Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
C

Castiel

Гостин
Очај игра. Ама ако им е нека ја држат флеката на клупа.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
Ај време е пиздаму матер!

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Кoј е сooднoсoт нa кoкaин и херoин штo требa дa гo шмркнaм зa дa видaм штo сaкa дa пoстигне Мoнтелa и кoјa е негoвaтa зaмислa зa игрaтa нa Милaн.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Мислам дека сите екипи преќутно му даваат на Милан дваесетина минути секоја утакмица у кои они као ќе играат, ќе напаѓаат ама ете ќе немаат среќа, само за да Монтела со тоа си купи уште едно коло и уште еден пораз.
Више не е ни прашање дали треба да си оди, прашање е штетата од досегашниов дел на сезоната, по формата, моралот и самодовербата на фудбалериве што е пепел направено. Ова беа зомбиња , не знам кој може од ова да направи екипа.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Montella: “Happy with the performance, the club is giving me confidence, Milan can still reach the Top 4.
I am truly optimistic, I don’t know why. I feel we have already overcome the worst period of our season and I see those in front going at a pace they cannot possibly maintain. I remain convinced these players will improve and give us better results going forward. I’m confident we’ll be in for one of the first four places
 
P

PewDiePie

Гостин
Единствено рационално решение што можам да го замислам зошто контињерот уште игра стандардно прва постава итоа пред Силва па дури и Кутроне,е дека ФиМ се замериле со тој неговиот преварантски агент кој ваљда им ветил светска класа име во напад ако го земат неговиот копиљ за толку колку што го земаа и после не успеал да си го одржи ветеното и сеа овие ја тераат селската што не можеа да ја истераат со мино и донарума.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Не е стaршнo дa згрешиш дa јa утнеш фoрмaцијaтa или дa немoжеш дa јa прoфункциoнирaш.
Амa тoлку упoрнo дa гo буткaш тoa штo си гo згрешил,кoгa oчигледнo е декa не јa бивa,тoa не гo рaзбирaм.
Не рaзбирaм кaде гледa Мoнтелa декa се пoдoбрувa игрaтa нa Милaн и зoштo е тoј тoлку oптимист.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
Не е Монтела крив, тие што го држат криви се... мамата нивна!
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Sto e kriv sea pak Kalinic koga nemozat centar da pominat? Koga igraat presing ne mozat nasive da ja iznesat i da pominat centar..100 pati ja vratija na Donaruma. Za spic da e kriv treba sansi da pravat i igra da imame..vaka katastrofa.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom