Група B (CZE, MKD, AUT, UKR) - Виена

Кои две репрезентации ќе продолжат во наредниот круг?


  • Вкупно гласачи
    99
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
Не знам зошто со толку критики. Ја добија утакмицата и имаат два бода за почеток. И пред две години се мачеа со просечна Црна Гора па така со еден разлика ја добија, а после нерешено со Германија имаа.
Еве и јас очекував 10 разлика денес, и можеше многу лесно на тој пат да се отидеше, ама не бидна. Промашуваа клучни зицери за да се набилда разлика и тоа е тоа. Ни следува Чешка и со нив ќе мора само поангажирано.
 
Член од
6 мај 2019
Мислења
61
Поени од реакции
26
Значи неможе цела одговорност да се префрла на Лазаров
Треба да покажуаат повеќе одговорност и Талевски . Кзмановки, Танковски.
Ајде Талевски шутира похрабар е но му фали уште, овие другиве мора повеќе да работат на шут.Не може све да се чека на Кире. Мора да бидат похрабри во нападот и да се активираа повеќе крилата преку Манасков и Гоце. Секоја чест за голманот Митревски.
 
Последно уредено:

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Не успеав да ја пратам, гледам статистика слабо игра преку пикер или ми се чини така ?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.693
Не успеав да ја пратам, гледам статистика слабо игра преку пикер или ми се чини така ?
Всушност тоа ни беше единствената акција што ја игравме. Столе изнуди неколку исклучувања и седмерци, па бидејќи ова не влегува во статистика, можеби си добил таков впечаток.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Пристигна 2020 година а кај нас:

-сеуште Кире Лазаров се понаша ко мало дете и се лути на помладите играчи. На 40 години. Колку и да се неписмени овие не смееш јавно да ги понижуваш, ти кој треба да им бидеш лидер. Зад камери млати ги и тепај ги ама не вака на најсељачки можен начин. Исто така Кире и на 40 години сеуште не престана да зема 5 шута по ред од неизградена позиија. Денеска го погоди задниот, ама претходно промаши 5, БЕЗ ПОТРЕБА.

-сеуште не извадивме модерен играч бек кој нема да е или преспор или дупка у одбрана или неписмен у водење топка.

-сеуште играме тактика „пикер лево“ и бековите ни стојат на 11 метри без опасност кон противникот.

-сеуште менуваме по тројца играчи за одбрана-напад

-сеуште немаме никаква брза транзиција

При сите овие неискоренети работи, ја чуваме и никаквата психичка спрема.

Сите други репрезентации дури и овие полуаматерскиве се модернизираа кај нас заглавени у деведесетите.

Трето место у групава, тоа е реалноста.
Мислам дека потполно право има Кире да се лути. Ги турнаа гаќите :icon_mrgr: Едноставно не се веќе толку млади да не превземаат никаква одговорност. Значи немаат веќе по 18 години па да се кријат. Ајде Талевски да речеме дека одиграл нешто (лименка пиво пијам дур се крене на шут и исфрли топката ) ама Кузмановски ?! 1 гол асистенција и изнуден пенал од стартниот среден бек за 38 минути игра. За додавања можеа и мене да ме земат. Па против Украина ваква статистика ако има што ќе прави со посериозна репка.
За другото се согласувам. Затоа и пишав поназад дека сме очај и треба пресреќни да сме ако поминеме во следна фаза. Со 3-4 квалитетни играчи само нема висок дострел.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Абе не дупи брат жити очи, што требаше да направи Кире? Да му рече на Кузмановски ок е бац таман си, продужи да правиш ништо на теренот?

Ја мислам и премлако постапи зашо дебилов заслужуваше боксови за изданието денес, му ебам тоа мекушот 100 килски. Абе Миркул треба да му биде класичен пример што значи коските да си ги оставиш на терен, човекот секој натпревар со 200% влегуваше и гинеше за екипата. Смрдле смрдено одвратно вообразено, или нека игра ракомет или нека се изгуби од тимот сместа, за кур ми е ваков, ќе си игра Танкоски место него. Што беше фрката бе брат ај кажи ми? Испод чест му е со Украина да игра? Се уплатил минус у клаџа? Кој кур бе? Сфаќам, секој може да има слаб ден, ама барем труди се, да му затруднам све женско у фамилија.

Инаку, кај шутирал Кире безвезе? На пасивен напад што да прави, да им ја даде во раце топката? Гледаш дека никаква помош немаше од бековите па мораше сам да презема. И на крај му се исплатеше тоа, мудоња над мудоњите, да беше Кузмановски место него ќе ја тапкаше топката до истек на време како у кошарка кога е решена некоја утакмица.
Ako ne e vo forma Kuzmanovski najmalku sho mozhi da napravi e da igra pozrtvuvano, odi na vlez iznudi 2 minuti, jadi kjotek malce 23 godini imash tele edno, nemozhi Lazarov na 39 godini po ramo da jajt na sekoj skok shut, neznam batevo sho pret vo zhivotov, sekoja zima 2 miljoni nervi zavisat od tipovi ko nego, izvaj maksimum be covek, Germanija nemal minutazha zoshto neznael ni Angliski ni Germanski, pa zemi nauchi be da te ebam sho presh vo slobodno vreme, BASIC Angliski se uchi za 2 nedeli.. Najdobro batevo da se vratit vo Eurofarm i toe to.. pred 3 godini strashen beshe, eksploziven, nezapirliv na polu kontri ko voz beshe, sega natigo dajmigo igrach, duri faking Tankoski znet podobra pozicija da ovozmozit za Taleski i Lazarov..
 
Член од
6 мај 2019
Мислења
61
Поени од реакции
26
Мислам дека потполно право има Кире да се лути. Ги турнаа гаќите :icon_mrgr: Едноставно не се веќе толку млади да не превземаат никаква одговорност. Значи немаат веќе по 18 години па да се кријат. Ајде Талевски да речеме дека одиграл нешто (лименка пиво пијам дур се крене на шут и исфрли топката ) ама Кузмановски ?! 1 гол асистенција и изнуден пенал од стартниот среден бек за 38 минути игра. За додавања можеа и мене да ме земат. Па против Украина ваква статистика ако има што ќе прави со посериозна репка.
За другото се согласувам. Затоа и пишав поназад дека сме очај и треба пресреќни да сме ако поминеме во следна фаза. Со 3-4 квалитетни играчи само нема висок дострел.
Апсулитно е во Право Лазаров, па не може се од него да очекуваат.
ТРеба и другите да покажуваат повеќе храброст и да шутираат. Мора да бидат по борбени и Танковки, Талевски Кузмановски. Не може нападот само на Кире да биде.Треба да соработува и со другите бекови и они да шутираат.Треба сите да играат ефикасно во екипата за да има поголем резултат.Просто и едноставно.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.743
Поени од реакции
2.665
Kapa dolu za Lazarov, negovite generacii odamna se povlekoa od rakometnite tereni, a toj e seuste neprikosnoven.
Od ovaa sredba moze da se uvidi deka sme dosta limitirani na bekovskite pozicii, Kuzmanovski stvarno neznam sto mu se slucuva? Dali so transferot vo Magdeburg si pomislil deka go dostignal vrvot pa veke mu e dosta od rakomet, stvarno ne ja znam pricinata koja mu dovede takov straoten pad vo karierata. Ova e prvenstvo kade sto trebase da bleska, go nema poveke Mirkulovski, uziva golema sloboda, ednostavno trebase da bidi Sagosen vo repkava, ama ete...
Taleski do nekade e okej, toa se negovite moznosti, odamna e kazano za nego deka bese precenet od mediumskata javnost, da mava 4-5 komada na utakmica e ocekuvano.
Tankoski dobro pocna, potoa se izgubi, odese od greska vo greska, neznam kolkava razlika bi mozel da napravi na prvenstvoto, ocekuvav od nego mnogu pred pocetokot na prvenstvoto, ama izvedbata protiv Ukraina me plasi, realno Ceska i Austria se edna klasa podobri od denesniot protivnik, prasanje e tamu kolkava rabota bi zavrsil i dali voopsto bi zavrsil?
Rosterot e mnogu slab, posleden pat takov roster imavme 2014 na toa prvenstvo koga go povikaa Pecakovski na lev bek, auu da go vrakaa i Angelovski od penzija..
Nema nekoja razlika, Kire i togas igrase simultanka, a deneska da ne bese Nikolce lagano uste prvoto kolo ke ne pustea ukraincite doma...
Neznam sto da kazam, neka e cestito pobedata, premija e da ja pomineme grupata.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.137
Поени од реакции
5.251
Кузмановски дечкото нека си се преориентира на одбрана многу покорисен ке е позади да тепа него напред да глави. Кога ке се сетам прв негов гол за МКД му беше од 11 метри против ОМЕЈЕР на отварање и тоа у аголот, Тити не знаеше што го снајде. Денес против ебана Украина не може 20цм да се одлепи од земја. Класичен просечен македонски менталитет, толку големи собири по цел месец да проаѓаш со Кире и претходно Миркуловски и ништо да не научиш од нив, не знам што да кажам. Иначе ова Man of the Match кога не му ја дадоа на Кире зашто ја реши утакмицата дефинитивно требаше Митревски, никако Талески. Добар беше ама тоа е се.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Не се толку наивни Украинциве за ние да ги уништиме со 10+ голови, на крај да не испадне дека намерно губеа на пријателските за да создадат лажна слика за нивниот квалитет.
Сепак имаат 6 играчи што играат за Мотор + 2 за Еурофарм, во моментов имаат повеќе играчи во ЛШ од нас, гледам во квалификации со Данска играле доста изедначено, поквалитетни сме да, ама нашите „квалитети“ се плашат да шутнат. Не сакам да критикувам играчи, се надевам ќе се средат за со Чешка.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

:pos:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.812
Поени од реакции
15.735

:pos:
море два три пати и 7:5 ни изиграа, емпти гоал кога бевме со казнет играч !!
Туку не ја гледав пријателската со Словенија, што мислите како игравме вчера споредбено со таа со Словенија ??
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.766
Заслужено си победивме,требит подобра реализација кога играме со играч повеќе.
Мислам дека треба да имат малку промени во нападот само со Танкоски и Кире на среден бек за да добиет шанса и Велковски.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom