Dark Souls

Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Дојде до Глогот или не ? :gjavol:
Дојдов само 10 секунди до Ишин со халберд, ништо фазла.
Не успевав да му ја преживеам втората фаза на Ишин а треба да го прочитам, не знам шо праи и со тоа халбердот ми отпара.
Ова ќе биди најтешкиот бос фајт во моево соулс искуство, дефинитивно.
 
Член од
30 септември 2020
Мислења
59
Поени од реакции
81
Дојдов само 10 секунди до Ишин со халберд, ништо фазла.
Не успевав да му ја преживеам втората фаза на Ишин а треба да го прочитам, не знам шо праи и со тоа халбердот ми отпара.
Ова ќе биди најтешкиот бос фајт во моево соулс искуство, дефинитивно.
Таа фаза е најфрка. Следната више си адаптиран.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Таа фаза е најфрка. Следната више си адаптиран.
Не знам шо се деси но после дедблоу не ми дава resurrection за во следна фаза, пр. ме убива Геничиро... кај Ишин неам resurrection и морам 3 фази да пројдам без да умрам, fucking tough man...
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.266
Не знам шо се деси но после дедблоу не ми дава resurrection за во следна фаза, пр. ме убива Геничиро... кај Ишин неам resurrection и морам 3 фази да пројдам без да умрам, fucking tough man...
Имаш ајдем кој што умираш и добиваш резорект после бајт даун мислам дека беше.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Имаш ајдем кој што умираш и добиваш резорект после бајт даун мислам дека беше.
Статуата од Буда милам дека беше... ?
Али само 2 имам од нив, ако се тие...

Ајтеми ретко користев, понекогаш шеќери но супер ретко. Не ми беа многу ефективни. Најбитно ми беше да им го научам патернот, џабе ќе голтнам 10 шеќерчиња ако праам грешки во движење.
 
Член од
30 септември 2020
Мислења
59
Поени од реакции
81
Статуата од Буда милам дека беше... ?
Али само 2 имам од нив, ако се тие...

Ајтеми ретко користев, понекогаш шеќери но супер ретко. Не ми беа многу ефективни. Најбитно ми беше да им го научам патернот, џабе ќе голтнам 10 шеќерчиња ако праам грешки во движење.
Прав си.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Незнам... Блодборне за разлика од дс и секиро, барем у делов со приказнава (секиро као најстрејтфорвард од трите) ми е ептен као на скроз друго ниво. На толку толкувања иам налетано и читано. Доаѓа типов у готик град за да бара лек за paleblood и добива трансфузија и е ноќ на ловот и се е као сон/јаве, па перцепцијава (insight)... Незнам. Да ми каже некој да му ја објаснам причава ќе се испосопнам и извртам а иам бајаги читано.
Се сложувам со тебе потполно. Споредено со сите други игри од Фром Софтвер, Бладборн е на највисоко ниво во стил на раскажување, приказна, настани и толкување на истите. До ден денес по нешто ново се открива и дознава. Еден фан дури и има напишано книга за играта, бесплатна ja има на нет во пдф The Paleblood Hunt by Redgrave.
Автоматски споено мислење:

Ишин е бетер, но и Orphan of Kos има луди движења.
Автоматски споено мислење:

Го упропастуваат доживувањето вака, нема никакво изненадување, на тацна знае човек што го чека. Не ме ќефи ич.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
. Еден фан дури и има напишано книга за играта, бесплатна ja има на нет во пдф The Paleblood Hunt by Redgrave.]

Го упропастуваат доживувањето вака, нема никакво изненадување, на тацна знае човек што го чека. Не ме ќефи ич.
Bas preeska mi izleze knigata.

Inace najjaka fora e, akonse pretplatis na psn mozes da gledas videa tutorijali i skrieni stvari direct in game, da ne si talkal po forumi i jutub.

Te drzat za rache i ti zemaat pari.

I mene ne mi prai kejf taa opcija. Smesno e.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Orphan ne mi e tepan, vo dlc-to e.
Bloodborne overall mi bese polesna, oti imase farmanje.
Не, за мислење те прашав, пошо имам читано дека босот е претежок а не сум глеал клипчиња, не сакам спојлери, ќе се чувам без разлика уште колку долго.
Автоматски споено мислење:

Не сакам спојлери а те прашувам за мишлење, идиотски можда ќе ти звучи :tapp: но ме интересира дали има потежок бос од овој Ишин педеров... ме откости, дефинитивно најтежок бос за мене.
 
Член од
30 септември 2020
Мислења
59
Поени од реакции
81
Не, за мислење те прашав, пошо имам читано дека босот е претежок а не сум глеал клипчиња, не сакам спојлери, ќе се чувам без разлика уште колку долго.
Автоматски споено мислење:

Не сакам спојлери а те прашувам за мишлење, идиотски можда ќе ти звучи :tapp: но ме интересира дали има потежок бос од овој Ишин педеров... ме откости, дефинитивно најтежок бос за мене.
Во секиро или? Во секиро тој е врвот во принцип иако имаш уше некој бос од другиве краеви што не се за потценуење...
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Bas preeska mi izleze knigata.

Inace najjaka fora e, akonse pretplatis na psn mozes da gledas videa tutorijali i skrieni stvari direct in game, da ne si talkal po forumi i jutub.

Te drzat za rache i ti zemaat pari.

I mene ne mi prai kejf taa opcija. Smesno e.
Што е најлошо на првата пречка што ќе наиде гејмерот нема да вклучува мозок за да најде решение, туку со два клика ќе види точно и прецизно што треба да направи.

Целиот плејтру на ова ќе се сведе:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom