Избодено 16 годишно момче на Рекорд во Скопје

Член од
31 јануари 2018
Мислења
99
Поени од реакции
48
не лупајте само така дајте извор за официјални информации
не само го разгорувате оганот
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Ако не ги казни државата, ќе ги казни фамилијата... Ако ни фамилијата не ги казни тогаш Господ ќе ги казни сигурно...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.690
Кривична за насилство, case solved !!! МВР на РШ !!!!
Има напредок во однос на минатото.
Ова е ПРВ СЛУЧАЈ во кој се прободени или истепани членови на Комити или рандом Македонски деца, а сторителите да БИДАТ ПРОНАЈДЕНИ.
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Има напредок во однос на минатото.
Ова е ПРВ СЛУЧАЈ во кој се прободени или истепани членови на Комити или рандом Македонски деца, а сторителите да БИДАТ ПРОНАЈДЕНИ.
Кој напредок бе брат. На Рекорд среде бел ден го избодиле детето. Пред 1000 сведоци и камери на секаде. Уште да не ги фатеа. Немаа никаков изговор за да не ги најдат. Инаку да се случело на друго место чисто се сомневам дека ќе ги пронајделе.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.690
Кој напредок бе брат. На Рекорд среде бел ден го избодиле детето. Пред 1000 сведоци и камери на секаде. Уште да не ги фатеа. Немаа никаков изговор за да не ги најдат. Инаку да се случело на друго место чисто се сомневам дека ќе ги пронајделе.
Мислиш дека ова е прв ваков случај на Рекорд? :D
Таквата бројка сигурно е трицифрена...
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Мислиш дека ова е прв ваков случај на Рекорд? :D
Таквата бројка сигурно е трицифрена...
Јас прв пат слушам за ваква случка. Тоа сигурно дека имало други тепачки и напади, но не биле со вакви сериозни последици. Сега ептен фама се крена и мораше да реагираат. Од друга страна, ако не реагираа сега, ќе си земеа уште толку сила деликвентиве и ќе зачестеа нападите и бодењата.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Има многу случки каде што имало прободени со нож, поголем дел биле во нога, ама имало и вакви во стомак. Да ти кажам за 95% од нив воопшто не се пишало никаде на некаков медиум, ниту некаде излегла таква информација. И тоа најголем дел се случуаат во самиот Центар, од Камени мост до Рекорд. За рекети више секојдневие е таму, другар во рекет 4 на 1 со нож му имаат земено саат и ситна пара, беше и во полиција и се, рекоа ќе се јават ако најдат нешто, не се јавија никогаш. Чисто се сомневам дека воопшто се замарале нешто да побараат, такви ситуации се секојдневие и на секого може да му се случат. Повеќе од 50% од нив носат ножеви во себе, додека кај нас нормално ја немаме таа култура и никој жив не би му текнало нож да носи, пошто некое диво племе ќе го нападне. Не ги користат за самоодбрана, туку си ги користат за рекетирање и за брцање при освојување на територии замислени во нивните глави.
 
Последно уредено:

nyx_

професионален Галичанец
Член од
24 декември 2017
Мислења
5
Поени од реакции
6
Летоска колку такви случаи имаше кај Рекорд и Жена парк.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.534
Поени од реакции
3.725
Има напредок во однос на минатото.
Ова е ПРВ СЛУЧАЈ во кој се прободени или истепани членови на Комити или рандом Македонски деца, а сторителите да БИДАТ ПРОНАЈДЕНИ.
Од пронајдени до осудени има голема разлика. Не заборавај на Шклзен воџата на Балисти кој беше уапсен и беше во притвор, за на крај да не биде осуден за напад на полицаец затоа што овој немал сведок дека бил нападнат. :icon_lol: Да почекаме, затоа што случајот сеуште може да се заташка.
Инаку и Омер и Љума како воџи на Шверцери и Балисти лежеа затвор, сигурен сум дека има многу случаи каде поситни риби од двете групи биле осудувани за слични вакви напади.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.690
Од пронајдени до осудени има голема разлика. Не заборавај на Шклзен воџата на Балисти кој беше уапсен и беше во притвор, за на крај да не биде осуден за напад на полицаец затоа што овој немал сведок дека бил нападнат. :icon_lol: Да почекаме, затоа што случајот сеуште може да се заташка.
Инаку и Омер и Љума како воџи на Шверцери и Балисти лежеа затвор, сигурен сум дека има многу случаи каде поситни риби од двете групи биле осудувани за слични вакви напади.
Мислењето ми беше со доза на иронија, секако дека работите се далеку од идеални :icon_mrgr:
Муабетот ми е дека прв пат гледам случај во кој сторителите се најдени. Веројатно нема да ги казнат, тоа е веќе општо познато. Омер одговараше дека му се собраа повеќе казни, имаше условна и го окрка откако го повтори делото во дадениот рок (нападот на кафаната во која се пуштале македонски песни во чаршија). Дали навистина лежеше во затвор секојдневно, господ знае. Со оглед на сликите кои ги постираше од затвор, не изгледаше како да му е претешко таму. Од тогаш доби еден куп функции.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.715
Мене да ми понуди некој таков затвор и после тоа да добијам се што доби он од кога испадна со две раце потпишувам.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.534
Поени од реакции
3.725
Мислењето ми беше со доза на иронија, секако дека работите се далеку од идеални :icon_mrgr:
Муабетот ми е дека прв пат гледам случај во кој сторителите се најдени. Веројатно нема да ги казнат, тоа е веќе општо познато. Омер одговараше дека му се собраа повеќе казни, имаше условна и го окрка откако го повтори делото во дадениот рок (нападот на кафаната во која се пуштале македонски песни во чаршија). Дали навистина лежеше во затвор секојдневно, господ знае. Со оглед на сликите кои ги постираше од затвор, не изгледаше како да му е претешко таму. Од тогаш доби еден куп функции.
Ги фаќаат во повеќето случаи, али најчесто ги осудуваат условно и оставаат на оштетените да си тужат за паричен надомест.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
да ти ебам државата во која полицијата треба да има страв кога си ја врши работата во општините каде се населени браќата.
ете во тој случај има 2 нејасности:
1. полицајката Јасмина сигурно не била сама т.е. обично се етнички мешани патролите па сигурно некој од браќата ја оставил овај Асани да и витка раце.
2. кој му е курац на министерот да ја слика по портали и да се слика за медиуми? нека го реши случајот, а не да ја присилуваат да потпиши и изјави нешто што не и е мило. каде е на фотографиите левата рака? каде е лекарското ако после настанот била во болница да го пријави нападот? можам само да замислам како и е на нејзините блиски дома кога знаат дека ниту како полицаец во оваа држава не си безбеден!

тоа погоре мала дигресија на случајот со детево што го избодија. не знам дали заслушнав добро на тв, бидејќи не ни гледам тоа гомно, дали изјавија дека напаѓачите имаат 18 години????

ако е така тогаш никој не ги спречува да ги осудат за обид за убиство и бурда взатвор.

кој див запад станавме човече божји. па да ти е страв дете да пуштиш во школо.
не ни сакам да помислам што би било некој мене да ми извади онака нож или памет да го лажи да ме брцни или пак да ми чепни фамилија. многу заебани ствари се ова.

битно ДОЈДЕ ЖИВОТОТ и сега ќе гледаме кај што група индивидуи кои не вредат ни 5 пари сеат страв по улици.

од друга страна, македончето никогаш не е познато (во поновата историја) дека направило нешто за сопствениот народ. каде се сега и вмро и сдсм и СЕКОЈ обичен граѓанин да го мобилизираат цело мвр, јавно обвинителство и сите институции кои треба да воведат ред во оваа наша вукојебина.
стигнавме до тоа 15% малцинство да не ебава во мозок и да ни колат деца по улици.
али океј супер, битно нашите се на власт ;)
гвујо падна, за тоа се боревме.
утре зајко ќе падни, ќе се бориме и за тоа!

само никој не се борел и изборил за обичниот граѓанин. него го бодат ко швајцарско сирење!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom