Европско првенство(мажи)-Германија 2024 [10-28 јануари]

Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.705
Поени од реакции
5.674
Каква партија на Лудовик Фабрегас, заедно со Пранди најзаслужни за златото, искинаа цело првенство во два правци, што се изнесе на грб Фабрегас денеска и во полуфиналето, прав терминатор, фластерот на аркадата додатно го појачува впечатокот.:kruna:
Човекот на 27 години го сврте ракометот, на добар пат е да стане најдобар пикер во историјата на овој спорт.

Досега има освоено:
- Три пати лига на шампиони, две со Барса и една со Монпеље.
- Светско, Европско и Олимписко злато, плус злато на младинско светско првенство.
- Две сребрени медали, една на Олимпијата и една на Светско.
- Една бронза на Светско првенство.

За индивидувални награди не може ни да се набројат, од најдобар млад играч во ЛШ до идеални постави на сите натпреварувања каде што настапувал, за мене моментално најдобар играч во светот.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.492
Поени од реакции
4.732
Гледаш европско, црнчуги гадни смрдени се радваат, ко афричко првенство да е, и во ракомето полека тие ќе станат мнозинство, само алпското скијање ќе ни остани нас напатените да гледаме на рает.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Гледаш европско, црнчуги гадни смрдени се радваат, ко афричко првенство да е, и во ракомето полека тие ќе станат мнозинство, само алпското скијање ќе ни остани нас напатените да гледаме на рает.
Да живее супериорната бела раса!
 
Член од
12 ноември 2020
Мислења
30
Поени од реакции
81
Severot sakal i saka rakometot da bide nivni privaten sport. Pa videte go i sistemot koj skandinavcite go izlobiraa na EP - nema 1/4 finale zosto na skandinavskive ekipi im odgovara turnirski sistem. Poglednete go grcot vo koj Dancite igraa sinoka so Germanija 35 minuti. Eliminacionite utakmici se teski, edna greska kosta utakmica, pa za skandinavcite da igraat sekogas bar 1/2 finale mora vaka. Gi nema veke edna Spanija, edna Ungarija koja dava milioni za rakomet 20 godini unazad, Polska so 60 milioni narod... Pomali reprezentacii ne mozat ni da sonuvaat iznenaduvanje poradi toj turnirski sistem koj im odgovara najmnogu na skandinavcite!
I sega ke se vratam na toa kolku falat eliminacioni utakmici na EP.
Se pokazuva na delo deka tie najmnogu im falat na skandinavcite i nivnite ekipi (Danska, Svedska). Na istite skandinavci sto lobiraat da gi nema i najmnogu im trebaat za da porasnat iskustveno i rakometno kako ekipi i igraci. Ama oni probuvaat da gi zamenat i isfrlat od natprevaruvanje.
Sega ke placat od sudenjeto, od delegatot, ke baraat promena na sistemot, da si odi Viderer od EHF, da se progoni Nacevski od planetava itn

Rakometov e tema za siroka analiza
Автоматски споено мислење:

P.S. Klincarov e najjak na analizava posle utakmica. Ne znae so zbori deckovo
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
I sega ke se vratam na toa kolku falat eliminacioni utakmici na EP.
Se pokazuva na delo deka tie najmnogu im falat na skandinavcite i nivnite ekipi (Danska, Svedska). Na istite skandinavci sto lobiraat da gi nema i najmnogu im trebaat za da porasnat iskustveno i rakometno kako ekipi i igraci. Ama oni probuvaat da gi zamenat i isfrlat od natprevaruvanje.
Sega ke placat od sudenjeto, od delegatot, ke baraat promena na sistemot, da si odi Viderer od EHF, da se progoni Nacevski od planetava itn

Rakometov e tema za siroka analiza
Автоматски споено мислење:

P.S. Klincarov e najjak na analizava posle utakmica. Ne znae so zbori deckovo
Добра забелешка има смисла
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.736
Гледаш европско, црнчуги гадни смрдени се радваат, ко афричко првенство да е, и во ракомето полека тие ќе станат мнозинство, само алпското скијање ќе ни остани нас напатените да гледаме на рает.
не знам точно дали поради фудбалско првенство во Африка и Премиер лига има Пауза ???
 
Последно уредено:

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Еве ви одговори за одлуките:

 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.914
Поени од реакции
1.767
Еве ви одговори за одлуките:

ништо ново.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Еве ви одговори за одлуките:

Пиши на која минута е а не да гледам 2 сати за само некој исечок од неколку минути.
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
484
Поени од реакции
502
Еве ви одговори за одлуките:

Зарем би призанале дека згрешиле. Мене ме интересира дали смее да се измести местото на изведување, овака според нив испаѓа дека може бидејќи со исчекорот на десната нога тој местото на изведување го поместува за еден метар.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.914
Поени од реакции
1.767
Зарем би призанале дека згрешиле. Мене ме интересира дали смее да се измести местото на изведување, овака според нив испаѓа дека може бидејќи со исчекорот на десната нога тој местото на изведување го поместува за еден метар.
Местото на изведување небеше проблем,ситуација исто ко пенал стојш со двете нозе и после судиски знак имаш 3 сек и пивотираш со која нога сакаш и завршен удар.
Џим немат во Шведска,,,,,Тој се викат Јим...прекар Јоте....му судат десет години и не му го научиле името....ало Начевци читајте КАЈГАНА ФОРУМ:

Дека се едни од најдобрите судии се ,дека ги знаат правилата да,меѓутоа големината на еден спортист е кога ќе ја признајт сопствената грешка.
Многу се опнати и фалбаџии,и неколегијални кога анализираат.
Дека утакмицата имаше несекојдневни ситуации и тешки да,ама да покушаваш кога си погрешил да манипулираш не поминвит кај секој.
/Ситуацијата кога ремили покушават од зад грб да додават и си ја погоди ногата и отиде во аут Наместо да кажит не видов,погрешна проценка,лошо пласиран се прает грешки една во цела утакмица ....тој викат требаше да свирам фаул ама пуштив предност и им го дадов аутот на французите,,,,абе Непендек еден ако е фаул свириш фаул која предност е со аутот...глупости невидени.
/За Пранди голот одлично се снајде велит кога свирнав вака и вака ,му држит одбраната.
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Зарем би призанале дека згрешиле. Мене ме интересира дали смее да се измести местото на изведување, овака според нив испаѓа дека може бидејќи со исчекорот на десната нога тој местото на изведување го поместува за еден метар.
Кваката е во тоа шо стоел на лева нога пред Начевски да свирни, во моментот кога дава знак тој ја менува ногата од лева на десна.
Имало анализи од Дански медиуми дека голот бил регуларен, и извинување од претседателот на Шведска ракометна федерација до нашиве судии.
Јас мислам повеќе беа оштетени Исланд против Германија кога на крај на Костер не му судеа нашите едно добри 6-7 кораци отколку во натпреваров Шведска - Франција.
На крај на ден никој не е безгрешен, да земиме со анализи сите судии имаа грешки на првенствово, и нашите (не дека се наши) остануваат едни од најдобрите судии ако не и најдобри.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom