Јана Бурческа на Евровизија 2017

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.230
Во моменти потпевнува, но воглавно глуми дека пее, бар на мене така ми се гледа од снимката. Иначе нормално е тоа што е како здрвена на сцената, нема искуство, но искрено верувам дека до полуфиналето ќе ја подготват добро:)
Епа сега има можност да билда колку толку искуство во овие промотивни настапи

Како и да е, ја чека многу работа според мене.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Треба на сцена малку да поработат да има добри светлечки ефекти и добра визуелна графика на екранот.

Плус добро да се внимава кој ќе биде во пратечките вокали за да може добро да ја вадат бидејќи нема искуство големо.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Случајно го видов ова интерју со Јана, каде водителот и бара да му ја запее песнава. Пеењето во живо врска нема со она од песната. Ако не и го намонтираат гласот и во живо, тешко дека добро ќе звучи:)

 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Уште од почеток кажав дека баш од пеењето во живо и највеќе се плашам и мислам дека ќе биде клучно за тоа што ќе направиме. И XXL на времето беа главни фаворити во обложувалниците па видовме на крај што направија откако се избламираа со нивното пеење во живо, а и кај оваа не сум убеден дека така добро ќе звучи, пред се со оглед на тоа што песна сама по себе е направена со „вештачки“ глас. Значи дури и да знае добро да пее, пак прашање како ќе звучи тоа во живо во споредба со радио верзијата каде гласот/звукот апла е корегиран.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Иначе сеа гледам вчера вечер настапила во Израел и во живо ја отпеала песната (на мобилен сум па не можам да го постирам линкот али пишете на јутјуб Israel calling 2017 macedonia). На почеток ок почнува али после рефренот многу штураво го пее (а тоа е 70% од песната) :/

Уствари и по смајлињата за време на видеото се гледа, прво сите и праќаат срциња и лајкови и коа ќе почне рефренот сите се намрштени смајлиња :/

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Еве и настап во Израел. Тука се приметува повеќе дека пее.
[DOUBLEPOST=1491469595][/DOUBLEPOST]Интервјуа.
 
Последно уредено:

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Во Израел во живо и не звучела толку лошо. Сепак јас мислам дека ќе и стават ефект на гласот и во живо исто како што и Лорен звучеше за Еуфорија (бар на мене ми звучеше нејзиното пеење како со ефект:D).
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
https://www.youtube.com/watch?v=hqWqPDjldXM

Овие прават анализа и коментари за сите настапи во Израел, и интересно иако нашата и Ирска и Израел по коментарите на јутјуб се најкритикувани за тоа колку лошо звучеле на нивните настапи, овие баш за нив викаат дека одлично звучеле. Вика дека за настапот на Јана во Лондон сите коментирале дека звучело апла на плејбек, ама по настапот во Израел (каде пеела во живо) вика звучело исто како аудио верзијата и дури не можел да процени дали стварно во Лондон било плејбек или во живо пеела, оти бил изненаден колку добро звучи и блиску до аудиоверзијата. Така да реално тешко е да се процени по видеото на јутјуб (штом овие што биле таму на лице место имале апла поинаков впечаток), оти не само кај неа туку како што кажав и кај други учесници е истиот случај дека на клипот звучи мизерно (посебно за Ирецот) а овие паѓаат во несвест колку добро звучел во живо, така да има надеж лол
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Еве го настапот од Лондон со одлична снимка и звук па коментирајте што мислите за пеењето. Се приметува од убаво дека е плејбек само отвара уста.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Ако тоа е плејбек (што е точно) ондак не гледам што има по тој настап да коментираме за нејзиното пеење во живо лол

Али на ова видео од настапот од Израел звукот е многу подобар него на тоа првото видео што излезе и вака многу по асално звучи (оти првично впечатокот беше лош по првото видео ама таму звукот бил крш)
https://youtu.be/UHLC-lHr3cI

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Еве и едно видео поврзано со тоа како личи сцената:)

 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Почнаа првите проби на сцената така да треба да очекуваме и видео од пробата на Јана.

Еве ја од Црна Гора. Само не знам кој му е филмов со косава плетенка.
 
Последно уредено:

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Почнаа првите проби на сцената така да треба да очекуваме и видео од пробата на Јана.

Еве ја од Црна Гора. Само не знам кој му е филмов со косава плетенка.
Ликов од Црна Гора е еден од доказите дека Евровизија стана шоу каде вријат педерите и лезбејќите. Добро, можеби не е педер, ама бар мене за таков ми личи:D

Иначе сега случајно кога му ја видов пробата, во Related videos ми се појави ова видео, па ми текна кој е он:D На Х Factor учествуваше:)

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom