Избодено 16 годишно момче на Рекорд во Скопје

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
БОДАТ САМО ПИÇКИТЕ
Бодат сите, само они напаѓаат 1 наспроти 5[DOUBLEPOST=1520102000][/DOUBLEPOST]
Tebe problemot ti e shto si politicki opredelen i ti se javuva problem poradi toa, ja nemam nikakov problem poshto znam deka bilo koja vlada da dojde po ova prashanje so Albancite osven servilnost i butanje na problemi pod tepih se so cel pomirno vladeenje i nema namera neshto drugo da ponudi.
Јас на овие избори бев определен, што незначи дека на наредните пак ќе гласам за истите.
Мене ми се допадна програмата што ја понудија, освен без делот околу двојазичноста, униформите и банкнотите.
Едно се ветуваше, излезе друго.
На крај краева гласаме за ПОДОБАР избор, а не да биде се исто.
Ама ме излажаа, и јас ли сум крив за тоа?
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Полна е државата дивјаци како да нема вакви инциденти, колку и да ја стишуваме и ублажуваме реалноста е таа другари. (n)
 
Член од
31 јануари 2018
Мислења
99
Поени од реакции
48
полицајци сега има сигурно двојно повеќе отколку пред 15 години
што работат каде се
со толку полиција требаше барем половина од криминалците да бидат затворени, уште најмалку 3 затвори да бидат изградени и наполнети
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Јас на овие избори бев определен, што незначи дека на наредните пак ќе гласам за истите.
Мене ми се допадна програмата што ја понудија, освен без делот околу двојазичноста, униформите и банкнотите.
Едно се ветуваше, излезе друго.
На крај краева гласаме за ПОДОБАР избор, а не да биде се исто.
Ама ме излажаа, и јас ли сум крив за тоа?
Не е исто, бетер е за жал. :)
А околу кривицата.....не си крив, после 12 год. владеење на ВМРО луѓето заборавија што е уствари СДСМ, дека е дувло на проклети политичари. Не дека овие од ВМРО се многу подобри....уствари затоа си гласал за СДСМ а твојата наивност уствари и ти дала за право тоа да го направиш.
Tи си еден од ретките што јавно признава дека те излажале.....ретко добра карактеристика, иако не е карактер туку се вика индивидуалност :)
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Иначе мислам дека е добро детево, гледам коментирал на една од објавите на неговиот ФБ профил. Се договаравме со двајца другари да идеме денеска до болница ама ништо, веројатно ќе идеме деновиве... :)
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Не е исто,бетер е за жал. :)
А околу кривицата.....не си крив, после 12 год. владеење на ВМРО луѓето заборавија што е уствари СДСМ, дека е дувло на проклети политичари. Не дека овие од ВМРО се многу подобри....уствари затоа си гласал за СДСМ а твојата наивност уствари и ти дала за право тоа да го направиш.
Tи си еден од ретките што јавно признава дека те излажале.....ретко добра карактеристика, иако не е карактер туку се вика индивидуалност :)
Епа моментално е бетер. Имаат уште време и цела власт за да се поправат работите од корен. Но тешко.
Јас гласав оти како што пишав ми се допадна програмата, ниту сум бил на митинзи, ниту по штабови ни па имам членска книшка на ниедна партија. Гласав чисто човечки.
Кај мене дојде и директорот на болницата, ветуваа се и сешто, и сега истите тие што ми ветуваа со глава во земја се, не дозволуваат ни добар ден да им речам. Кога ветуваш нешто, треба осет да имаш и да тежнееш тоа да го исполниш.
Шипците најголема корист имаат до сеа, ние Македонците ќе трпиме.[DOUBLEPOST=1520118045][/DOUBLEPOST]
Полна е државата дивјаци како да нема вакви инциденти, колку и да ја стишуваме и ублажуваме реалноста е таа другари. (n)
Имаше инциденти и со претходната влада, не тупи и ти сеа.
Во Ѓорче детето со точакот, на Кале, на Битпазар, по автобусите што ги тепаа нашите.
И уште стотици такви примери.
 

nyx_

професионален Галичанец
Член од
24 декември 2017
Мислења
5
Поени од реакции
6
Корумпираните плави сигурно знаат кој е сторителот али ај за неколку дена ќе заборават за случајот и сторителот ќе си боде пак.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Корумпираните плави сигурно знаат кој е сторителот али ај за неколку дена ќе заборават за случајот и сторителот ќе си боде пак.
Знаат како незнаат, баш во таа пицерија на Рекорд Сезам кечап и мајонез имам носено, камион возев, и го паркирав кај Триумфална и на раце носев таму. Таму нонстоп има народ, башка има ресторан Ла Тераца ли се викаше, не ми текнува, убав, модерен ресторан, сигурно има камери, таму е и излезот од подземниот паркинг во ГТЦ, значи има прегледност од 4 места. Башка сведоци, башка продавачи по дуќаните.
Едно кафе да ставиш да се вари, додека се свари АКО САКААТ ќе ги најдат и со име и презиме.
Ама ете, се правиме глуви при уши, и слепи при очи.
 

nyx_

професионален Галичанец
Член од
24 декември 2017
Мислења
5
Поени од реакции
6
Јас мислам дека е време и ние да рипаме и да се буниме за секој ваков настан ко шо праат Шипците за секој напад врз хулиганчињата нивни. Ова е веќе премногу.
 
Член од
31 јануари 2018
Мислења
99
Поени од реакции
48
имаше протести на албанците и во 97ма па знаеме како заврши тоа
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.740
Иначе мислам дека е добро детево, гледам коментирал на една од објавите на неговиот ФБ профил. Се договаравме со двајца другари да идеме денеска до болница ама ништо, веројатно ќе идеме деновиве... :)
Да се заблагодарил и на искажаната почит на УГЕ кон него.Веројатно е добро.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.596
Поени од реакции
26.105
Јас мислам дека е време и ние да рипаме и да се буниме за секој ваков настан ко шо праат Шипците за секој напад врз хулиганчињата нивни. Ова е веќе премногу.
Ќе рипаш ама тебе полицијата ќе те згрбави,...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom