Recent Content by Bianconero vero

 1. Bianconero vero

  Serie A 2021/2022

  Арсенал има 6 бода барем:facepalm::facepalm::facepalm:
 2. Bianconero vero

  Serie A 2021/2022

 3. Bianconero vero

  Serie A 2021/2022

  Kрена у Јули...
 4. Bianconero vero

  Фан Клуб: Јувентус

  Дај бе некој нека го ликвидира овој Шчесни!!!
 5. Bianconero vero

  Македонска фудбалска репрезентација

  Tоа е, ни тупнаа селектор мистер X. Имаш негативен резултат у 91ва и он прави измена да дозадржи време. Муфљуз проклет у уста да го ебам!!!
 6. Bianconero vero

  Македонска фудбалска репрезентација

  Дај бе нека умре овој Костадинов у уста да го ебам!!!
 7. Bianconero vero

  UEFA Champions League - Season 2021/22

  Немој жити се, Интер пак последен ќе заврши.
 8. Bianconero vero

  Serie A 2021/2022

  Сеееееекако :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: Поглупо од ова тешко дека ќе прочитаме денес. Бедемот што е еден од најдобрите тандеми у одбрана во историјата на фудбалот биле пацери за некое типче кое од дома не го знаат дека игра фудбал. :pos::pos::pos:. Па уште со Малдини го спореди...
 9. Bianconero vero

  Serie A 2021/2022

  Сте земале да се расправате со тип кој викаше дека Бастони требал да игра за Италија пред Киелини и Бонучи:pos:
 10. Bianconero vero

  ЕУРО 2020 - Финале | Италија - Англија | 11.07.2021 (21:00)

  Ај легни си и така беше местено
 11. Bianconero vero

  ЕУРО 2020 - Финале | Италија - Англија | 11.07.2021 (21:00)

  Шпанија имаше 4 удари во гол после 120 минути. Италија имаше 5 во 90, после тоа не пратев. Значи Италија против Англија одигра подиректно отколку Шпанија против Италија. Поседот на Шпанците беше кружење со топката и набивање на посед, додека Италија со Англија играше директен фудбал и буквално...
 12. Bianconero vero

  ЕУРО 2020 - Финале | Италија - Англија | 11.07.2021 (21:00)

  Италијаните кои цело првенство освен со Шпанија земаа посед на топка, што никогаш не била нивна одлика, некој ги окарактеризира како плачковци и задржувачи на време. Абе на сите им одржаа лекција по фудбал. Немам видено позаслужено освојувење на некое првенство после Бразил 2002. Англија даде...
 13. Bianconero vero

  The Championships, Wimbledon, 2021

  Kако навивач на Надал би дебатирал за тоа кој е најдобар ама фактите викаат нешто друго. А пред фактите и боговите молчат. Честитки за Новак иако мислам дека само за Федерер заврши приказната од големава тројка, другива двајца имаат уште гориво во резервоарот со тоа што Надал веќе е на резерва.
 14. Bianconero vero

  Copa América 2021

  Браво за Аргентина за титулата. Мило ми е за Меси, со целата негова кариера и се што пружи на фудбалските терени заслужи да земе трофеј и со репрезентацијата, иако имаше еден помалку вреден од Олимпијадата. Интересно е што со своите голови Ди Марија им донесе и КА и ОИ.
На врв Bottom