Аliexpress (официјална тема)

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.487
Поени од реакции
32.569
Секогаш ама посебно во вакви случаи (празници) прво кликајте на продолжување на рокот за испорака. Ништо не ве чини уште некој ден да почекате... Во спротивно полека ама сигурно сите ќе не стават цела држава на црна листа, па после ќе ги купувате сите работи од огласи и фејсбук со 50% или поголеми маржи од скалпери што ќе нарачуваат на бугарски адреси.

Веќе има голем број продавачи што не испорачуваат во Македонија.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.436
Поени од реакции
6.650
Кај мене и тие летово што ги порачував доцнеа по 2 месеци, не па тие сега. Како и да е, давам рок, ама се претера 90 дена ги нема. Инаку проблемот е во македонска пошта, немаат курир да носат, ја одам у пошта си зимам кога ќе стигне нешто. Банана држава...
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.685
Поени од реакции
16.925
Мeне и во Македонија и во Србија ми стигаа секогаш на време пратките, освен во корона времето и два пати ми немаа стигнато, затоа што нарачав од непроверени, ама среќа добив пари назад.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.613
Поени од реакции
7.234
Мeне и во Македонија и во Србија ми стигаа секогаш на време пратките, освен во корона времето и два пати ми немаа стигнато, затоа што нарачав од непроверени, ама среќа добив пари назад.
Mene denes mi stigna pratka. 14 dena od China do Deutschland
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.613
Поени од реакции
7.234
Зависи, некогаш стварно знае брзо да стигне, некогаш баш долго им треба. Се зависи од производот...
Posledno vreme za Deutschland ima opcija da poracash preku 10€ i dobivash so brza poshta 10-14 denovi.
Inace 4-5 nedeli
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.231
Поени од реакции
5.464
Внимавајте на пораките кои стигнуваат, денес ми стигна ваква порака:
Пошта Северна Македонија. Вашиот пакет RA1*****91MK подлежи на царински такси (61,00 МКД), кои мора да ги платите преку postamk.com

Имам неколку нарачки од али но ниедна со наведениот број.
Домејнот postamk.com е регистриран на 01.01.2024, хостот е од Русија.
Внимавајте на фишинг.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.613
Поени од реакции
7.234
Внимавајте на пораките кои стигнуваат, денес ми стигна ваква порака:
Пошта Северна Македонија. Вашиот пакет RA1*****91MK подлежи на царински такси (61,00 МКД), кои мора да ги платите преку postamk.com

Имам неколку нарачки од али но ниедна со наведениот број.
Домејнот postamk.com е регистриран на 01.01.2024, хостот е од Русија.
Внимавајте на фишинг.
Si vo pravo.
Mene mi doajgast sekoj den slicni sranja. Vo Mk ne dovivash poraki za carina kolku shro znam. Tuku se plajca na lice mesto.
 
Член од
6 ноември 2017
Мислења
87
Поени од реакции
155
Што значи ова? веќе месец дена вака ми стои и се мислам да отворам dispute а уште 6 дена имам рок додека се потврди нарачката. capture 1.JPG
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.613
Поени од реакции
7.234
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.613
Поени од реакции
7.234
Лее не заебавај?! нема да заспијам вечер...
Jabiga, utre nenaspan na rabota.
Pratkata e stavena vo vrejca na izlez. Vo prevod,e vo dostava!
Ama popat umrel shoferot i nemalo joj da ja dostavi.
Jebiga,
Lani i prativ na majkami semki za tikva od Deutschland po poshta. i zamisli i toa Pismo go ukradoja, im shushkashe i misleja ima kojznae shto.
Trackingot kazhuvashe deka stasalo do Prilep v poshta. Ama nikogash ne go dostavija.
Ako gi pregledash linkovive ce ti bidi jasno.
Od Ungarija ja prezela Makedonska Poshta i od togash i snemuva traga!


 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.892
Поени од реакции
5.733
Што значи ова? веќе месец дена вака ми стои и се мислам да отворам dispute а уште 6 дена имам рок додека се потврди нарачката.Прегледај го приврзокот 403057
Сеуште се наоѓа во Будимпешта.Откако почнаа да работат со унгарската пошта пратка не чекај помалку од 2 месеци од денот на купување.
Автоматски споено мислење:

Внимавајте на пораките кои стигнуваат, денес ми стигна ваква порака:
Пошта Северна Македонија. Вашиот пакет RA1*****91MK подлежи на царински такси (61,00 МКД), кои мора да ги платите преку postamk.com

Имам неколку нарачки од али но ниедна со наведениот број.
Домејнот postamk.com е регистриран на 01.01.2024, хостот е од Русија.
Внимавајте на фишинг.
Игнорирај ги тие пораки и не испраќај ништо бидејки се од странство а не од нашата пошта.
 
Член од
13 ноември 2015
Мислења
14
Поени од реакции
0
Дечки здраво,

Ве молам доколку знаете за помош, како е можно од оваа дата уште да е пакетот во Будимпешта?
HU350HUBUDA28-NOV-23Pratkata e stavena vo vre}a(Izlez)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom