Кладилница (Генерална дискусија)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.312
Зашто за Турција-Грција ракометот 1 е 1.55?

Турција тепаше лагано на гости..сега игра дома..им требаат поени дека и најдобрите трето пласирани идат даље..сигурно ќе треба да тепаат..а и подобри се?

Иначе дуплирање за денес:

Крузеиро - 1 (бразилска одбојка)
Торонто-Орландо 2 со 12.5 хендикеп НБА
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.845
Поени од реакции
7.644
Сигурна добивка кој сака да си проба

Манчестер Сити да победи против Тотенхем и Јунајтед, 1.33 * 1.57 = 2.09
Ливерпул да освои првенство 2.10

Ливерпул до крај игра со екипи што не постојат, па било каков кикс на Сити против Тотенхем или Јунајтед ќе му донесе титула.
Сити исто така ќе игра со екипи што не постојат па овие две го одлучуваат шампионот.
 
L

Löwe

Гостин
Сигурна добивка кој сака да си проба

Манчестер Сити да победи против Тотенхем и Јунајтед, 1.33 * 1.57 = 2.09
Ливерпул да освои првенство 2.10

Ливерпул до крај игра со екипи што не постојат, па било каков кикс на Сити против Тотенхем или Јунајтед ќе му донесе титула.
Сити исто така ќе игра со екипи што не постојат па овие две го одлучуваат шампионот.
Супер совет за да однесеш во гроб некого.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Еве 3 парови од мене

Лил - ПСЖ 1
Ст Етјен - Бордо 1
Лидс - Шефилд 1

Лил очекувам да издвои победа со оглед на тоа што ПСЖ им треба само бод за да го дигнат пехарот, и претпоставувам дека тоа ќе го направат на домашен терен.

Ст Етјен е во борба за ЛШ а покрај ова, кај Бордо ќе недостасуваат 5 играчи.

Последно Лидс.
Нема што повеќе да се збори, иако ќе нема да им биде лесно, мораат да победат.

Како бонус би била Фросиноне - Интер двојка.
Alal da ti gi iskombinirav tvojte tipoj plus moj staev.Najvise mi pomogna za St etnien, se nadevam deka i sam si se poslusa :D

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.916
Поени од реакции
9.521
Олимпија - Валпустериа 0-1 ПТ 2.03 (валуе коефициент а и обично први третини им се неефикасни не е за појако можеби од причина шо се играт во Љубљана и поагресивни се домакиниве тие голеадите се благодарение на очајните проценти на голманиве 80% шо е катастрофа )

ЦСКА - ОМСК 0гол ПТ 3.55 (валуе ЦСКА поуба прилика за шампион дали ке има од оваа незнам во идниве години и двеве екипи дефанзиви првата 5-2 али очајна партија на голманите)

Тринец - Плзен 0гол ПТ 4.00 (3-3 серијава ке влезат претпазливо и двеве коеф е екстремнно голем само да нема многу ПП ситуации дека многу агресивно се игра ваму)

п.с.
Не е нормално шо факам 5-6 дена со ред вакви коеф мора да кикснам се надевам не денес вчера избегнав кладење и добар потег беше мојте да додајте
Карпат,Фролунда па и ХПК све се потенцијални овие 0 ПТ само минорни се шасните сите да излезат пробајте систем некој
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.290
Поени од реакции
231
Samo trinec ne ja pogagaj brat...ja imam 4.5+...mislenje?..mada mozi i so 0 g na pt da dojde 5+ na krajo..ama poubo e so porano da ne se stegame do kraj
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
До колку саат им е исплата во моцарт знае некој ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom