Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.733
Поени од реакции
5.003
Забранети цигар, 500 евра..и потоа политичар ќе најдат со 3-4 картони кубанки. Исто и прохибицијата... важи ама само за сиромавите.
Плус работата е што они немаат решено проблем со пандемијата, само го одложуваат неизбежното. Пошто уште имаат заразени...
Ја ти кажав, увек и ама увек имало вакви двојни аршини.
А не “закон важи за сите„
Автоматски споено мислење:


Факт е дека си роб и се помирил со тоа. Гуд деј. Бај Бај. Ја одбивам. Се друго е излишно.
Неможе никој само со верување да избега од таму кај што е ни Ноле и Свети Ноле.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.445
Поени од реакции
4.274
Неможе никој само со верување да избега од таму кај што е ни Ноле и Свети Ноле.
Буквално концептот за пари и производ што корпораците го нудат е базиран на “верување„во силата на тоа што го имаат и што го продаваат. Се друго е манипулаци и извотперување на вистината Оти и ја работам за и со корпорации...
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.733
Поени од реакции
5.003
Буквално концептот за пари и производ што корпораците го нудат е базиран на “верување„во силата на тоа што го имаат и што го продаваат. Се друго е манипулаци и извотперување на вистината Оти и ја работам за и со корпорации...
Со пари се купуваат работи што требаат за бенефит поголем од вложениот труд. Така функционира светот.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.445
Поени од реакции
4.274
Со пари се купуваат работи што требаат за бенефит поголем од вложениот труд. Така функционира светот.
Само го заборави делот дека секогаш цената и трудот се поголеми од бенефитот. Економијата не е перпетум мобиле. Иначе не би била оддржлива.
Како сите машини , сите мотори, никогаш не може да имаш повеќе полезно дејство од вложена работа и енергија. Се што трошиш денес е позајмено од утре. Целата економија е кредит што треба човештвото да го отплаќа.
Автоматски споено мислење:

@Dumbledore predlog do tebe i redakcija, da otvorite Shizo katce.
Ти модератор и прв пациент. Можи така.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.445
Поени од реакции
4.274
све е околу литиумот баки мој.
Дајте ми ја да копам бе. Не ми треба ни инвестиција ни ништо.
Морало биг чангас корпорации да копат, ние рајата ни камче не може да кренеме без некој да земе мито...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
Забранети цигар, 500 евра..и потоа политичар ќе најдат со 3-4 картони кубанки. Исто и прохибицијата... важи ама само за сиромавите.
Плус работата е што они немаат решено проблем со пандемијата, само го одложуваат неизбежното. Пошто уште имаат заразени...
Ја ти кажав, увек и ама увек имало вакви двојни аршини.
А не “закон важи за сите„
Автоматски споено мислење:


Факт е дека си роб и се помирил со тоа. Гуд деј. Бај Бај. Ја одбивам. Се друго е излишно.
toa deka si od balkanot... ovde politicarite plakaat kazni, si podnesuvaat ostavki, odat vo zatvori... da ima mal % sto bezobrazno odbivaat nekogas da se povlecat ali obicno im se slucuva narodot.

i da e kako sto vikas deka zakanot ne vazi za site, ovde e toa bar mnogu pomalku izrazeno i jebi ga za nole sega za sega zakonot vazi...
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.445
Поени од реакции
4.274
toa deka si od balkanot... ovde politicarite plakaat kazni, si podnesuvaat ostavki, odat vo zatvori... da ima mal % sto bezobrazno odbivaat nekogas da se povlecat ali obicno im se slucuva narodot.
Само тие што ги фатиле, или одбрале како жртвени јагниња.
Ако мислиш дека ова се исклучиво балкански работи...
Овие глупости постоеле од антиката баце...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
Само тие што ги фатиле, или одбрале како жртвени јагниња.
Ако мислиш дека ова се исклучиво балкански работи...
Овие глупости постоеле од антиката баце...
percepcijata e bitna... u mkd te kradi i pravi budala. gubis nadez, decata si odat i drzavata propaga.

ovde tie so gi fakaat go jadat. tie sto se snasle ok... ali narod raboti, zarabotuva, zivee ubavo... ima pari i za narodot, i za australian open i za f1 i za moto gp i za miljarda drugi raboti...
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.445
Поени од реакции
4.274
percepcijata e bitna... u mkd te kradi i pravi budala. gubis nadez, decata si odat i drzavata propaga.

ovde tie so gi fakaat go jadat. tie sto se snasle ok... ali narod raboti, zarabotuva, zivee ubavo... ima pari i za narodot, i za australian open i za f1 i za moto gp i za miljarda drugi raboti...
Имам роднини таму на убава позиција и тоа и едвај имаат за заштеда. Буквално не мења ништо кога за десет пати повеќе пари се ти е десет пати посткапо...
Тоа што го викаш ти? Жртвено јагне. Лов на вештерки. Демократијата постои само заради пи-ар.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
Имам роднини таму на убава позиција и тоа и едвај имаат за заштеда.
Тоа што го викаш ти? Жртвено јагне. Лов на вештерки. Демократијата постои само заради пи-ар.
neznam sto ima vrska tvojte rodnini so muabetot? oni ziveat za sebe, kako i kolku imaat valjda nema tebe da ti reportiraat.

jas ne vikam toa, ti vikas toa. jas ti kazav sto gledam ovde vo aus. iskreno nemam problem so toa, ima ubav zivot na krajot na denot.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.071
Поени од реакции
10.791
Имам роднини таму на убава позиција и тоа и едвај имаат за заштеда. Буквално не мења ништо кога за десет пати повеќе пари се ти е десет пати посткапо...
Тоа што го викаш ти? Жртвено јагне. Лов на вештерки. Демократијата постои само заради пи-ар.
Гарант така ти презентираат за да не те повлечат таму


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom