Фан клуб - РК Вардар

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Кире во Вардар е катастрофален потег и за него и за тимскиот дух и за навивачите. Не дека е омразен играч и дека би имал прием како Деки или дека не е ИГРАЧИШТЕ, ама едноставно - Кире ќе сака да ја има истата лидерска улога како во репрезентација, а нема да може. Или он ќе се загуши или ќе трпи атмосферата во тимот.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.240
Кире во Вардар е катастрофален потег и за него и за тимскиот дух и за навивачите. Не дека е омразен играч и дека би имал прием како Деки или дека не е ИГРАЧИШТЕ, ама едноставно - Кире ќе сака да ја има истата лидерска улога како во репрезентација, а нема да може. Или он ќе се загуши или ќе трпи атмосферата во тимот.
Ама од друга страна е голем професионалец, во Барселона како функционираше со еден куп други јаки играчи околу него.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Ама од друга страна е голем професионалец, во Барселона како функционираше со еден куп други јаки играчи околу него.
Да, ама Вардар е ДОМА и однесувањето нема да биде исто како во Шпанија или Франција.
А ние Македонците сме познати по тоа што сме најпримерни странци кога сме надвор. Кога би играл во домашна екипа ваков врвен играч, имам претчуство (а верувам и вие) дека ќе си проработи и ќе си ја заврши работата оној БОГ комплекс.

Да, се согласувам дека е БОГ на ракометот и дека е одличен професионалец во странство. Во репрезентација е исто така БОГ - ама сите гледаме како се поставува на тајм-аути и сака да биде поголем селектор и од селекторот. Мислам дека и он е свесен дека не му треба ваков испад на крајот на кариерата, особено по толку години поминати надвор.
 
Последно уредено:
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
Апсолутно се согласувам со Acid. Плус, свесни сте дека во мај идната година прави 40 години и дека ова е многу возможно да му е последна сезона во кариерата, така? :)
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Киро во едно интервју рече дека избрал да иде во Нант за да види како французите работат. Да собере знаење и од таму за евентуалната тренерска кариера.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.240
Да, ама Вардар е ДОМА.
А ние Македонците сме познати по тоа што сме најпримерни странци кога сме надвор.
За ова се сложувам сепак ако се разговара и се договори со него јасно што и како треба да функционира мислам дека ке функционира сепак Вардар е веќе одамна озбилен клуб.[DOUBLEPOST=1561121817][/DOUBLEPOST]
Апсолутно се согласувам со Acid. Плус, свесни сте дека во мај идната година прави 40 години и дека ова е многу возможно да му е последна сезона во кариерата, така? :)
Таман да се пензионира со атмосферата у Јане :D
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
За следната година на десен бек ги имаме кришоФанс и детево од металург. Доволно е. Премногу го почитувам кире и ми е убедливо о илен спортист од мк ама му помина времето. Ако сакаме да има барем минимални шанси детево од металург да се развие, мора да добие сериозна минутажа во сеха лига. Кире ќе троши значителен дел од буџетот, пари кои можат да се искористат многу попаметно, него за резерва на кристофанс.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
sve e do psihata, predispozicii, talent, sve toa ima taleski, ama psihicki e klascina putka, putketina, putkiste, i toa nego go pravi tretorazreden rakometar, mozete li da go zamislite nego kako bi se ponasal u site ovie napeti utakmici koi vardar gi dobivase u paket so zaverkata na titulata ?
Ke se trese ko epilepticar so mozocen udar, ne e deka ne mu trebaat i makedonski rakometari na Vardar, dobro e i da producira igraci od Makedonija ili da razviva toa e ogromen plus za sekoj tim, ama nema sto da se zanimava klubot so vakvi putki od igraci.
Da razvies igrac, da koristis negov talent maksimalno, sve e toa vozmozno a i u vardar mnogu takvi primeri sme videle od otpisani igraci ili inkognito igraci sto tuka stanuvale iminja u rakometot, ama da mu restartiras psiha na nekoj tesko, pravo chudo ke e toa da se desi so ovoj, covekov i koga ne igrase pod pritisok se gubese i se pickase, a ne pa u klub koj gi digna standardite na mak rakometot do nebesata. Duri i ovoj vardar so finansiski problemi kade del od klucnite igraci si zaminaa ili ke si zaminat, nema mesto za ovoj, a i ako se zeme cela moderna istorija na klubov i pred samsonenko znaci koga vriea u kale so vujo, isto, nemase mesto za vakvo pute u klubot.
без навреда,коментариве на латиница ме мрзи да ги читам. ич не ги можам[DOUBLEPOST=1561128801][/DOUBLEPOST]
Апсолутно се согласувам со Acid. Плус, свесни сте дека во мај идната година прави 40 години и дека ова е многу возможно да му е последна сезона во кариерата, така? :)
Кире на средно ниво,може да гази уште 5 години! Многу е спремен,машина[DOUBLEPOST=1561129491][/DOUBLEPOST]
За следната година на десен бек ги имаме кришоФанс и детево од металург. Доволно е. Премногу го почитувам кире и ми е убедливо о илен спортист од мк ама му помина времето. Ако сакаме да има барем минимални шанси детево од металург да се развие, мора да добие сериозна минутажа во сеха лига. Кире ќе троши значителен дел од буџетот, пари кои можат да се искористат многу попаметно, него за резерва на кристофанс.
Kriśtopāns, Кришопаанс,
Латишите имаат скоро иста фометика како и ние,само потрврд изговор.Имаат ќ,ķ њ,ņ ѓ,Ģ, љ,Ļчитаат како што пишуваат со исклчок на дугачко а,ā и е,ē
 
Последно уредено:
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
Линк од ФБ од последните 10 минути на Вардар-Сегед од аренаспорт? Знам дека имаше некој постирано порано.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Линк од ФБ од последните 10 минути на Вардар-Сегед од аренаспорт? Знам дека имаше некој постирано порано.
Од првата во Скопје ги имам во компјутер. Ако тие ги бараш, ја ќе ги качам.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Од првата во Скопје ги имам во компјутер. Ако тие ги бараш, ја ќе ги качам.
Ако е од Арена спорт закачи ја,ја имав снимено и сум ја избришал у меѓувреме :(

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom