Јеховини сведоци

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.120
Поени од реакции
4.757
Ти одмарај, затоа што и во твојата вера има мудрости за смеење колку сакаш.
Исто лајно е и таа религија, само има нешто сменето...
Финтата е шо тие самите одат подалеку... ќе ги спомнам само Армстронг, Кусто... и пародијата почнува.
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Прашањето е дефектно поставено. Зошто морам да исповедам некоја вера? Роден сум како православец, меѓутоа тоа ништо не ми значи.
А света тројца е навреда за интелектот, ужас над ужасите. Тоа е оној момент кој ако го голтнеш, за тебе нема враќање назад од лудилото...
ОК, јасно ми е. Продолжи да си го живееш филмот. Толку си полн со себе, што дискусијата е непотребна и безпредметна. Биди поздравен. Толку од мене.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
ОК, јасно ми е. Продолжи да си го живееш филмот. Толку си полн со себе, што дискусијата е непотребна и безпредметна. Биди поздравен. Толку од мене.
Ти фино и културно ме праша, јас фино и културно ти одговорив. Не разбирам што тебе те навреди во мојот пост. Приказната за едноста на таткото, синот и светиот дух е смислена во очај да де спаси концептот на христијанството како монотеистичка религија. Таа приказна е ултимативна глупост, срам за интелектот. Одговорно тврдам дека на оној што верува во таа приказна може се да му се продаде, тоа е личност која го издала разумот во најелементарна форма...
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Ти фино и културно ме праша, јас фино и културно ти одговорив. Не разбирам што тебе те навреди во мојот пост. Приказната за едноста на таткото, синот и светиот дух е смислена во очај да де спаси концептот на христијанството како монотеистичка религија. Таа приказна е ултимативна глупост, срам за интелектот. Одговорно тврдам дека на оној што верува во таа приказна може се да му се продаде, тоа е личност која го издала разумот во најелементарна форма...
Украдено е тројството од пагански Тројни Божици како Хекате, Моргана и сл :toe:
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
13
Поени од реакции
0
Во последно време многу се заинтересирав за Јеховни Сведоци. Искрено многу ми се чудни и сум против нив. Дали некој од вашето семејство, пријател или можеби вие сте Јеховен Сведок? Како влеговте во таа секта? Дали сакате да се вратите назад?
 

Violent Femme

I am as lovely as a dream in stone..
Член од
27 мај 2011
Мислења
725
Поени од реакции
525
хахаха леле имам тетка што е со тие веќе 20 и кусур години.Многу се смирени еј мислам дека тоа не е за мене цело време се смее се прифаќа смирено ко да е под дејство на дрога хххаах е имаше една лоша работа требаше да донира крв за нејзината сестра и она не го направи тоа зошто не им дозволувале од таа вера демек ако и било пишано да умре нека умре а давање крв било сатанска работа.Подобро не влегувај во такви работи животот ќе ти се промени ептен размисли убаво и распрашај се не е баш најдобро како што ти викаат :)
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
13
Поени од реакции
0
Колку што прочитав, тие не веруваат во Исус, веруваат во богот Јахве. Во Македонија има околу 1200 приврзаници. Тие се собираат секој четврток во собрание кое содржи од 10 до 120 членови. Тие не слават роденден,8-ми март, Велигден ниту еден друг празик. Бараат што повеќе приврзаници за да станат религија.
 

џо!

Фаличниот Ром
Член од
31 октомври 2009
Мислења
519
Поени од реакции
52
Najbolji komshii, i najbolji tochaci imaat...:/​
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Познавав една-две личности и...нормални луѓе како и сите други.

Ама може да приметиш дека се некако посмирени ,посталожени. Ни сум против ,ни ги подржувам ,т.е. ништо не ни знам за нив ,а и не ме ни интересира.
 

џо!

Фаличниот Ром
Член од
31 октомври 2009
Мислења
519
Поени од реакции
52
Колку што прочитав, тие не веруваат во Исус, веруваат во богот Јахве. Во Македонија има околу 1200 приврзаници. Тие се собираат секој четврток во собрание кое содржи од 10 до 120 членови. Тие не слават роденден,8-ми март, Велигден ниту еден друг празик. Бараат што повеќе приврзаници за да станат религија.
де бе, и помалку од 10 члена у иста соба ти било сатанизам...
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Професионални перачи на мозок, иако немам против нив што подалеку од мене, хехех не верувам дека ќе го види ова некој Јеховин Сведок бидејќи за нив и PC-то е сатанска работа.:pos:
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.002
Поени од реакции
15.328
а прво да објасниш што е тоа?
Тоа ти е некоја форма на христијанството,но е сметано за секта.Крајно ја презираат и осудуваат Библијата и сметаат дека таа го сквернави христијанството со политички основи.
Толку знам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom