Zlatikevichius
Поени од реакции
33.367

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • Да да, многу добро беше пред неколку години :)) Него, ќе те избришат изгледа за цитирање :)))
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Знам, ама немаше каде да те цитирам на друго место. :P Нека бришат! :D
    Natural-girl
    Natural-girl
    Баш ;) За инат на тие што мислат дека светилките се клише и дека не треба да се цитира во ДК :))
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Светилките се и клише, но и кич истовремено. Ама јас така го замислувам украсувањето за Нова година - што поклишеизирано и покич, тоа е подобро. :P
    Ваа песна ме потсеќа на Сико. И на Крки. И таа слободна интерпретација шо Крки секад ја пружа. Пуцају пуцке, пуцају џамови.

    http://www.youtube.com/watch?v=B4hKUWBtZZ0
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Ха! Од кој нафталин га извади оваа? Кога зборуваме за слободните интерпретаци на Крки, јас повеќе очекував да се појави Tornero, Лагала нас мала или Хочу на твоје раме да насликам цвече. :D
    W
    Колку пари карта е за CINEDAYS ? Ми се доаѓа и мене, само имам куп книги за купување...
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Мислам дека е 100 денари, лани толку беше, веројатно и годинава.
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Доаѓај, колку повеќе, толку подобро! ;)
    A
    „Најмистериозен: AlternativeF и AnFem“
    ...Се гледа дека Форестот ти е другарче. :)))
    Знам дека нешто не ми е во ред со компјутерот :'(
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    lol. Не го очекував ова овде! :D Поентата ми беше дека го имав истиот проблем ко тебе - и мојот Chrome имаше селективен пристап кон одредени сајтови и не знам како го решив проблемот - или со реинсталација на Chrom-от, или со форматирање на компјутерот.
    И ти го имаш слушано Милчо на Филолошки а?
    Минатава година пак имаше нешто како предавање, раскажуваше работи, го прашаа за The Wire, омилен режисер и такви работи. Интересно беше, ако можам пак би му отишол на предавање.
    Плус и некаков роднина ми се паѓа (барем според кажувањата на моиве дома) :)
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Да, само предавањето кое јас го слушав беше некаде во 2004 или 2005.
    Си ме пресмеал со гифон :D
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    па сериозно така мислам :-) А истото важи и за Ptolomej , само него го заборавив во моментот. Што знам до што е? Може до поднебјето, оти јас, иако од Македонски Брод, сум се родил во Прилеп...
    Erich Zann
    Erich Zann
    Можно е да е до тоа :) Јас во студентски имав другарчиња од брод, Аце, Мики и Синиша, околу 90та година. Можи да ги знајш а можи и не, од друга страна не е битно. Битно е да се дружиме :)
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Може ги знам, иако јас сум троа постар, '84 генерација, ама веќе 11 години живеам во Скопје, и си одам во Брод два пати годишно (понекогаш и поретко), па така се доведов во ситуација дури и роднините да не си ги познавам :D
    Neznam dali si go posetuval forumot koga mesto lajkovi imase zelenki I crveni.
    Pamti sea.. ti duzam crveno!

    Mojata recenzija za Another Earth. :D
    wot
    wot
    само фајтклаб добива повеќе шанси за гледање кај мене, по еднаш годишно.. :D сосема добар е како инди филм, до толку квалитетно почнува што изгледа на студиски филм, е кога ќе почнеме како таков да го гледаме.. пропаѓа. 6-ка би му било премногу, а 9ка мислам... сигурен сум дека е во афект.
    Io Sono Interista
    Io Sono Interista
    Што му објаснуваш, никогаш нема да ја свати разликата помеѓу независен филм и Бетмен :)

    А бе во куќата на режисерот го имаат снимано, врски фаќале во полиција да го затворат патот за да ја снимат сцената со сообраќајката... да не збориме што девојкава одби работа во Голдман Сакс за да биде претежно невработен актер... ете толку е ентузијастички филмот. Многу ги пошт
    Io Sono Interista
    Io Sono Interista
    Многу ги поштувам.
    W
    Моменталниот резултат Бајага - Азра на темата?
    Смртно ме интересира.

    :D
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Zlatikevichius
    W
    Werther
    Златкевичиус,размислував,дали да инсистирам или не,но се потсетива на маката која ме стави вчера,кога ме изнудуваше да ставам аватар од Момчило.
    Така да инсистирам !
    W
    Werther
    Гумп незнам зошто,ама не ти верувам.
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    ОК, ај во кратки црти - Forrest (мислам, не сум сигурен) и едно друго другарче си измислуваа преводи на нашите имиња на други јазици. За мене имаше најмногу: Goldy на англиски, L'Aure или Орко на француски, Aurelie на шпански ... и коа некој праша како би бил на литвански, другарот истреска - „Златикевичиус“! Ете накратко, од таму! ;) И во право си, не му верувај на Forrest!
    Шо ти требаше таква дебилна тема ко Први глас Србије?
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Ej, pls стај ја во канта, ми стигнуваат глупи нотификации цело време. Не ми беше намерата за Први глас Србије да отворам тема, туку да го доловам моментот кога по којзнае кој пат заклучив колку Србите немаат слух и вкус! Ќе ја фрлиш у ѓубре, нели?
    Forrest Gump
    Forrest Gump
    Да, се мислев да и дадам шанса да видам која дискусија ќе се развие, но и двајцата знаеме дека темата е осудена на пропаст. Така да ...
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    така што* ^^ :P
    мора ли у секој пост да ме спомнеш бе :D


    и кажи која серија ќе ја гледаш наредна, имам нешто да ти кажам :D
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Не сум те спомнал никогаш, брат. Ако си се препознал некаде, тоа е друго. И btw, chill out ;)
    Forrest Gump
    Forrest Gump
    Pluh, не ти е срам?
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom