Европско првенство(мажи)-Германија 2024 [10-28 јануари]

Член од
30 август 2012
Мислења
3.316
Поени од реакции
5.580
На Ехф страната можит да прегледате дали начевци биле во право или не во 3 спорни ситуации....од 1.34.20 ....првата спорна чисти чекори и тоа два пати од Јоте Готфридсон,втора офанзивен фаул -и тука начевци во право,трета спорна многу тешка но можеле да ја зирнат снимката.....а шо кур норвежанецот земат тај маут на 15 сек до крај ми глумит Bengan Boys,блокот шо праеше таму Ване гз вртит а и само за контри и пенали и ќе се курчит,Паличка смрзнат на голот, е од 11 метри примаш гол и некој од Бутел тие крив......па се жалеле,па ќе барале иземање на мак судии,па требало измени на правилата.....нас не дупеа до 2008 год сите скандинавски судии додека не влегоа Начевци во ЕХФ/Ихф.....затоа и ги подржавам начевци какви и да се за Мак ракомет помогнале.
Да победеа Швеѓаните немаше да ми бидит криво ама не ја барајте вината во мак судии.
Види , никој не оспорува дека се квалитетни судии и можи топ 10 парови во свет .
Никој не оспорува дека многу помогнаа преку ЕХВ посебно за репрезентација со пата пата противници да судат за нас ... Но подолго време имаше дискусија за нив за дуелите Вардар Пелистер и кој сакат го враќаат во игра...
Конкретно вчера му украдоа победа на Шведска ( мене исти курац ми беше кој таму ќе помини ) во последни 2 минути две катастрофални грешки во корист на Франција .
Првата игра со нога и во аут од Ремили и топка пак за Франција - комотно и овде можеа на ВАР да гледат.
Второ последниот гол , остај шо се спинува одбиена жалбата на Шведска ( тие се бунеа оти не гледале ВАР и му одбија дека немало правило дека мора да гледат) кога за потврда еве сега има изјава од претседателот на ЕХВ дека по правила на ракометна игра Не Е Гол.

И сега оди еве мене конкретно објасни ми дека намерно не ги вратија во игра Французите , па не се аматери маме му ебам.

И не ми е јасно оти му требаа такви очигледни грешки на полуфинале на Европско кога цел ракометен свет ја гледа утакмицата .

Си кладоа огромна дамка на тоа шо направија до сега - огромна.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.932
Поени од реакции
1.796
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.932
Поени од реакции
1.796
Член од
23 август 2010
Мислења
38.199
Поени од реакции
107.861
Чиста изгубена утакмица на Јакобсен. Прво дно допре со тајм аутот на +1 и напад за Данска во регуларен дел, а второ со играта 7 на 6 во продолженијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom