Јужна Америка 2018/19

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Ако е за две недели утакмицата, има шанса Павон да им се врати?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.455
Поени од реакции
42.708
toj pa tevez zemal se buni so toa zhabrite sto gi ima na vrat mu ebam toa lignjata odvratna izgleda ko da ja prezieval sekoja vojna u svetov sto se vodela u zadnji 200 godini najveke kvici bem mu 100 majki
kmeee kamencinja kmee solzavec kmee aj kjuti sve ti ebam izgleas ko da doruckuvas solzavec da ti ebam mater daj ajde kjuti si bar ti.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.404
Поени од реакции
109.018
Нема да работам истиот ден можи ,ама која ќе биди причината да не работам следниот?..што ќе му речам на директорот?..ме каменуваа и ми ја дупнаа гумата и ми акнаа солзавец ВЧЕРА ?..и имам многу стрес на душата?..ајде разбирам да си повреден ,ама дека си имал стрес жими топките..
Што македонец си бе ти? Па БОЛОВАЊЕ ќе извадиш бе вол!! :icon_mrgr::icon_mrgr:
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.151
Поени од реакции
4.584
Мислам дека проблемот не е само во Бока и нивното плачење ко што зборите повеќето, туку ради хаосот што настана како да делуваат неспремни и несигурни дека можеа денеска да ја спроведат утакмицава и све да пројде ко што треба без инциденти, не споредувајте со Дортмунд затоа што таму организацијата сигурно е едно 10 класи подобра, а реално и голем притисок имаа и од УЕФА затоа што огромни проблеми ќе настанеа и со ТВ права и со распоред на утакмици, не можеа да најдат термин во кој би се изиграла утакмицата па затоа форсираа да се изигра. Само не ми се јасни аргентинциве, зошто форсираат да се изигра за викенд, наместо да биде тоа деновиве, секако ќе спласне тензијата и ќе бидат поспремни и организирани во следна прилика
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.486
Поени од реакции
17.137
Денес во близина на Буенос Аирес одложија и уште 5-6 утакмици ради овие настани, сигурно и тие ќе треба да се изиграат, а ќе треба и посериозна организација за самиот реванш пошо ипак е финале на Копа Либертадорес.

Види какви глупи паралели влечете бе, Дортмунд беа под притисок и затоа играа, сигурно и они не сакале да играат ама не успеаа да се изборат за одложување за понатака.

Бока си побара фер и коректно да се одложи за недела-две финалето, имаат 2-3 повредени играчи, огромен стрес, 0 можност да имаат било каква физичка припрема за финалево, олабавете малце со експертизите.
Па тоа де, зошто дозволија УЕФА да се изигра мечот после таков настан и ризик пак да се повтори нешто слично, дури Бартра беше посериозно повреден, и пак ги притиснаа да играат др ден, требаше и тој натпревар да го одложат барем една недела покасно.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.115
Поени од реакции
11.153
Повеќето што коментирате немате ни гледано Ј.Амерички фудбал.Се попаливте поради суперкласико и ми мудрувате.Немате појма што пишувате,и ми ја споредувате оваа утакмица со манекенските инстаграм услови во европа.Под стрес биле,кур се тресе во ладна вода.Ај ако не нека одат нека си ја исправаат чакрата 2-3 недели со доктори па после кога ќе се спремни психички
нека кажат.
Ги пратам латиносиве можеби 10 години наназад,особено последниве 3-4.Дури и повеќе имам гледано тимови како Фламенго,Гремио,Индепендиенте,Гуарани,Џуниор,Санта Фе,Католика и сл отколку Тотенхем,Лестер,Фиорентина,Виљареал и сл.
Секоја побитна утакмица на континентот Е ВОЈНА.Уште пред 10+ години кога даваа нокаут фаза на МТВ1,тимови како на пример Кукута не дозволуваа да се изведе корнер.Абе по 10-15 минути прекин имаше при најобичен корнер на противникот.Фрлаа со што ќе стигнат.Утакмиците нормално си продолжуваат после тоа,затоа што тоа се случуваше секаде и премногу често.
Отсекогаш домашниот терен бил голема предност во ваквите мечеви.Притисок,страв,помош од судии и што ли уште не.Сантош сеа ко ја прекинаа утакмицата кога сакаа да го линчуваат гостинскиов тим што требаше да се прави?
Не поджувам насилство и ова што се случи е над дозволеното.Само направивте х10 од тоа што реално се случува.Ова е секојдневна сцена за континентот,и немаше потреба од вакви глупирања од страна на Бока.Ајде вчера оправдано беше,поради солзавецот.Ама денес?
Стравувале за животот :icon_lol: , оти не се навикнати тие па ова прв пат се гледа на гостувањата и неможат да се соземат сеа.Се знае дека сето ова е само да се исползува нешто,немој да ги сожалувате.
И претходно бев за Ривер,сеа ќе сум уште повеќе за нив после педерлуциве од Бока.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.486
Поени од реакции
17.137
Јас играчите не ги жалам толку туку ги жалам тие шо беа на трибини, со деца со све ни криви ни должни шо го кркаа онај страв, солзавци, камшици, камења и шо не, замислете како му е на некое детенце да гледа на земја татко му кај шо го прпелкат со пендраците на земја, а шо е криво то кога има несалам родители и ги носат децата на онакви настани кога знаат дека 99 посто ќе има хаос.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Јас играчите не ги жалам толку туку ги жалам тие шо беа на трибини, со деца со све ни криви ни должни шо го кркаа онај страв, солзавци, камшици, камења и шо не, замислете како му е на некое детенце да гледа на земја татко му кај шо го прпелкат со пендраците на земја, а шо е криво то кога има несалам родители и ги носат децата на онакви настани кога знаат дека 99 посто ќе има хаос.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Samite roditeli se ludi... ponazad nekoj pisa deka majka i vrzuvala na malata kerka bakli za da gi prosvercuvaat na stadionot
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.233
Поени од реакции
3.718
Абе за инат нема да играм да се појавам. Па не се будали они, да идеш ти накај утакмица и камења да ти фрлаат. Сол беше автобусот напраен :D Нишо не им било можеле да играат ... Ако треба службено ќе ја загубам ама не се појавувам да играм за такви говеда од навивачи :D Нормална појава било ова секој ден се дешавало. За да биде ненормално што требаше, да убијат 3ца место да повредат и утре наместо на утакмица на погреб да се појават ако не? Сосема нормално било, исто како она у 4та лига у бразил она судијата што заебал работа и го искасапиле цел. Срамота е ова за таква земја, ама таму очигледно нема еден нормален :)
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Абе за инат нема да играм да се појавам. Па не се будали они, да идеш ти накај утакмица и камења да ти фрлаат. Сол беше автобусот напраен :D Нишо не им било можеле да играат ... Ако треба службено ќе ја загубам ама не се појавувам да играм за такви говеда од навивачи :D Нормална појава било ова секој ден се дешавало. За да биде ненормално што требаше, да убијат 3ца место да повредат и утре наместо на утакмица на погреб да се појават ако не? Сосема нормално било, исто како она у 4та лига у бразил она судијата што заебал работа и го искасапиле цел. Срамота е ова за таква земја, ама таму очигледно нема еден нормален :)
Брате, тоа е Аргентина незнам што не ти е јасно, нема да си се појавувал да играш, па да си играч на Бока да одбиеш да играш прво твоите навијачи ке те линчуваат, и да како некој што спомна погоре ова е пичкин дим у однос на некои дешавања, па биле растревожени, па биле под стрес, па неможеле да играат... цел ден ја чекав утакмицата и кога видов пак ке ја одлагаат ми падна мрак на очи, секако бев за Ривер, но после ова понашање на пичкиците на Бока сакам да ги наполнат со 3 гола минимум па после пак нека се жалат дека се под стрес.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Абе за инат нема да играм да се појавам. Па не се будали они, да идеш ти накај утакмица и камења да ти фрлаат. Сол беше автобусот напраен :D Нишо не им било можеле да играат ... Ако треба службено ќе ја загубам ама не се појавувам да играм за такви говеда од навивачи :D Нормална појава било ова секој ден се дешавало. За да биде ненормално што требаше, да убијат 3ца место да повредат и утре наместо на утакмица на погреб да се појават ако не? Сосема нормално било, исто како она у 4та лига у бразил она судијата што заебал работа и го искасапиле цел. Срамота е ова за таква земја, ама таму очигледно нема еден нормален :)
Па тој судијата извадил нож и убил играч, не да заебал, малку претерал тој.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom