Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Од кај кур никнавте сите бе да ви ебам муабетот со тоа наши деца се не треба така, не треба вака. Од кај сака нека е и од Мадагаскар нека биде ако игра со срце и гриза на терен добродојден е, преку кур од вакви металург муабети.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.324
Поени од реакции
22.628
Од кај кур никнавте сите бе да ви ебам муабетот со тоа наши деца се не треба така, не треба вака. Од кај сака нека е и од Мадагаскар нека биде ако игра со срце и гриза на терен добродојден е, преку кур од вакви металург муабети.

od bitola de... :tapp: togas so lemgo parketot koga se krena ne znaes kolku makedonci imase u timot sto izgubi...
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.980
Поени од реакции
6.903
Од кај кур никнавте сите бе да ви ебам муабетот со тоа наши деца се не треба така, не треба вака. Од кај сака нека е и од Мадагаскар нека биде ако игра со срце и гриза на терен добродојден е, преку кур од вакви металург муабети.
Само да те потсетам ко да не знаеш, фала богу не сум дел од таа сорта на неписмени говеда :).
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Jas ke im kazam blagodaram sto ne doagjaat u Vardar. Takov tip na igraci limitirani nema potreba.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Интервју со Атман на руски: https://handballfast.com/news/pavel_atman_iz_gannovera_v_vardar_vse_reshilos_legko/

Одговара на неколку интересни прашања околу тоа како дошло до трансфер у Вардар, неговиот престој во Хановер, честите повреди, работата со Карлос Ортега и Икер Ромеро и уште неколку работи. Она што вреди да се спомене е тоа дека за време на преговорите со Вардар му било речено дека клубот има обезбедно финансиски средства за наредните четири години и дека подготовките започнуваат на 24-ти јули.
 
Последно уредено:
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Зошто Талески би се враќал во Македонија и би се симнал од 12000 евра во Германија, на 5000 во Скопје?:toe:

Ем ќе биде плукан од публиката тука, ем сигурно и тука ќе грее клупа. А и да игра, дур не дае 35 гола во двомеч нишо не праиме, пак ќе биде шпагета, нубец, дрво, пропалица :D

На крај краева, секој си одлучува за себе :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Талески треба да е луд да се врати во Мк ако се точни бројките за платата, зема плата што не ја заслужува, кој би се вратил.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
12000 ама коа ке плати данок колку ке бидат?
плус дома си е дома а и со 5000 у земјава ко бог ке живее
ама уште подобро за кур ни е


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
12000 ама коа ке плати данок колку ке бидат?
плус дома си е дома а и со 5000 у земјава ко бог ке живее
ама уште подобро за кур ни е


Sent from my iPhone using Tapatalk
Претпоставуваме дека е нето. Кога ќе се врати ќе живее ко два бога зашто 12>5.

Секако, ова не ми е веродостојна информација, не верувам Вардар да отишле се толкава разлика во плата.
 
Ф

Флеш

Гостин
Ааааа ?! ..... I have a question?!

Шо не земат неколку млади нигери од Франција,Шпанија,шо ти знам од пониски репутации на клубови?
Као шо шо памтам,досеа ниеден црнец од асистентот на Раул не бил у Скопје.
Друга физиономија се . Експлозивни се,брзи и башка имаат потенцијал да унапредат игра у снага и брзина и кондиција. Мора дечки скаутинг ....
Ако имате предлози на некои млади црнци,пукајте .
Металург земале Кинез :LOL::LOL::LOL:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.312
Ааааа ?! ..... I have a question?!

Шо не земат неколку млади нигери од Франција,Шпанија,шо ти знам од пониски репутации на клубови?
Као шо шо памтам,досеа ниеден црнец од асистентот на Раул не бил у Скопје.
Друга физиономија се . Експлозивни се,брзи и башка имаат потенцијал да унапредат игра у снага и брзина и кондиција. Мора дечки скаутинг ....
Ако имате предлози на некои млади црнци,пукајте .
Металург земале Кинез :LOL::LOL::LOL:
Нивото на Африка е на ниво на дечиња од петто одделение што играт на час по физичко.

Ама постов ме потсети да прашам нешто...
Има РК Вардар скаути по послабиве натпреварувања? Пример, ете пред пар недели беше тоа првенство на developing nations, сигурно лежи некој потенцијален талент во..да речеме Фарски Острови или шо ти знам...ете од квалификацииве видовме дека и помали нации знаат да изненадат некого..сигурно имаат некој талент (ако веќе клубот нема простор за посериозни трансфери, зошто да не ризикуваат со нешто ептен рандом..)
 
Ф

Флеш

Гостин
Нивото на Африка е на ниво на дечиња од петто одделение што играт на час по физичко.

Ама постов ме потсети да прашам нешто...
Има РК Вардар скаути по послабиве натпреварувања? Пример, ете пред пар недели беше тоа првенство на developing nations, сигурно лежи некој потенцијален талент во..да речеме Фарски Острови или шо ти знам...ете од квалификацииве видовме дека и помали нации знаат да изненадат некого..сигурно имаат некој талент (ако веќе клубот нема простор за посериозни трансфери, зошто да не ризикуваат со нешто ептен рандом..)
Не зборувам Африка Африка ....Зборувам за црнци родени и израснати у Европа ....Ебате Фрнација ракомет врие од црнци или Шпанија . Може и Скандинавија горе клубовите ....Ти отиде у мера дека треба у Уганда да одиме:popce:[DOUBLEPOST=1561257531][/DOUBLEPOST]
Нивото на Африка е на ниво на дечиња од петто одделение што играт на час по физичко.

Ама постов ме потсети да прашам нешто...
Има РК Вардар скаути по послабиве натпреварувања? Пример, ете пред пар недели беше тоа првенство на developing nations, сигурно лежи некој потенцијален талент во..да речеме Фарски Острови или шо ти знам...ете од квалификацииве видовме дека и помали нации знаат да изненадат некого..сигурно имаат некој талент (ако веќе клубот нема простор за посериозни трансфери, зошто да не ризикуваат со нешто ептен рандом..)
Грчкиот голман е доста јак ! Може од Грчка да донесиме,се покажаа добри .
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Ако е точна информацијата дека зема 12 илјади во РНЛ (што не ми се верува дека е така), ондак ептен јако ги заклал :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom