Исчезнати лица

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.991
Станал даскал, истовремено одржувајќи тесни врски со Верушевски и СДСМ, кои му го штитат грбот цело време.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.275
Поени од реакции
2.147
буквално сака да каже Путин ја убил

натаму им е кажано да тераат
Не се губи. Го заболе Путин и за Македонија и за квази патриотите.

Во недостиг на информации и докази за мотивот можеме само да нагаѓаме. Затоа пишав примарно дека варијантите за мотив идат од научни фантастики до политички моменти. Благодарение на неспособноста на МВР на време да реагира и да спречи бегство, сега ќе нагаѓаме овде.
Автоматски споено мислење:

Станал даскал, истовремено одржувајќи тесни врски со Верушевски и СДСМ, кои му го штитат грбот цело време.
Имено. Ама тоа некој си Трајче од Пичкиндол нит го знае нит ќе го поверува. Ќе се љока лоша брља на некоја селска слава и ќе се потпишуваат некакви си петиции за цркви.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Во видеово од србинов гледаме дека две коли го "симулирале пешачењето" на Вања. Не една две. Оти ако биле четворица вкупно не може еден да го земе телефонот и да испешачи додека колата со Вања бега додека има време. Или една кола да "симулира" а другата кола да вози кон Бразда. Нема потреба двете коли да возат до школото со телефонот и детето во нив. Преголем ризик.

Мое мислење е дека не симулирале ништо, две коли бавно се движеле по патот до школото бидејќи барале некого по пат. Потенцијално сестрата на Вања.

Ако они знаеле дека телефонот е следен со ГПС, нема зошто да го држат во себе, ќе го пратат во градски автобус под седиште и нека ја насочува полицијата во друг правец. Нека го бараат во Ново Лисиче.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.239
Поени од реакции
41.564
Немам таква опција инаку со задоволство.
Па ти проста форумска функција не си способен да видиш, не па тоа дали земјата е округла или не, затоа све ти е тебе рамно.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.991
Носат со себе лопата и бензин, нема трага никаква од било каква логистика за чување пленик. Нема локација спремено, со храна и други материјални добра за таа намена.
Очигледно киднапирањето е извршено за да се убие киднапираната.
Дали на другиве билмези-соучесници тоа им е јасно, или се праат на удрени, небитно.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.119
Поени од реакции
4.623
Па ти проста форумска функција не си способен да видиш, не па тоа дали земјата е округла или не, затоа све ти е тебе рамно.
Интеристот опцијата игнорирај ја има тргнато за останатите членови така што прво провeри пред да осудуваш некого:
 

Attachments

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.239
Поени од реакции
41.564
Интеристот опцијата игнорирај ја има тргнато за останатите членови така што прво провeри пред да осудуваш некого:
Секогаш за него ќе постои и оваа опција

1704636983129.png

И после тоа

1704637009877.png

:smirce: :smirce: :smirce:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Интеристот опцијата игнорирај ја има тргнато за останатите членови така што прво провeри пред да осудуваш некого:
Ова е најверојатно затоа што сум модератор. Не постои опција сам да ја тргнеш опцијата за игнорирање колку што ми е познато.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.278
Поени од реакции
791
ми е дегутантно да шпекулирам и анализирам пак,нека си излези полицијата нека даде докази мотиви пак,да нагаѓаме ние физички лица не држи место ,палчо играл син кит па па то му било задфача да ја сврти игрицата,или пак од некоја одмазада да има заради нешто некоја мафија од царина со се десило нешто големи дроги суми па изгубиле нешто или пак дедото таткото убиле некој во минатото или поради нив некој го загубил живото од некоја мафиа па се осветуваат се можи да биди или па палчо го уцениле некоја мафија да ја убие ,или него ќе го убијат можи да плетиме наразлични претпоставки и сценариа и вистината да не се дознај никад ,од ова слуцај најблиските ќе бидат најтрауматизирани како на починителите така и на оштетенита аи народот јавноста се потресе многу ,ама и некако се заборава слуцајо се помалку се збора. и ако не е палчо која е таа мафија што можи да исценира вакво убиство
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.119
Поени од реакции
4.623
Ова е најверојатно затоа што сум модератор. Не постои опција сам да ја тргнеш опцијата за игнорирање колку што ми е познато.
Затоа и ти одговори дека нема таква опција а јас ти докажав и со фотографија кај мене и затоа другпат не осудувај некого пред да докажеш дека е виновен или неспособен.
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.337
Поени од реакции
3.306
Тебе сигурно ќе те прашам што да напуштам, што не.
Дај не си ласкај.


Празник е, нема да ти кажам тоа што мислам и како вообичаено одговарам на ваква реплика.
Засега прочитај го потписот кај мене на профил, а наредна прилика ќе те ставам кај ти е место.

Народот имал право да ја знае вистината, ебате Васко Ефтов муабети ебате.
Истрагата е спроведена, колку беа кадарни толку ја направија, Палчо е во притвор, другите исто.
Колку што успеа мвр и обвинителство да спроведат истрага и да обезбедат докази толку ќе има исход од судењето потоа.
Како и да е сите ќе влезат затвор, а кога ќе влезат затвор се знае како ќе поминат.
Не си прави филмови дека некој од нив ќе го ослободат од одговорност, дете убија.

Другото ако не ти чини и ако бараш некоја идеална правда или држава, ене ти избори па гласај за идеални кандидати.
Ерозијата на општеството е одамна направена и во сите пори е тоа раширено, ова е само слика на тоа ерозирано општество и пред да ја отерате работата во политички пресметки (пошто за тоа гледам интенција) чукнете тоа главата малце оти кога ќе си ги вадите очите со некој другар, пријател, брачед или роднина по софри и на разно разни собиранки тие таму во собрание и воопшто на власт овие 30+ години слатко си се смеат и полнат торби со париња.

Народот е кабает, тој ги носи на власт, тој ги симнува, тој бара теории на заговор, тој сака сензација, тој пека по „вистината“, а уствари умрени се сите за да дознаат како му е на комшијата дома, од кај му се парите, која му е швалерка и дали на Аце Македонски гробот го најдоа.

Па и конкретен одговор сакале.

ГОСПОДА, не е за вас конкретен одговор. Не сте го заслужиле, како да ви објаснам?



Талент, шо да речам.
Muabetov ke ti drzese voda da go pravevme pred mesec dena.
Ni mene ne mi se dopagjaa carshiski muabeti i doskocnici od ojle i dojle, I sakav da go pocekam oficijalnoto obvinenie od OJO pred da izbrzam so zakluchoci.

Megjutoa eve do den denes takvo obvinenie ne dojde. Ne samo toa, ne iznesoa nikakov motiv, pistolot so koj e pukano ili Bi-Lo kakov drug materijalen dokaz.
Iako celata javnost e uzasnata od ubistvoto, nasite prasanja ne se zatvaraat, tuku naprotiv, se otvaraat novi prasanja.
OJO I MVR seuste molcat.

Bi se soglasil deka tvrdenjata na srbinot vo najmala raka se kontroverzni I naviraat vo sferata na teorii na zagovor.
Ama za da mozes da kategoriziras nekoe tvrdenje kako teorija na zagovor, treba prvin da imas kontrateza so tvrdenje sto e jasno kako den. Dosega niedna institucija ne iznese takvo nesto.

Ako gi oddelime novite video snimki i prasanjata koi proizleguvaat od ovie snimki od samata licnost sto gi postavuva, jasno se gleda deka novite dokazi se validni I novite prasanja drzat voda sami po sebe.
Se sto treba sega e da se odvazi nekoj od OJO I MVR i da dokaze deka se samo "teorii".
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Затоа и ти одговори дека нема таква опција а јас ти докажав и со фотографија кај мене и затоа другпат не осудувај некого пред да докажеш дека е виновен или неспособен.
Способен рамноземјаш не постои. Се тоа е за во институција.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.278
Поени од реакции
791
случајот има повеќе димензии од политички ,религиозни ,тајни опус деи масонски ,мафијашчки подземје okultisticki ,индиана џонс,broken sword,den brown tajni sluzbi i sho ne , juzni vetar i sl. што го контролират нашето денешно нео либерално ошество а народот појма нема го му се дешава , и као палчо му влегол у траг на тајните сили у пробал му ги отвори очите на народо и го наместиле. мраќните сили
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
случајот има повеќе димензии од политички ,религиозни ,тајни опус деи масонски ,мафијашчки подземје okultisticki ,индиана џонс,broken sword,den brown tajni sluzbi i sho ne , juzni vetar i sl. што го контролират нашето денешно нео либерално ошество а народот појма нема го му се дешава , и као палчо му влегол у траг на тајните сили у пробал му ги отвори очите на народо и го наместиле. мраќните сили
Свети Илија не можи да те разбери шо напиша
 

Kajgana Shop

На врв Bottom