Serie A 2018/2019

Дали Скудетото ќе остане во рацете на Јувентус?

  • Да

    Гласови: 82 50,3%
  • Не

    Гласови: 32 19,6%
  • Интер

    Гласови: 28 17,2%
  • Рома

    Гласови: 7 4,3%
  • Наполи

    Гласови: 7 4,3%
  • Милан

    Гласови: 20 12,3%
  • Фиорентина

    Гласови: 5 3,1%
  • Лацио

    Гласови: 4 2,5%
  • Друг тим

    Гласови: 3 1,8%

  • Вкупно гласачи
    163
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Немаше црвен, свиријте пенал за Милан и да се поништи голот на Јуве, заслужена титула на Милан.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.490
Поени од реакции
4.720
Дури судат ѓубриња како банти и таљавенто вака ќе биди.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Не беше тоа пенал според мене, ама немаше ни црвен, жут си беше таман.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Според новите правила е црвен, колку да ви/ми е чудно тоа. За мене и тоа на Весино лани против Јуве не беше црвен ама јебеш га, правилата налагаат така и нема бегање. Пример она на Ван Дајк над Мертенс е одличен приказ за старт за директен црвен картон, али сега секое удирање на ногата на противничкиот играч со отворен ѓон се казнува со црвен картон.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.312
Поени од реакции
7.446
Според новите правила е црвен, колку да ви/ми е чудно тоа. За мене и тоа на Весино лани против Јуве не беше црвен ама јебеш га, правилата налагаат така и нема бегање. Пример она на Ван Дајк над Мертенс е одличен приказ за старт за директен црвен картон, али сега секое удирање на ногата на противничкиот играч со отворен ѓон се казнува со црвен картон.
Тука на 25:55 минута на видеово https://flix555.com/usth2oj5la4c нема црвен за Матуиди? Нема ни жолт картон...

Второ полувреме на 29:08 минута истиот играч за жолт картон пак ништо не добива еве видео https://flix555.com/5k5ocwbmu7sy

Баш и коментаторот кажува за првата ситуација како Весино за слична добил црвен...
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Koga ste detalni spomnete ja i igrata so raka.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Тука на 25:55 минута на видеово https://flix555.com/usth2oj5la4c нема црвен за Матуиди? Нема ни жолт картон...

Второ полувреме на 29:08 минута истиот играч за жолт картон пак ништо не добива еве видео https://flix555.com/5k5ocwbmu7sy

Баш и коментаторот кажува за првата ситуација како Весино за слична добил црвен...
Нема, пошо ја тргна ногата.
За второто видео веројатно требаше да добие жолт картон со оглед на тоа што имаше неколку старта претходно али небитно, допирна точка нема со црвениот на Кеси.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Интер сериозно мислат да ни бидат конкуренти од следна година.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
ако ви е за утеха, како фан на Јуве признавам дека у 88 имаше старт за пенал (реален сум)..
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.991
Поени од реакции
6.240
Според новите правила е црвен, колку да ви/ми е чудно тоа. За мене и тоа на Весино лани против Јуве не беше црвен ама јебеш га, правилата налагаат така и нема бегање. Пример она на Ван Дајк над Мертенс е одличен приказ за старт за директен црвен картон, али сега секое удирање на ногата на противничкиот играч со отворен ѓон се казнува со црвен картон.
Стек Ставрев, Стек Чакир, Стек Веб, Стек Колина, Стек Вајсмилер, Стек Трибиани.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.312
Поени од реакции
7.446
Нема, пошо ја тргна ногата.
За второто видео веројатно требаше да добие жолт картон со оглед на тоа што имаше неколку старта претходно али небитно, допирна точка нема со црвениот на Кеси.
https://imgur.com/a/SUEUcfc

Па самото тоа што оди со отворен ѓон на нога и не ја ни допира топката е жолт а во случајов е црвен зашто го поткачува играчот (Гаљардини сам пробува да го избегне контактот ама пак го поткачи убаво) за иста ситуација и Весино доби црвен само што он немаше избор кога стапнуваше не можеше да ја избегне ногата... Ајде ако не е црвен зашто не доби жолт a се случува пред очите на судијата? Иако се гледа дека Матуиди се извини 'не сакал' жарот на играта го понел.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Догодина и нас ќе ни прават 10yearschallenge :D

Не знам со кое лице фанови на Интер и Милан му се ситат на Јувентус..резил и срамно е да му се ситиш на екипата која те гази со години и секоја сезона завршува 25+ бода на табелата пред твојот омилен клуб..ајде Интер знае понекогаш да му покажи заби на Јувентус во меѓусебните ама Милан..Милан се загреота во меѓусебните дуели..права тортура доживуваат против Јувентус..како спаринг партнер му се
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Милан се загреота во меѓусебните дуели..права тортура доживуваат против Јувентус..како спаринг партнер му се
Зајкаот на магарето му вика дека има големи уши. :icon_lol:
Последните 32 натпревари ви се 9 победи - 15 порази - 8 нерешени
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom