков некој до мене...Не е компатибилен да биде во мое друштво...
Леле мајко !!!!!!!
И ти се раководиш според тој совет од таткото од другарката???
Ако се раководиш по тоа тогаш ти не бараш дечко туку бараш маж за расплод Блонди.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Ццццц..Леллеее...:))))
Вие ова по машка линија се здруживте и против мене сите...Уште и клетви паднаа и све...
Значи да разјаснам - јас на почетокот бев голем оптимист за оваа врска и влегов во истата со најискрени намери...До денес ниту еднаш го немам изневерено, ниту пак навредено...
Е сега не знам ни јас што ми стана - едноставно ми е одбивен дечково (да не кажам одвратен...). И тоа од Нова Година па навака...Имам и претходно пишувано...
И знаев дека не е толку наивен како што изгледа затоа што имам разговор снимено, во кој он збори за некоја таму што сакал авантури да има со неа и тајно да се гледа...А мене ми врти приказни скрос други и се прави ангел пред мене...Ова кец на десетка ми дојде...Не знам ни што пишувам за него, кога не ми е некој битен фактор во животот...
И нема теоретска шанса некогаш да посакам да бидам со него...Одбивен ми е и КРАЈ!
Поарно да си го изневерила отколку да го ругаш пред цел форум глумејќи невина.
Ако ти е одвратен, шо мораш да го споделуваш тоа со нас? Или не си јака пи*ка ако не го изругаш "одвратниот" дечко на форум?
Да се делеа награди за одвратност, сигурно ќе беше прво место.
И замисли после постовиве ќе излезеш со него и ќе му се улизуваш колку ти е најубаво со него, пошо гарант ќе се предомислиш да му раскинеш....зашо не би имала кого да малтретираш.
ГреФ
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Аман ќе ме утепате да можете ... :cautious:
Очекував од женските претставнички на форумов некоја барем да ме разбере...Ок, нема врска...Да кажам уште ова...
Значи отсекогаш сум мрзела луѓе што се навидум фини, мирни, наивни...А уствари може да те продаде за пет пари..Ете тоа многу ме иритира, можда и најмногу од све...Подобро да биде ексцентричен, импулсивен и нека оди во кафана, нека се начука, нека се врти по други жени...Али машкост да има во него, одлучност, самоиницијативност...И колку и да е груба и непријатна вистината, нека ми ја каже во лице...
Ми треба маж, а не флегматично теле, кое седи до мене и ќути само и ме гледа како да не видел девојка во животот...Еден ебан предлог не знаеше да даде за Нова Година...Маж ли е тоа? Морав јас да резервирам, да организирам, да вртам по телефони...
Паметам пред 10-тина години, кога се запишав во средно и бевме кај една другарка дома и нејзиниот татко (сега веќе покоен...) ни даде еден совет кој и ден денес не можам да го заборавам...И многу го почитував тој човек..Ни рече - кога ќе дојде време да изберете партнер во животот, најпрво гледајте да е изживеан до максимум, да поминал све во животот, и добро и лошо, и кафани и жени и клубови и казина - све...Изживеан и сит од све...А не кога ќе се ожени и основа семејство и кога ќе начука 40 и нешто години да го удри во глава тоа што требало да го прави пред 20 години и да отиде со првата дроља што ќе му ја дигне суќната...
Јас тогаш сум имала15-16 години и сум го запаметила ова многу добро.
Овој момак дефинитивно мислам дека не го исполнува овој критериум, а посебно кога сам се фати во стапица и на моја блиска особа и кењал на телефон дека тајните врски биле одлични за авантура и слични срања, при тоа не знаејќи дека го местат и го снимаат све што збори...
И мајка ми некад ме живцира кога ќе ми рече - тебе ќерко мирен дечко ти треба, ти си импулсувна, темпераментна...Баш од тие мирните да се пази човек...Тие најмногу ќе те заебат во животот...Трај - прај...
Може токму од ова произлегува оваа моја одбивност кон него...Јас општо не сакам вакви луѓе во животот...Познавам и женски вакви...

И поарно сама и среќна, него во врска, а несреќна...
Имам милион работи кои во животот ги правам лично сама и ме усреќуваат и исполнуваат до максимум...Не ми треба, поготово не ваков некој до мене...Не е компатибилен да биде во мое друштво...
За момент помислив дека мајка Тереза го пишала постов.
п.с.А ти изживеана си или муж ти ќе треба да ти ја закључуе со катанец?
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Аман ќе ме утепате да можете ... :cautious:
Очекував од женските претставнички на форумов некоја барем да ме разбере...Ок, нема врска...Да кажам уште ова...
Значи отсекогаш сум мрзела луѓе што се навидум фини, мирни, наивни...А уствари може да те продаде за пет пари..Ете тоа многу ме иритира, можда и најмногу од све...Подобро да биде ексцентричен, импулсивен и нека оди во кафана, нека се начука, нека се врти по други жени...Али машкост да има во него, одлучност, самоиницијативност...И колку и да е груба и непријатна вистината, нека ми ја каже во лице...
Ми треба маж, а не флегматично теле, кое седи до мене и ќути само и ме гледа како да не видел девојка во животот...Еден ебан предлог не знаеше да даде за Нова Година...Маж ли е тоа? Морав јас да резервирам, да организирам, да вртам по телефони...
Паметам пред 10-тина години, кога се запишав во средно и бевме кај една другарка дома и нејзиниот татко (сега веќе покоен...) ни даде еден совет кој и ден денес не можам да го заборавам...И многу го почитував тој човек..Ни рече - кога ќе дојде време да изберете партнер во животот, најпрво гледајте да е изживеан до максимум, да поминал све во животот, и добро и лошо, и кафани и жени и клубови и казина - све...Изживеан и сит од све...А не кога ќе се ожени и основа семејство и кога ќе начука 40 и нешто години да го удри во глава тоа што требало да го прави пред 20 години и да отиде со првата дроља што ќе му ја дигне суќната...
Јас тогаш сум имала15-16 години и сум го запаметила ова многу добро.
Овој момак дефинитивно мислам дека не го исполнува овој критериум, а посебно кога сам се фати во стапица и на моја блиска особа и кењал на телефон дека тајните врски биле одлични за авантура и слични срања, при тоа не знаејќи дека го местат и го снимаат све што збори...
И мајка ми некад ме живцира кога ќе ми рече - тебе ќерко мирен дечко ти треба, ти си импулсувна, темпераментна...Баш од тие мирните да се пази човек...Тие најмногу ќе те заебат во животот...Трај - прај...
Може токму од ова произлегува оваа моја одбивност кон него...Јас општо не сакам вакви луѓе во животот...Познавам и женски вакви...

И поарно сама и среќна, него во врска, а несреќна...
Имам милион работи кои во животот ги правам лично сама и ме усреќуваат и исполнуваат до максимум...Не ми треба, поготово не ваков некој до мене...Не е компатибилен да биде во мое друштво...
Се ок.. Си ги кажа какашките на форум и сега бараш оправдување да те сфатиме... Те сфаќаме мила моја, само не те разбираме ... Ај да му раскинеше и да го навредуваше, ќе те разберев. Но ти уште си со него, а го правиш одвратен, одбивен и ред други работи.
За советот од човекот... Според мене тоа може да го каже човек кој ништо не изживеал во животот па сега жали за сето тоа ... Зошто да бараме такви мажи, кога може сите тие споменати работи заедно да ги правиме, па заедно да го изживееме животот.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.153
Поени од реакции
10.938
@Blondi значи за мене нема поглупаво кај женските од тоа кога ке кажат дека несакаат дечкото да ги слуша да им попушта да ги тинтра итн.
значи кога ви попуштаме сме лиглиња вакви, онакви, уффффф досадни и шо ти знам додека од друга страна кога не ве ебаваме ни 2 посто, кога нема да го добивате она што го сакате, да можете да идете ваму таму и уште катаљарда вакви ствари вие женските се жалите како сме ние покварени без срце итн.
па добро бе какви вие уствари сакате????????
можеш ли да ми појасниш?

колку и да се лажеме на секоја и годи кога дечкото и удоловува, трчка по нејзе односно кога е нешто налик твојот дечко.
таа е реалноста :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
па добро бе какви вие уствари сакате????????
можеш ли да ми појасниш?
Ова ме потсеќа на епизодата со докторот од "Back to the future"
The time-traveling is just too dangerous. Better that I devote myself to study the other great mystery of the universe: women!


On, остајте ја Блонди, што повеќе се замарате, тоа повеќе си добива поени на его.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Поарно да си го изневерила отколку да го ругаш пред цел форум глумејќи невина.
Ако ти е одвратен, шо мораш да го споделуваш тоа со нас? Или не си јака пи*ка ако не го изругаш "одвратниот" дечко на форум?
Да се делеа награди за одвратност, сигурно ќе беше прво место.
И замисли после постовиве ќе излезеш со него и ќе му се улизуваш колку ти е најубаво со него, пошо гарант ќе се предомислиш да му раскинеш....зашо не би имала кого да малтретираш.
ГреФ
Грешка си ти!
Како прво јас не му го открив идентитетот на него па го ругам овде и го исмејувам...
Второ - грешка си дека јас ќе се предомислам во врска со ова, пошто денес фино, лепо и културно го откачив засекогаш...
Трето - ако немаш нешто попаметно да кажеш, во иднина те молам не ме цитирај со вакви смешни постови, навредливи и сл...
 
M

Macedonian-Sun

Гостин
Проблем, мислам не ми е проблем само сакам мислење да прочитам

Два пати се обидовме да сме заедно и не успеа бидејќи не го сакам. Покушав на сила да го сакам, а тој ме сака. После тие раскини дојде вчера и ми вели си се променила ајде да пробаме трет пат но ќе дадеме се од себе да ни успее. Ќе ме засакаш. Ти имаш проблем шо нејќеш да имаш дечко. Сеедно ти е дали си сама или не.
А ми рече да размислам па ако не успеало тогаш ќе сме биле другари. Не му го сфаќам филмот. Вели за да сме сега другари неможел оти ме осеќал на друг начин. Лелеееее

Што викате вие на ова?
Јас не го сакам на тој љубовен начин.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
Проблем, мислам не ми е проблем само сакам мислење да прочитам

Два пати се обидовме да сме заедно и не успеа бидејќи не го сакам. Покушав на сила да го сакам, а тој ме сака. После тие раскини дојде вчера и ми вели си се променила ајде да пробаме трет пат но ќе дадеме се од себе да ни успее. Ќе ме засакаш. Ти имаш проблем шо нејќеш да имаш дечко. Сеедно ти е дали си сама или не.
А ми рече да размислам па ако не успеало тогаш ќе сме биле другари. Не му го сфаќам филмот. Вели за да сме сега другари неможел оти ме осеќал на друг начин. Лелеееее

Што викате вие на ова?
Јас не го сакам на тој љубовен начин.
Прв болд: Ти со сила си пробала да го засакаш. Ова е поставување на траекторија нормална на ѕидот, земање на залет и удирање на истиот.
Но во ред, си пробала да испаднеш фер, ма да ако мене ме прашаш љубов мора да има и мотивација и излезна точка од тунелот. Вака, да пробаш да засакаш некој... ради што? Убав е? Има пари? Користи убави фрази? Нејсе

Втор болд: Ти рекол дека ти имаш проблем дека нејќеш да имаш дечко. Па и да е така тогаш нема никад да те ќари. Ќе си го засакала. Смешно.

Болд/италикот: тој не те сака. Уствари те сака ама за себе. Нема никад да те поштува, твоите мислења, твојот живот.

Дај му шанса за пријателство, ама дистанцирај се од него. Седни на муабет, кажи му дека не пали ништо, дека не е твој тип, дека... све да му дадеш до знаење дека врска не пали. А со тоа да испаднеш и фер понатака да не се труди со тебе и да почне да си го троши времето на друга.
 
M

Macedonian-Sun

Гостин
Прв болд: Ти со сила си пробала да го засакаш. Ова е поставување на траекторија нормална на ѕидот, земање на залет и удирање на истиот.
Но во ред, си пробала да испаднеш фер, ма да ако мене ме прашаш љубов мора да има и мотивација и излезна точка од тунелот. Вака, да пробаш да засакаш некој... ради што? Убав е? Има пари? Користи убави фрази? Нејсе

Втор болд: Ти рекол дека ти имаш проблем дека нејќеш да имаш дечко. Па и да е така тогаш нема никад да те ќари. Ќе си го засакала. Смешно.

Болд/италикот: тој не те сака. Уствари те сака ама за себе. Нема никад да те поштува, твоите мислења, твојот живот.

Дај му шанса за пријателство, ама дистанцирај се од него. Седни на муабет, кажи му дека не пали ништо, дека не е твој тип, дека... све да му дадеш до знаење дека врска не пали. А со тоа да испаднеш и фер понатака да не се труди со тебе и да почне да си го троши времето на друга.

Па му го напишав тоа бидејќи уморна сум да идам докај него и ми рече ок е пријатели сме но се гледа дека е лут. А јас секогаш во такви ситуации се грижам за другата страна а не за себе. Мојата добрина скапо прескапо ја плаќам. Благодарам на советот
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Проблем, мислам не ми е проблем само сакам мислење да прочитам

Два пати се обидовме да сме заедно и не успеа бидејќи не го сакам. Покушав на сила да го сакам, а тој ме сака. После тие раскини дојде вчера и ми вели си се променила ајде да пробаме трет пат но ќе дадеме се од себе да ни успее. Ќе ме засакаш. Ти имаш проблем шо нејќеш да имаш дечко. Сеедно ти е дали си сама или не.
А ми рече да размислам па ако не успеало тогаш ќе сме биле другари. Не му го сфаќам филмот. Вели за да сме сега другари неможел оти ме осеќал на друг начин. Лелеееее

Што викате вие на ова?
Јас не го сакам на тој љубовен начин.
А и јас совет некој да дадам, пошто до сега само обратното го правев...
Ти овој нема никогаш да го засакаш и никогаш нема да ти летаат пеперутки низ стомакот кога ќе го видиш...Кога сеа на почетокот викаш не го сакаш, понатаму па нема ич да го засакаш...Познато ми е тоа чувство совршено добро...Илјада пати ако сакаш пробај, исто ќе биде...
И нека не те залажува дека некогаш ќе ти биде само другар...Колку е патетичен значи, извини стварно...Покушава со тебе врска и ти вика ако не успее по не знам си кој пат само, другар ќе биде...Мижи Митро тулумби паѓаат...
Еден личен пример - уште првиот ден на факс се здружив со еден колега од група и секој читав ден бевме заедно...Заедно спремавме испити, се шетавме, излегувавме -како лепенка бевме еден за друг, дури и девојки сум му местела и сме си кажувале љубовни проблеми...Он почеток на втора година се откажа од факс и ретко се гледавме...После година ипол ме викна на кафе и ми призна како бил заљубен во мене уште од првиот ден кога ме видел и дека успешно глумел и го криел тоа...Ни на крај памет не ми паднало дека од него тоа ќе го чујам...А овој твојов ти кажува дека ќе ти биде другар, ама прво уште еднаш да се обиде да биде во врска со тебе...
Нема никогаш како другарка да те гледа, односно само ќе глуми и други мисли ќе му се вртат во глава...

И немој да му угодуваш...Колку си подобра толку на глава ќе ти се качи...речи НЕ САКАМ и чао пријатно...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom