Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.385
Поени од реакции
1.861
Драго непознато другарче,

Синоќа бев у Биртија и Corvus не беше таму, хехехехе. Дури и името на мојот тим (имаше квиз) беше kinda alike нејзиниот јузернејм :D Ја делиме љубовта кон тие суштества.
Туку промашив две прашања од хеви метал тематика. Страшно.

Вечер настапуваат Расмус. Ќе гласам прв пат у животот :D Ваљда може, а?

У среда е финалето од Лига Европа. Одвај чекам. Ќе го остаам гласот таа вечер, осеќам.

Утре пак, е петок 13-ти. Еве предвреме им го честитам празникот на сите луѓе од даркерска вероисповед :D

А да, и мора под итно да си испринтам маица со Скелетор. Не прашуем за цена.

Ајде побрзо нека доаѓа одморот, сакам да лежам по цел ден.

Until we meet again.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Драгана,

Квизовите на Дарко се единствената причина што јас било кога сум одела во Биртија. Тоа, и свирките на Никс. Денес дознав дека сум имала и омилен тим, ќе гледам следниот пат да одам и да го бодрам :love:
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.622
Поени од реакции
8.489
Не сум бил у биртија еден век, ми фали онаа сцена, врањанска циганка како кине хулахопки на колена завивајки на микрофон, додека џукели од околу пробуваат да ја изнајмат за иљадарка. Како чекориме накај ww3 ќе почнат да ни фалат и работи кои никад не ни фалеле, ма да никој у ништо веќе не ужива од поодамна.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
ДК

ИБМ направиле 2 нанометарски чип :vozbud: :vozbud: :vozbud:

И тоа не е се TSMC во колаборација со МИТ направиле 1 нанометарски чип :vozbud::vozbud::vozbud:

П.С Некој ќе почне да населува други планети, а ние сеуште се заебаваме со проблеми решени пред 5 века. :facepalm:
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Кајги, секој може да заебава и ништи народ кој не ја знае важноста на знамето на неговата држава.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.433
Поени од реакции
19.631
Драа

Пред Силбо имаше иљадо деца прееска.У парк имало Боб Марли деј, па наравно, трава тера на едење(само мене не, никад).

Д'нска е и петак тринаести.
Фан факт, Темплери су укинати у Францију од страну на францускога краља Филип lV убавиот, на петак тринаести 1307 годину. Од тк наам се сматра за малер д'н,д'н за страшни работе, гротетски д'н.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.136
Драга

Влегувам да видам што имам, гледам 50+ нотификации. Си викам ова ми се нема десено и кога сум одмарал неколку дена од форумов. И има што да видам, теткицава ми налупала 50 гневни реакции на коментари во НБА темата и К1 (ММА).

За ова последново ке го сечам она што ми е меѓунозете ако знае што е.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.281
Поени од реакции
22.555
Драга,

вечерва бевме договорени да се видиме со @Corvus на Боб Марли деј. Не се видовме заради некои чудни околности. Се надеавм дека убаво си помина, беше опуштена на реге и се изнаскока на ска.
Не знам зошто го пишувам постов ама морам. Како и да е за 4.30 саата од сега треба да станам за на работа.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Петиција да се преимени темата во Драга Корвус :sleep:

Јас вчера во парк запознав Финец кој ми предложи некои фински режисери. Позборувавме малку за Бергман и Триер и за тоа што значат нивните филмови во мојот живот, после тоа тој нешто раскажуваше за надреализмот во финската кинематографија, па свртивме на Париз и Амели.

Квалитетен ден.
Се гледаме на Пивофест следно мачиња :*
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.757
Поени од реакции
9.558
ДК

Еден психијатриски случај, тој сам себе така си се вика, знае колку му црпи тоа умот ..се топореше ќе си сечел нешто меѓу нозе, ако има воопшто нешто да исече, па да му порачам :
- не се чуди за пристигнати нотификации, како што знаеш да праќаш, така научи се да примаш ...
- јави се кога ќе завршиш со сечењето...
Поздрав
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617
Замислете жена од 45-50+ годни, седнала на кајгана и пушта по 50-100 негативни реакции на членови на форумот, на теми кои потполно не ја интересираат, како освета за добиените негативни реакции.

Што и да кажам ќе згрешам, подобро да си поќутам.
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.428
Поени од реакции
3.134
Некој добија лајкови и срциња на фб а тука на форумот негативни реакции и со тек на време доаѓа до цепање на личноста ко карпа напукната од забот на времето..и те оставаат со устата подотворена со едно прашање кое ти се наметнува само по себе-Кои ми се вистинските пријатели?Дали овие што ме фалат и ме оставаат да сум мирен/рна и да не преземам ништо и удобно ми е покрај нив или овие што ме плукаат и ме гонат во божји раце каде што ме чека вистинскиот пријател...
п.с.Мементо мори :coffee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom