ЈСП - случки, прашања, дискусии

Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Се возам завчера во 24ка и вози вози и само место накај центар да сврти си продолжи право накај југо дрво. И идеме да видиме што е работата, и возачов претходниот ден возел 9ка па се занесол.....божееее што нема да доживееш со ЈСП! А пак вчера се возам исто во 24ка и само застанува на станица пред Кузман и од грмушките излагаат некои дечурлана и почнуваат со јајца да маваат по автобус, среќа немаше прозор отворен иначе ќе беше лошо. Неваспитани!
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Се возам завчера во 24ка и вози вози и само место накај центар да сврти си продолжи право накај југо дрво. И идеме да видиме што е работата, и возачов претходниот ден возел 9ка па се занесол.....божееее што нема да доживееш со ЈСП! А пак вчера се возам исто во 24ка и само застанува на станица пред Кузман и од грмушките излагаат некои дечурлана и почнуваат со јајца да маваат по автобус, среќа немаше прозор отворен иначе ќе беше лошо. Неваспитани!
Среќа што претходната ден не возел меѓуградска.
 

Koko Roko

Oh Mr. Topper!!!!!!
Член од
21 јуни 2010
Мислења
623
Поени од реакции
563
А пак вчера се возам исто во 24ка и само застанува на станица пред Кузман и од грмушките излагаат некои дечурлана и почнуваат со јајца да маваат по автобус, среќа немаше прозор отворен иначе ќе беше лошо. Неваспитани!
Ееее! Како си ми разбудил спомени:icon_lol:
Тоа со јајцата се практикува само кога немаше да не пуштат во автобус да се качиме гага.
Замисли никој немавме пари за карта, а за јајца инстантно се собираа и тоа по убава цена 5ден. едно :icon_lol:
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Среќа што претходната ден не возел меѓуградска.
Хахаха да, ќе си појдев у школо на 3 час:)

--- надополнето ---

Ееее! Како си ми разбудил спомени:icon_lol:
Тоа со јајцата се практикува само кога немаше да не пуштат во автобус да се качиме гага.
Замисли никој немавме пари за карта, а за јајца инстантно се собираа и тоа по убава цена 5ден. едно :icon_lol:
Еден дедо вика, овие денешниве деца од коза, крава, кобила се доени, затоа и наликуваат на животни. Ми идеше да им станам и да им речам некој ден некој вака со вашите јајца да гаѓа, ама ај викам да не си добијам некое јајце у глава:)
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Петок накај 2-3 попладне, старци се качуваат во 57-ца на Битпазар, кој со пола кило моркови кој со 2 кромитчиња и слично,пицнати до даска(иако смрдат на лук), и иако немале потреба од овие продукти,важно им е гага бусот и биле да прошетаат!И најлошо од се е кога ти одржуваат лекции за култура:S
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Петок накај 2-3 попладне, старци се качуваат во 57-ца на Битпазар, кој со пола кило моркови кој со 2 кромитчиња и слично,пицнати до даска(иако смрдат на лук), и иако немале потреба од овие продукти,важно им е гага бусот и биле да прошетаат!И најлошо од се е кога ти одржуваат лекции за култура:S
тоа увек било така и така ке остане.. верувај :) во нашиве автобуси ама БАШ СЕ ке види човек.. СЕ СЕ СЕ !!!
100 пати сум кажал и па ке кажам.. стариве се невозможни луѓе!

со душа чекаат да дојде петок да одат да испазарат од битпазар зеленпазар дрн дрн дрн пазар... се натовараат со 20+ кила и па се враќаат со автобус накај дома без притоа да размислат дека прво може да се повредат у автобус. не за друго него зашо неможат ни да кренат 20 кила роба а камо ли да ја носат па и низ автобуси уште.. АЛОООО за 100 денара ли бре.. до таму ли стигнавте !!! ко да немаат дома деца синови внуци да им ги завршат тие работи. МОРАЛЕ ОНИ..

А да.. и она пусто македонско.. застанува до тебе баба/дедо а ти седиш на стол и настапува она класичното.. ЕТЕ.. МЛАДИВЕ СЕ СИТЕ ТАКВИ.. БЕЗ КУЛТУРА.. НЕЗНААТ ЗА ПОЧИТ ПРЕМА ПОСТАРИ... ОД ДОМА ТАКА ГИ УЧАТ ДА НЕ СТАНУВААТ НА ПОСТАРИ...... и така натака.. на ваквиве ЗА ИНАТ никад не им станувам !!!
 
Член од
6 октомври 2010
Мислења
3
Поени од реакции
1
me nervira koga cekam nekoj me nervira majka mi koga ke pocne da mi zbori me nervira koa nema voda za kapenje me nervira ko nema za jadenje me nerviraa nekoj ko ke pocne da me isprasuva kaj sum bil sto sum pravel me nervira ko trebe da se pravdam za neso :D:D::D se me nervira :D
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ме нервираат возачите во 24-ка кои не отвараат задна врата да влезнеш, и карта ти бараат за да поминеш а немаат ингеренција за тоа.:nerv:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Боби[Мкд];3821687 напиша:
Ме нервираат возачите во 24-ка кои не отвараат задна врата да влезнеш, и карта ти бараат за да поминеш а немаат ингеренција за тоа.:nerv:
А кој има ингеренција да ти бара карта ако не возачот ??
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Денес видов како шофер во приватна 22 ги избрка децата од автобус оти се инаетат со Владата...:tapp:
Пензионериве уште не можат да поверуват дека СЕКОЈ петок им е гага во автобус, па како последно да е и мора да се искористи.. Идат од Драчево до Центар само по билтен од спортска!
 
F

FilipMacedon

Гостин
Додека да седнеш мајсторот нагло дава гас....уствари една "нестабилна" плавуша ми падна во раце од наглото поаѓање,што и не беше толку непријатно :)...но сепак официјално бев нервозен,демек :P ....
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Ме нервира што кога ке извадам слободна, контрола никогаш не влегува а кога ќе се шверцаме обавезно ке влезе некоe чиче од JСП. :mad:
 
Член од
5 октомври 2010
Мислења
974
Поени од реакции
308
Ме нервира посебно Петок кога ќе се накачат 200 пензионери и влечат 300 работи со нив како на пример кокошки и вреќи полни кој знае со што, а внатре во бусот труе на 400 срања.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom