ficdogg
Поени од реакции
699

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • Фала ти :)) Баш тоа и си мислев, дека не ги бива за интернет ама да не сум грешка викам подобро да прашам :))
    ficdogg
    ficdogg
    И јас кога го земав мислев дека ќе ми се најде некогаш преку wi-fi да проверам на нет нешто, ама кога не го бива не го бива. На статични страни како gmail e ок, ама ако има некој анимиран елемент, нон-стоп ќе прави рифреш на цел екран. Истот го прави и кога скролаш на страната.
    ficdogg
    ficdogg
    Ако сакаш да читаш книги, зимај го, јас го имам две години и можам да кажам дека е едно од најкорисното (и користено) нешто што го имам купено.
    Love your avatar. Од кај го најде? :)
    ficdogg
    ficdogg
    Тоа е Holo од Spice and Wolf.
    Exclusivux
    Exclusivux
    Не пратам аниме ама ми се допаѓа како изгледа Холо. Девојче со опавче и ушиња како на маче :) Интересен концепт
    Кај бараш книги, дај линк.
    ficdogg
    ficdogg
    ти пишав, piratebay и mobilism, ако нема таму тогаш на google. пиши само име на книгата mobi, пр. Thinking, Fast and Slow mobi.

    Јас имам навика да видам на амазон прво, ако таму има киндл верзија тогаш 100% ќе се најде и на варез киндл верзија.
    statusQuO
    statusQuO
    на piratebay Ја најдов Thinking, Fast and Slow, ама Why Zebras Don't Get Ulcers ja нема, има тема за книгата на mobilism ама линковите се мртви.
    Ова титулата 221b ти е според адресата од Шерлок или нешто друго ? :D
    R
    Red John
    Цимери сте а. ^_^
    ficdogg
    ficdogg
    Да бе, тука сум на гости, а видов и дека Patrick Jane е на одмор тука преку улица така да пази што правиш.
    R
    Red John
    Ааа, тука бил тој а не вика на Чај. Ама ако, ќе му појдам, ќе го изненадам.
    Здраво другар, да те прашам за Kindle-то, бидејќи ти не си платил ништо а други плаќаат бајаги давачки кажи ми како го порача од Amazon. Дали избра дека е gift за да не ти пишува ништо на кутијата? Како си задоволен од него, го користиш ли често?
    ficdogg
    ficdogg
    Ништо посебно не направив, стандардно си го нарачав, давачките ти се како лото, или ќе ти земат или не, зависи како ќе ти се погоди цариникот.
    Често го користам многу е удобен за читање, читам романи и манга на него.
    Друже, може ќе ти изгледа смешно прашањето, ама никаде не можам да најдам да проверам колку ми е искористена батеријата :pos: Ниту па опција за да се подеси часовникот, може и ме мрзи да барам :pos:
    ficdogg
    ficdogg
    Како не ти е регистриран, не ли се конектираше на нет со usre i pass од амазон што ти се.
    Кога систнеш на home копчето кај те носи?
    За батеријата не те сваќам, горе иконата ти кажува колку е полна исто ко на телефон.
    Menu е копчето одма до D-pad-от десна страна, а до него е Home копчето.
    naumdb
    naumdb
    Неам дома Wi-fi, затоа уште не сум се регистрирал, т.е. пријавил, веројатно тоа ќе го направам утре. За батеријата знам, ама ме интересираше дали има некоја опција да кажува во проценти, такви ствари.
    naumdb
    naumdb
    Инаку, како што ти кажав, ми ги немаше опциите затоа што уште го немав регистрирано kindle-от на Amazon. Денес е ок :)
    Ај тука ќе ти пишувам за да не спамирам на темата.
    КАква сметка треба да имаш за да ја поврзеш со амазон акаунтот?
    ficdogg
    ficdogg
    Било која картица која има CCV2 број, оној што обично е од позади со 3 цифри. Виза електрон од НЛБ работи, можеш со неа да купуваш од нет, за од стопнаска мислам дека мора да вадиш посебна интернет картица. Али виза електрон од било која банка би требало да работи без проблем.
    M
    Друже гледам тоа ентериерот викаш дека е за дипломска ...каква диплома ? од некој курс или ?
    ficdogg
    ficdogg
    Информатика и компјутерска техника на Технички Факултет Битола - во Велес на дисперзирани.
    Дипломски предмет ми е Компјутерска Графика
    M
    Mr.InF3ction
    Хмм ако имаше нешто счично во ск ќе беше супер..или јас не знам дека има :D
    ficdogg
    ficdogg
    На европски на информатика можеш истото да го правиш.
    Не знам за државните како иде.
    друже, ти го ѕирнав малку блогот, изгледа супер :)
    иначе ова бакуман ако мже малку инфо да ми нпишиш, т.е дали вреди да почнам и колку вкупно епизоди има, и мислам дека имам видено манга да излегува за ова ??
    :salut:
    да за мајкрософт офис мислам...чим немаш ок, да си здрав и жив...него ја по потписот твој се раководев, може и на погрешно место залутав :)
    поздрав
    друже, да не ти се наоѓа некој туторијал или било каква обука за офис. Фала однапред
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom