Кајгана форум

ficdogg
ficdogg
Треба да имаш батерија икона горе, а за саатот оди Menu>Settings>Стисни го копчето за следна страна и ќе имаш опција Device Time.
naumdb
naumdb
Па неам таква опција, можда оти го неам уште регистрирано Kindle-от :S
naumdb
naumdb
За батеријата знам, ама да не има негде кај што може да се провери колку е полна.
На врв Bottom