Формула 1 - сезона 2020

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2020 ?


  • Вкупно гласачи
    89
Член од
14 август 2010
Мислења
1.156
Поени од реакции
1.376
Баш ми е драго за Чеко, кога не е Расел барем Перез им докажа на РП колку згрешиле за него.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
Steta... taman ke recev deka si go obezbedi mestoto u Mercedes. Zadluzi pobeda. Bottas pod itno out.
abe na botas mislam starite gumi mu gi vratija haha, ova prv pat u zivot go gleam ne pamtam nekad da se desilo, vidoa ne vidoa glavea aj eve ti gi starite teraj.
Mu ja ebaa trkata i nego, topese prednost, od 8 na 3 sek dojde do rasel i zip zap jadea i dvajcata.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.619
Поени од реакции
12.431
abe na botas mislam starite gumi mu gi vratija haha, ova prv pat u zivot go gleam ne pamtam nekad da se desilo, vidoa ne vidoa glavea aj eve ti gi starite teraj.
Mu ja ebaa trkata i nego, topese prednost, od 8 na 3 sek dojde do rasel i zip zap jadea i dvajcata.
Гумите за Ботас му ги ставија на Расел, тука ја усраа. Затоа ќе си попијат и казна сеа, само се надевам само Мерцедес ќе ги казнат а не и Расел.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
Не ми се верува дека волку криво ми падна за Расел, после рестартот на последниот сејфти кар покажа и те како голем квалитет. Ако не го замени Ботас тогаш е наследник на Хамилтон, прилично сум сигурен. А, со победава Перез мислам си ги зголеми шансите за мессто во РБ. Од Албон нема ќар.
abe na botas mislam starite gumi mu gi vratija haha, ova prv pat u zivot go gleam ne pamtam nekad da se desilo, vidoa ne vidoa glavea aj eve ti gi starite teraj.
Mu ja ebaa trkata i nego, topese prednost, od 8 na 3 sek dojde do rasel i zip zap jadea i dvajcata.
Истото ќе го пишев, не памтам некогаш ова да се десило. Ај ќе видиме истрагата после тркава што ќе каже.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
Гумите за Ботас му ги ставија на Расел, тука ја усраа. Затоа ќе си попијат и казна сеа, само се надевам само Мерцедес ќе ги казнат а не и Расел.
da, ama na botas sto mu napravija ? sto gumi pa nego mu stavija haha, tie starite na rasel li : )))))))))))
na kraj dzabe go viknaa go ostavija na istite so koi vozese i prethodno, hardot.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Ги усраа и двајцата јако, ама Расел го убија.
Зашо вакви гомна не им се дешаваа до минатата трка, ебате скапаниците. Кога требаше да бидат како што секогаш се, тие тогаш решија Германија 2019 да им се дешава.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.156
Поени од реакции
1.376
Мислам дека после ваков перформанс на Расел поголеми му се симпатиите и шансите во МБ отколку да победеше мирно напред со пола минута предност без некои возбудувања, вака се докажува брз и сестран возач а во другиот случај само брз возач.
Која среќа (во несреќата со ковид) има Луис, единствена трка кога Мерцедес дебело кикснаа тој не вози, а па можда тој е срекен за екипата, којзнае...
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Ф1 многу лесно може да си ја врати популатноста и неизвесноста. Треба само да му забранат да се трка на Хамилтон :)
На вакви трки се гледа колку всушност Луис е доминантен. Оваа трка со леснотија ќе ја завршеше. Има таков третман во Мерцедес што ако беше тој во болидот денес наместо Расел мислам дека три пати ќе ги провереа гумите пред да му ги сменат ако воопшто Луис се нафатеше на такво нешто.

Навистина ми е жал за Расел, апсолутно заслужи да победи. Денес како фан на Ферари прв пат навивав за Мерцедес баш поради Расел. Ама тоа е што е ... Сепак Расел покажа дека е далеку подобар возач од Ботас и мислам дека си обезбеди место во Мерцедес за во иднина (само што тогаш нема да навивам за него:kezec:).

Од друга страна каква маестрална трка имаше Чеко. И конечно дочека да победи иако падна 18-ти после стартот. Страшен шофер е мексиканецот. Им удри шлаканица на новите тенденции во Ф1, татините синчиња да имаат резервирани места однапред. Па уште и го прелета Строл.
Ред Бул освен ако не сака да прави притисок на Макс не гледам друга причина зошто не би го потпишале.

Се на се, интересна трка со филмски пресврти и невообичаени почетнички грешки на Мерцедес. Јас би сакал повеќе вакви трки.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Механичариве како пијани да беа, неверојатен кикс, мене едно 5 минути не ми беше јасно што им се случува.. Дупнатата гума беше капак на све, неверојатно.

Ферари исто очајни, на Фетел 6.5 секунди пит стоп му направија :facepalm: Леклер почнува да нервира со пикањево. Све што направи вчера денес фрли во вода.

Перез закон, многу ми беше мило што дојде до победа после она што му се случи прошлата трка и инцидентот на оваа.
Расел ќе има уште една шанса изгледа зашто Хамилтон има симптоми, нема шанси да биде негативен до следната.
Автоматски споено мислење:

што ако беше тој во болидот денес наместо Расел мислам дека три пати ќе ги провереа гумите пред да му ги сменат ако воопшто Луис се нафатеше на такво нешто
Хамилтон да беше ќе одбиеше да влезе во бокс и ќе си победеше лагано.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Честитки за Перез, заслужено. Мерцедес како 2ро класни аматери, ги ебаа 2цата. Ботас само покажува колку е некомпетентен, безразлика што му дадоа искористнеи гуми. Ако вози следната Расел пак, 99.9% е на подиум.

А за фановиве за Верстапен, да не го навредам ама не го бива ич. Се пали пак, претекнува на загревачки круг, во пит лејн пробува да претекне, сака да иде пред Мерцедесите, покажува сила кај што не треба, едноставно човекот прави непотребни ситуации. И пак се акна јбг. Да отиде Перез во РБ ќе осети притисок па ќе видиме дали ќе им биде но1 шофер.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.156
Поени од реакции
1.376
Ф1 многу лесно може да си ја врати популатноста и неизвесноста. Треба само да му забранат да се трка на Хамилтон :)






Ред Бул освен ако не сака да прави притисок на Макс не гледам друга причина зошто не би го потпишале.
Е како да му забранат да се трка, да му речат црнците само во Ф2 серија смеат?

Таја друга причина што не ја гледаш е праксата РБ да не купува искусни пилоти од другите тимови, си ги фаворизираат од своите академии, не паметам кога последен пат купиле искусен Ф1 пилот, тие ги создаваат, мада овојпат се сложувам дека преседан - ангажирање на Чеко би бил чекор во вистинска насока, Макс не е газда па да се прашува кој возач би му бил по волја а и самиот изјави дека би сакал посилен колега од Албон, освен тоа Макс е доволно силен возач за да не се плаши од било кој да му е колега.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom