Аliexpress (официјална тема)

Член од
29 август 2008
Мислења
5.213
Поени од реакции
3.598
Дечки здраво,

Ве молам доколку знаете за помош, како е можно од оваа дата уште да е пакетот во Будимпешта?
HU350HUBUDA28-NOV-23Pratkata e stavena vo vre}a(Izlez)
Vo budimpesta mnogu pratki se zaglaveni,nad 1 mesec cekam ne mrdnuva,isprativ email na Hungary post, mi vratija po 7/8 dena deka nema izlez za Mk.
 

Attachments

Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Дечки здраво,

Ве молам доколку знаете за помош, како е можно од оваа дата уште да е пакетот во Будимпешта?
HU350HUBUDA28-NOV-23Pratkata e stavena vo vre}a(Izlez)
Само трпение батка :D
После ова фијаско, се надевам дека Али ќе ги врати поштите на Латвија и Сингапур за испорака. Ужас, огромен ужас е унгарската пошта!
 
Член од
8 март 2019
Мислења
4
Поени од реакции
3
Дечки здраво,

Ве молам доколку знаете за помош, како е можно од оваа дата уште да е пакетот во Будимпешта?
HU350HUBUDA28-NOV-23Pratkata e stavena vo vre}a(Izlez)
i moja bese vaka...mu se javiv na poznanik vo Mk posta mi vika stom pisuva HU uste e tamu... sledniot den mi stigna na vrata, spored mene stom ja ima kako pratka na Mk posta sajtot pratkata e vo MK samo sto nema koj da ti ja dostavi, probaj da si ja pobaras vo posta...
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.698
Поени од реакции
5.742
i moja bese vaka...mu se javiv na poznanik vo Mk posta mi vika stom pisuva HU uste e tamu... sledniot den mi stigna na vrata, spored mene stom ja ima kako pratka na Mk posta sajtot pratkata e vo MK samo sto nema koj da ti ja dostavi, probaj da si ja pobaras vo posta...
Toknu taka.
Ili vo Mk ukradena ili stoi vo nekoja vrejca nafatena so prashina.

Vo HU sigurno ne e .
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.225
Поени од реакции
5.452
Откако ќе пристигне пратката во posta.hu понатаму се губи тракингот.
500.png

Вака официјално сега покажува, а ми пристигна од пошта известување да ја подигнам пратката.
 
Член од
20 јануари 2018
Мислења
91
Поени од реакции
76
Што се дешава 3 месеци + глават пратките од Алиекспрес,??
Бев во Америка,САД привремено и нарачував од Алиекспрес таму, секоја пратка стигнуваше за месец дена или помалку, а они се коко во некоја економска војна.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.698
Поени од реакции
5.742
Aj da ne se sekirate, eve vi informacija na site shto go cekate Poshtarot!
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
190
Поени од реакции
106
ne e tocno deka se vo MK prstkite barem po moe mislenje zatoa sto pratiite koj zavrsuvaat so LT i LV i pratkite koj pocnuvaat so RR redovno si stigaat a tie sto zavrsuvaat so HU se zaglaveno vo budimpesta eve jas imam 18 pratki zaglaveni i seuste ne stigaat gi kontaktirav prodavacite , tie znaat za problemot no ne otvaram dispute do posleden den i posle rokot na isporaka .
 
Член од
20 јануари 2018
Мислења
91
Поени од реакции
76
ne e tocno deka se vo MK prstkite barem po moe mislenje zatoa sto pratiite koj zavrsuvaat so LT i LV i pratkite koj pocnuvaat so RR redovno si stigaat a tie sto zavrsuvaat so HU se zaglaveno vo budimpesta eve jas imam 18 pratki zaglaveni i seuste ne stigaat gi kontaktirav prodavacite , tie znaat za problemot no ne otvaram dispute do posleden den i posle rokot na isporaka .
Може да бидат во МК затоа што откако ке стигнат пратките треба да се титнат бар кодовите од пратките за да се регистрира во тракингот дека се во МК(како што се скенира бар код на каса во маркет и сл.). Ако останат во неотворени вреќи како што пишува на веста од линкот погоре сеуште на трагингот ќе стои дека се во Унгарија, иако се пристигнати во МК.
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
190
Поени од реакции
106
Може да бидат во МК затоа што откако ке стигнат пратките треба да се титнат бар кодовите од пратките за да се регистрира во тракингот дека се во МК(како што се скенира бар код на каса во маркет и сл.). Ако останат во неотворени вреќи како што пишува на веста од линкот погоре сеуште на трагингот ќе стои дека се во Унгарија, иако се пристигнати во МК.
da no kako pratkite koj ne se od budimpesta si stigaat normalo ?
 
Член од
22 декември 2018
Мислења
356
Поени од реакции
484
2 и пол месеци чекам за пратка, ако немаат кадар овие од Македонски пошти нека ги засукаат ракавите директорите и нека почнат да пакуваат и да ги титкаат бар кодовите.. Да се продаде таа штала од пошта само лапа пари..
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.927
Поени од реакции
10.554
2 и пол месеци чекам за пратка, ако немаат кадар овие од Македонски пошти нека ги засукаат ракавите директорите и нека почнат да пакуваат и да ги титкаат бар кодовите.. Да се продаде таа штала од пошта само лапа пари..
Можеби ако падне дуи иначе ухлебани се така да не им одговара да се шитка
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
2 и пол месеци чекам за пратка, ако немаат кадар овие од Македонски пошти нека ги засукаат ракавите директорите и нека почнат да пакуваат и да ги титкаат бар кодовите.. Да се продаде таа штала од пошта само лапа пари..
Унгарија ги држеше пратките и дури оваа недела ги прати во Македонија. Сега кај нас се обработуваат и ќе почекаме некое време бидејќи беа собирани 2 месеца во Будимпешта.

Има гласини дека постоел спор на релација Унгарија - Кина и наводно барале исплата маџарите и затоа ги држеле толку време.

Подобро е да се воздржеме од коментар бидејќи нашата пошта не е ништо крива за настанатата ситуација.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.176
Поени од реакции
15.988
Подобро е да се воздржеме од коментар бидејќи нашата пошта не е ништо крива за настанатата ситуација.
Стварно треба да се воздржите од коментари, дан се навреди некој во поштата на нашата држава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom