Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Ricky Kaka:“If I decide not to play anymore, then Milan’s doors would be open and I have a wonderful rapport with the club. I tell the Milan fans to believe. It’s the first year under new ownership, there are many doubts, but anyone who loves this club must believe.”
 
C

Castiel

Гостин
Cutrone averages a goal every 118 minute

André Silva averages a goal every 123 minute

[via La Gazzetta dello Sport] Калинич по 1 на секој 6ти натпревар. Пресмешни експерти.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Реал биле заинтересирани џс Бонучу, и според марка ако не се среди ситуацијата до крај на сезона Бонучи ќе направи се што може за да се реализира трансферов.

Капитенот капитенски :icon_lol:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Real Madrid are reportedly weighing up a sensational move for Milan defender Leonardo Bonucci in January.
Fichajes.net cites a report on OKDiario, which states Milan’s “delicate sporting situation” makes it possible that Bonucci “would welcome another transfer” and “do everything possible to force his departure from the club”, in the event Madrid come calling.
The websites explain Los Blancos are intrigued by his vast experience, “physical and technical ability”, Champions League eligibility and absence at the World Cup, which would let them “squeeze the maximum from him” towards the end of the campaign.
However, despite doubts over Milan’s ownership, they warn taking him to the Santiago Bernabeu is “not simple or cheap” as the Rossoneri will only consider selling him for at least the €40m they paid Juventus last summer.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Ѕирни у огледало бато. ехехехеуихдсеуихдеиехсхехсѕхухеѕсфхеѕасхеаехе

Урлам, махер си !! :icon_lol:

Шала на страна, Занети е еден од малуте играчи што играле у интер а го поштуем, ама што има селска фаца има !!

Со тоа фризурата иста цел живот, и муцката појава ко само што стигнал пред кооперација од нива !
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Despite Andre Silva and Cutrone's brilliant performance in the Europa League, Kalinic will likely be starting against Torino. [Sky Italia]
 
C

Castiel

Гостин
Сам пред голман искача цел гол утнува.хеххехехеххехеххеххехехехххехехехехегхехехехехехехеххехее пресмешни експерти хехехејхехехехехехехехе

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Дa не ги урoчaм нo ми се чини декa игрaaт сo идеa и пoкoнкретнo зa рaзликa oд предхoдните утaкмици.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.608
Дa не ги урoчaм нo ми се чини декa игрaaт сo идеa и пoкoнкретнo зa рaзликa oд предхoдните утaкмици.
Каква идеја виде пријателе само тоа да ми објасниш? Тежок канцер е првово полувреме, едино шансата на Андре Силва беше онака баш добра и 100% шанса, се останато од двете екипи беше допирање на дното. И она телено Михајловиќ е очаен тренер, му ебам тоа стоката.

Леле Калиниќ што направи .....
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
Андре Силва го утепаа... за све утакмице у СериаА што нема играно му наплатија у едно полувреме...

И ај Калинич нека остане у соблекуална на полувреме... све споеба што можеше!!

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Каква идеја виде пријателе само тоа да ми објасниш? Тежок канцер е првово полувреме, едино шансата на Андре Силва беше онака баш добра и 100% шанса, се останато од двете екипи беше допирање на дното. И она телено Михајловиќ е очаен тренер, му ебам тоа стоката.

Леле Калиниќ што направи .....
Следи пoсле утaкмицa Мoнтелa ке oбјaснувa зa oдличнaтa игрa нa Милaн.
 
C

Castiel

Гостин
Не бе празен гол да е ќе го утне. Уште 25 милиони за него. За се добро што направија на крај со Калинич и Монтела тотално ја усраа

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom