UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
Никад нема да има физички поспремна екипа од терористиве на Чоло.
ама не е лошо да почнат да играат пред да им дојде јајцето на гзот, ептен ги ограничува у дефанзива па ај послем јуриииш ако е зорт


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Мислам дека повеќе беше благодарност што дошле и посвета на победата на нив.
Прошка бараше, кога го потпишаа голем дел, скоро сите нејќеа да го видат, го пцуеја по социјални мрежи, не само шо има играно за Реал туку има изедено трици дури беше ваш играч, затоа беше гестот.
Има и самиот изјавено дека згрешил шо се имал изразено така во минатото и дека ќе гледа да ги освои срцата на сите Атлетикоси, епа подобро не можеше.:)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.916
Поени од реакции
9.521
Отиде ЛШ у курац после ова со Ругани ликов позитивен на корона.
Чоло баки заслужи титула во ЛШ
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
843
Поени од реакции
1.299
Мора да има и морбиди да се радуваат на успех на све само не фудбалска екипа
Цело време се шлепа на овој начин , Јуве ги измочаа лани ке ги измоча друг некој оваа година.
Копачи , се да им .......
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Многу брзо се вративте на History Channel.
Извини? Две години по ред финале играме, годинава освоуваме ПЛ најубедливо во историјата на тоа натпреварување и шо понатака? Сме испаднале од Ателтико во 1/8 и шо е тука проблем? Ја глеаше утакмицата и самиот си свесен дека Пул да имаше малку среќа ќе можеше фино лепо да пројде со убава гол разлика, ама ете фудбал е... плус од кој ја направи грешката Адриан се тргна наопаку и така. Додуша знам дека колективно ве пече доминацијата на Пул па саката на било каков начин да ја потцените, ама нека ви биде шо да речам... вие си знаете големи сте.
1583966652348.png
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.277
So e najtragicno od fanovi na Barsa i Real doagjaat komentari koi ne gi ocekuvav, narocito sto istite se dezurni seratori za Atletiko i osobeno Cholo. :D
Дај бе па ти па не ми глуми некој заштитник на убавата игра на фудбалот ти се молам.
Најди ајде на формуов пост од АСАЛЕН член фан на Реал или Барса кај што го серел Чоло ти се молам.
За секаква почит е се што прави човеков со тимов.
Од колосек ги извади цел тим, не ги победи само, туку после првиот дуел ги извади од секаков колосек и не може Ливерпул цел месец глава да крене од лоши игри.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Најстрого се противам на коментарите за „антифудбал“, бранење, автобуси и нз што. Свака част за Симеоне и Атлетико. Да, од една гледна точка ќе речеш дека Адриан заеба и сами сме си криви, али побитен е моментот на непредавање, самоувереност, и давање 100% во секоја минута, без разлика на резултатот, и без разлика на противникот. А тоа го напраи Атлетико, мои огромни и најискрени честитки за нив, и сите што ги поддржуваат. Ама што озбилно ги поддржуваат, не куродркачиве од Барса и Реал тука, таа багра е тажна мизерија. За другиве па од англискиве екипи, уште потажна приказна, да чекаш толку време некој да не елиминира...

Како и да е, вака се игра фудбал. Уште на почеток на сезонава многу луѓе тргнаа со некои претпоставки и сфатиле некои работи здраво за готово, Норич не можел да им земе бодови на Сити, Ливерпул бил непобедлив на Енфилд, све некои митови се создадоа за екипи, и искрено ич не ми се свиѓаа „ќе видите на Енфилд“ муабетите. Сакав „да видат“, ама пристапот на професионалците кај нас не беше коректен, и заради тоа не сакам да зборам многу у нивна одбрана. Боље беше коа бевме underdogs искрено, и коа правевме изненадувања, и секад не потценуваа. Улогава на фаворит и доминантна екипа не ми се допаѓа. Барем не како се носиме со истата.

Фудбал се игра до крај, дур не си отидеш со бодовите, дур не го кренеш пехарот, се е возможно, секоја екипа има шанси кај секого во секоја утакмица, и во секоја сезона. Атлетико е екипа која тоа го има сфатено, и ваквиот психички капацитет не се гледа секаде, а истиот е наметнат од Симеоне. Се надевам нема да се откаже ЛШ и дека ќе истераат далеку, а оние што зборат за антифудбал, и што ги земаат работите здраво за готово се сосема надвор од реалноста.

YNWA!
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
591
Поени од реакции
508
Извини? Две години по ред финале играме, годинава освоуваме ПЛ најубедливо во историјата на тоа натпреварување и шо понатака? Сме испаднале од Ателтико во 1/8 и шо е тука проблем? Ја глеаше утакмицата и самиот си свесен дека Пул да имаше малку среќа ќе можеше фино лепо да пројде со убава гол разлика, ама ете фудбал е... плус од кој ја направи грешката Адриан се тргна наопаку и така. Додуша знам дека колективно ве пече доминацијата на Пул па саката на било каков начин да ја потцените, ама нека ви биде шо да речам... вие си знаете големи сте.
Прегледај го приврзокот 237529
Абе дете, што бараат овие табели во тема за ЛШ? Тебе изгледа поразот многу те погоди па почна да мешаш брзини.

Sent from my Redmi
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Јас не знам во кој филм се фановите на Реал и Барса со величњето на Атлетико?..како е можно да навивате за ривалски клуб од истата лига?..дали сте нормални?...јас цијанид попрво ќе се напијам отколку да навивам за Јувентус,Милан,Аталанта,Рома,Наполи.....навистина неможам да ве разберам,ќе навивам за клуб дека играл од иста лига :facepalm: ..

Иначе Ругани од Јувентус фатил корона вирус,што значи со Лион нема да се игра..што значи голем дел од натпреварите дури во ЛШ ќе се одложат и можно е да се укини сезоната и за џабе да дискутираме тука што како и зошто....мислам дека би бил добар bet да уплати некој дека нема да се доигра сезоната во ЛШ.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Извини? Две години по ред финале играме, годинава освоуваме ПЛ најубедливо во историјата на тоа натпреварување и шо понатака? Сме испаднале од Ателтико во 1/8 и шо е тука проблем? Ја глеаше утакмицата и самиот си свесен дека Пул да имаше малку среќа ќе можеше фино лепо да пројде со убава гол разлика, ама ете фудбал е... плус од кој ја направи грешката Адриан се тргна наопаку и така. Додуша знам дека колективно ве пече доминацијата на Пул па саката на било каков начин да ја потцените, ама нека ви биде шо да речам... вие си знаете големи сте.
Прегледај го приврзокот 237529
Јас те мислам спиеш бе чоек :) ти реков да си легниш со време, вака ем неспан 12 сатот дојде, ем нервозен ем Ливерпул аут.
Не ми се љути спортски поздрав, подобри бевте во 90 минути ама за друг пат да си знајш, Чоло не се отпишва никогаш:smirce:
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
ДОбро бе не тупете. Честитајте и крај! Антифудбал, дефанзивно, копачки, курот мој. Ако сте добри пронајдете решение и истурете од голови давање. Навикнати да играте со препиерлигаши што О од Одбрана немаат па сега ќе кукате.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.609
Дај бе па ти па не ми глуми некој заштитник на убавата игра на фудбалот ти се молам.
Најди ајде на формуов пост од АСАЛЕН член фан на Реал или Барса кај што го серел Чоло ти се молам.
За секаква почит е се што прави човеков со тимов.
Од колосек ги извади цел тим, не ги победи само, туку после првиот дуел ги извади од секаков колосек и не може Ливерпул цел месец глава да крене од лоши игри.
Lleleleeee ne me teraj sea da baram postovi u 12 navecer, posle sekoe kolo, narocito derbi, e derenje megu Stefi, Jack i ostanatite. Ja ne vikam deka site go serete, ili ti konkretno, ama groto go pravat toa. Narocito za defanzivnata igra go kritikuvate, pute bil, vakov, onakov. Inaku jas go poddrzuvam Cholo, valjda si me primetil niz temive, ama denes idese pickarski u vtoro i realno imase eden ton srekja sto ne izgubi so 2-3 gola razlika. Ok, i taa e sostaven del od sportot ama nema uvek toa da proagja. Vprocem skorot so Barsa i Real i sam znaes koj mu e, taka da jasno e za sto zboruvam.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom