Јужна Америка 2018/19

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.752
Поени од реакции
8.843
Па што спинува бе? Не требаше ни Дортмунд да се изигра тогаш ама ете УЕФА си имаат финансиски заработки и изгледа требаше да погине некој за да ја одложеа..
Ма ајде не заебавајте, да не треба принцезите со црвен тепих да ги пречекаат и мафини да има од страна да се послужуваат?...јас те разбирам што сакаш да кажиш дека не е нормално она да се случува ама онакви работи има секаде во секое дерби во светот па не видов некаде да се одложи натпревар дека фрлале камења и играчите биле повредени и имале стрес..епа ајде да почекаме кога ќе му помини ментструалниот период и да нема публика па сите услови за Бока да се исполнат и да можи да се изигра дуелот..ајде за вчера разбирам донекаде бидејќи хаос беше ама денес?..

Прекинете да спинувате...во Турција секое гостување на Фенербахче,Гала и Бешикташ му е пекол и се соочуваат со секакви пиздарии и се немаат пожалено..па дека било финале Копа Либертадорес..ете бе хипотетички да се случуваат секоја недела вакви работи (по улици да има хаос,тепачки,крадења,фрлање камења по автобусите) и нема да се изигра никогаш?...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Абе форсаат да играат без публика Ривер, службено нема шанси затоа што фрката не се деси на самиот стадион. Нормално ми е да пробуваат да извлечат максимум од хаосов.
Епа тоа бе Стек, пробуваат да извлечат, не дека стварно не можат да играат. Те удира тебе кола на пешачки, ама онака те пецка и тебе не ти е ништо, пошто немаш ни модрица ама си викаш полиција, му тужиш осигурање и пробуваш да земеш максимум паричка поради невнимателноста на шоферот.[DOUBLEPOST=1543178633][/DOUBLEPOST]
Па се изигра под притисок на УЕФА бе, под ист притисок беа вчера и Бока ама на крај успеаа да издејствуваат да играат овој викенд.

И тогаш сигурно Борусија не сакале да играат ама УЕФА не дозволи такво нешто.
У реду е Кимо инсајдеру, под притисок се изиграла гарант, сигурно сакале да ја одложат ама УЕФА им се заканила со сечење гениталии и киднапирање деца. Ај мрш днознавачу.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Џони дај утре да дојдеме 10 од тука од Кајгана да те каменуваме додека одиш на работа, да ти стаиме солзавец у преден џеб на кошула и после тоа да те тераме да идеш да судиш утакмица, може?

У ниеден случај немаше да биде фер да се игра утакмицата вчера, си има процедури пред утакмица низ кој еден тим мора да помине за да се припреми а овие од Бока немаа време за ништо.[DOUBLEPOST=1543178763][/DOUBLEPOST]
У реду е Кимо инсајдеру, под притисок се изиграла гарант, сигурно сакале да ја одложат ама УЕФА им се заканила со сечење гениталии и киднапирање деца. Ај мрш днознавачу.
Ок Пеа сезнајко, дискутирај ако ти се дискутира у темава и не ме умарај мене, шчуо?

Не се прај глуп за некои очигледни работи.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.220
Поени од реакции
108.043
Ма ајде не заебавајте, да не треба принцезите со црвен тепих да ги пречекаат и мафини да има од страна да се послужуваат?...јас те разбирам што сакаш да кажиш дека не е нормално она да се случува ама онакви работи има секаде во секое дерби во светот па не видов некаде да се одложи натпревар дека фрлале камења и играчите биле повредени и имале стрес..епа ајде да почекаме кога ќе му помини ментструалниот период и да нема публика па сите услови за Бока да се исполнат и да можи да се изигра дуелот..ајде за вчера разбирам донекаде бидејќи хаос беше ама денес?..

Прекинете да спинувате...во Турција секое гостување на Фенербахче,Гала и Бешикташ му е пекол и се соочуваат со секакви пиздарии и се немаат пожалено..па дека било финале Копа Либертадорес..ете бе хипотетички да се случуваат секоја недела вакви работи (по улици да има хаос,тепачки,крадења,фрлање камења по автобусите) и нема да се изигра никогаш?...
Оди изгуглај ги изјавите на играчите на Дортмунд после мечот и дојди па ќе збориме. Извини Џони што треба пред секоја утакмица ќотек да јадат играчите и збор да не кажат.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ок Пеа сезнајко, дискутирај ако ти се дискутира у темава и не ме умарај мене, шчуо?

Не се прај глуп за некои очигледни работи.
Па убаво ти пишав мисир еден, да не глумиш заеф. Убаво си праша, како е можно таа да се одигра за 24 часа после подметната БОМБА а оваа за ваков напад да бараат службена, па да бараат без навивачи, на крај ќе побараат Ривер да излезе со 7 играчи на терен.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Најреално решение е службена победа за Бока затоа што ова е срам над срамовите. И како сакате да играат играчите на Бока после она? И овие што притискаат од федерација да се игра се ретардирани, вклучувајќи го и Инфантино.
Абе форсаат да играат без публика Ривер, службено нема шанси затоа што фрката не се деси на самиот стадион. Нормално ми е да пробуваат да извлечат максимум од хаосов.
У реду е :icon_lol:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Па убаво ти пишав мисир еден, да не глумиш заеф. Убаво си праша, како е можно таа да се одигра за 24 часа после подметната БОМБА а оваа за ваков напад да бараат службена, па да бараат без навивачи, на крај ќе побараат Ривер да излезе со 7 играчи на терен.
Ете и јас убаво ти кажав како е можно таа утакмица да се одигра одма после 24 часа и како е можно оваа да не се одигра викендов и да се игра можда за 2 недели.
Овде имаш 3 повредени играчи и Бока има повеќе причини да бара утакмицата да се одигра за недела-две.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.220
Поени од реакции
108.043
Читај се веќе кога сакаш да тролаш. @Invader
Заебанциите на страна ама не смее денеска да се одигра утакмицава. Ај тоа за службена е премногу, ама како сакаат да играат фудбалериве после ваква траума...
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.752
Поени од реакции
8.843
Џони дај утре да дојдеме 10 од тука од Кајгана да те каменуваме додека одиш на работа, да ти стаиме солзавец у преден џеб на кошула и после тоа да те тераме да идеш да судиш утакмица, може?

У ниеден случај немаше да биде фер да се игра утакмицата вчера, си има процедури пред утакмица низ кој еден тим мора да помине за да се припреми а овие од Бока немаа време за ништо.
Кимо..ова во Турција секое коло се случва па немам видено фудбалерите да доживеат стрес од фрлање камења ..не заебавајте смешен изговор е ова на Бока..очигледно е дека сакаат да издејствуваат празни трибини и то е то...за вчера разбирам ама денес НЕМАА ИЗГОВОР И МОРАШЕ ДА СЕ ИГРА[DOUBLEPOST=1543179528][/DOUBLEPOST]
Читај се веќе кога сакаш да тролаш. @Invader
Немој аман страшни трауми доживееа...демек прв пат му е ова во Аргентина каде секое гостување му е на нож па баш сега најдоа да се жалат дека имаат стрес кога видоа дека ќе му ја дупнат глата фудбалски и одма почнаа да се жалат да плачат да му ја одложат.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.220
Поени од реакции
108.043
Немој аман страшни трауми доживееа...демек прв пат му е ова во Аргентина каде секое гостување му е на нож па баш сега најдоа да се жалат дека имаат стрес кога видоа дека ќе му ја дупнат глата фудбалски и одма почнаа да се жалат да плачат да му ја одложат.
Ај следен пат пред да идеш на работа или пред да судиш ќе ми кажеш и ќе дојдам да те каменувам и да ти рокнам солзавец па ти суди после тоа или биди нормален на работа. Може? :D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Кимо..ова во Турција секое коло се случва па немам видено фудбалерите да доживеат стрес од фрлање камења ..не заебавајте смешен изговор е ова на Бока..очигледно е дека сакаат да издејствуваат празни трибини и то е то...за вчера разбирам ама денес НЕМАА ИЗГОВОР И МОРАШЕ ДА СЕ ИГРА
Џони имаа 3 играчи со повреди како последица од ова вчера, двајца имаа стакло у око и најверојатно едвај гледаа и не можеа да играат ни вчера ни денес.
Според мене не е фер да играа и Бока да беше десеткувана па најубаво е такво финале да се изигра за недела-две, со далеку подобра организација и далеку поспремни играчи.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.752
Поени од реакции
8.843
Ај следен пат пред да идеш на работа или пред да судиш ќе ми кажеш и ќе дојдам да те каменувам и да ти рокнам солзавец па ти суди после тоа или биди нормален на работа. Може? :D
Нема да работам истиот ден можи ,ама која ќе биди причината да не работам следниот?..што ќе му речам на директорот?..ме каменуваа и ми ја дупнаа гумата и ми акнаа солзавец ВЧЕРА ?..и имам многу стрес на душата?..ајде разбирам да си повреден ,ама дека си имал стрес жими топките..
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Емоционално биле истрошени, за две недели ќе се пожалат дека мајка им било опцуено, мислам ајде, кој кур па мајка да им пцујат.
#ЗборотБолиПовеќеОдКаменот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom