Bianconero vero
Поени од реакции
7.985

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • Да не одам офф топик таму
    Алал да ти е за тикетчињава, создравје да ги трошиш парите.
    Не знам зошто така ми останало во меморија, знам дека беше после конфликтот и мислев истата година.
    Сеедно, фала на поправката :))
    Bianconero vero
    Bianconero vero
    Нема врска, луѓе сме, не може се да памтиме :). Мене ми остана во сеќавање затоа што со брат ми и другарите кои бевме на мечот на се вративме со превозот (автобусите) за Скопје истата вечер туку останавме уште една недела во Белград кај мои братучеди. Значи покрај мечот и одличната атмосфера на Маракана имавме и луди денови низ Белград :)
    Splendora
    Splendora
    Закон град е Београд :))
    И јас останав, имам бааги роднини дури можев да бирам каде :)
    Знаеш дека Шитизениве продаваа двдња наречени „Бод против Јувентус“ пред 2 години кога игравте во ЛЕ? :)
    Bianconero vero
    Bianconero vero
    Појма немав за ова :)
    Не знам зошто продавале (ако било во контекст дека се попалиле што освоиле бод(ови)) кога Јуве играше во далеку послаб состав од нивниот. Тогаш од Јуве беше само името :)
    I
    Ilumious
    Првото и збирање на приход/фанови :) им се стега и на нив обрачот за ффп:)
    Ај да не не тужат за оф-топик ...
    Верувај многу малку се ко тебе и стварно извини ако те навредив на некој начин, ама поентата со србоманите ти ја кажав, зашто опркужена сум со такви па не можам да се воздржам. Тешко е да си Македонец во Македонија, освен кога Македонија победува, тогаш сите се Македонци. за жал.
    Богами кога ќе го видиш на прво (а да не го познаваш) ќе си помислиш некој ултимејт фајтер е или некој робијаш од затворите во идризово:pos::pos::pos:..прав дебил:pos2:
    Јас одамна се имам изјаснето дека ги мразам повеќе од Јуве и Милан заедно :)
    Онака, ми го убиваат фудбалот. Ја гледав Барса со Роналдо на времето, играа одлично, ама не беа вакви. Овие како со сериски број да се.
    Ме нема на форум, еве сега ми остана малку време, иначе нешто зафатен па не можам да постигнам. Форумов ми одзема многу време, ќе напишам еден пост демек 5 минути работа, ќе заглавам 2 саати со оправање криви дрини :)
    Поздрав до тебе па се читаме летово повеќе, само нека остане време...
    не е дотолку за палермо..колку што напиша јак пост...:):)...мислам кај ти текна за Пепе алал нека ти е ме изнасмеа:pos2:
    Не го споредувам квалитетот на Франција и Барса, само концептот: треба да оди тој што ќе биде подобар во двата дуели (во голови, не во шанси и посед :) ) Спортот не би бил ништо ако секогаш победуваат фаворити. Мене во секој случај ќе ми беше супер да ги гледам Ирците или било која друга екипа која се бори со срце. Виде Уругвај како играше, по нив ќе с епамети светското... Така и ова. Тоа што секоја година противник на Барса добива црвен картон и судиите стануваат фактор во клучни моменти, станува симптоматично. ОК, ако се грешките до овој степен се трпи некако, ама осеќам дека ќе има поголеми циркузи...
    Не се слагам, треба да си има еднаков критериум па кој победи, нека оди понатаму. Нека има изненадувања. Се бројат двата натпревари, а Арсенал си победи на првиот. Не е тоа анти-фудбал туку едноставно послаби се, а и немаше никаков проблем со тактиката да не заебеше Фабрегас. Ако издржеа 60 мин, ќе имаа убави шанси да ја решат на контра.

    Како и да е, истите муабети беа кога се дискутираше за Р.Ирска - Франција. Дека подобро е да оди Франција заради квалитетот. Франција отиде, и? :)
    Сериозно мислиме дека им е потребна помош, три пати ја добиваа кога им шкрипеше, со Челзи, со Интер и ова вечерва како најблаг случај... Ама не од Платини, тоа децава си прават претпоставки, работите не се така едноставни. Денес на двата натпревари судиите влијаеја многу повеќе отколку што требаше.

    Инаку никој не спори дека Барса беше подобар тим вечерва и генерално е подобар тим од Арсенал, бар ја не сум видел таков лудак :pos:
    M
    зеленко имаш за последниот пост во серие а, само неможам моментално да ти дам, :icon_lol:
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom