Сакам да знам!

Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
граѓ. десница би требало да се групи како смрдокорните
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.293
Поени од реакции
45.813
граѓанска десница е термин, т.е нова кованица, со која сакаш да се продаваш кај другите етнички заедници како некој што ќе мисли и за нив, несфаќајки дека тоа место е зафатено од тие што мислеа и кешираа на време. Тебе само ќе те кошта твои гласови.
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Што е конкретно граѓанска десница ако некој знае да ми објасни?
ок сега сватив што прашуваш.

“Груевски: ВМРО-ДПМНЕ беше конзервативна партија, но денеска ќе се претставиме како граѓанска десница“

граѓанска, или граѓанско движење е не партиско движење.
затоа ги набројав смрдокорните.

значи грујо пак манипулира, една партија не може да биде “граѓанска“.
Што се обидува да направи е да излаже дека е на страна на граѓаните.
 
Член од
25 јули 2017
Мислења
9
Поени од реакции
0
ок сега сватив што прашуваш.

“Груевски: ВМРО-ДПМНЕ беше конзервативна партија, но денеска ќе се претставиме како граѓанска десница“

граѓанска, или граѓанско движење е не партиско движење.
затоа ги набројав смрдокорните.

значи грујо пак манипулира, една партија не може да биде “граѓанска“.
Што се обидува да направи е да излаже дека е на страна на граѓаните.
Прво, "смрдокорните" е говор на омраза.
А ти биди си за сдс колку сакаш, тоа е на штета на Македонија, но е твој избор. Ама внимавај на вокабуларот.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
ВМРО и јавно се одрекна од селата и од луѓето кои живеат по селата. Се сврти само кон градските и званично ја прогласија партијата за мо за луѓе од градови.
Додуше тоа се виде и во последни 10 години кога само жители на градовите добиваа пари улици плажи вртелешки опери синфонии барокни згради плоштади фонтани бетонски кораби....
Во кое село се обновени фасадите да бидат барокни?
во кое село направија плажи?
во кое село посадија палми?
во кое село подигнаа опера или балет или направија мермерна фонтана или триумфална капија?
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Прво, "смрдокорните" е говор на омраза.
А ти биди си за сдс колку сакаш, тоа е на штета на Македонија, но е твој избор. Ама внимавај на вокабуларот.
Прочитај што значи говор на омраза.
Националист десничар ми напоменува што било говор на омраза лечеле
Тоа паролите што ги скендирате против етнички заедници за "чиста" Македонија се говорот на омраза.
Со таква наци реторика Македонија може само да се распадне, и тоа крваво, па види ти кој што е во интерес или не.
И додека вниманието го држат на "етнички поделби" опљачкаа испокрадоа запустува и оставија на простачки стап и продадоа се што можеа баш на тие Албанците, под нос на гласачите, али не е битно битно десничари биле, ја спасуваат Македонија!
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.757
Прочитај што значи говор на омраза.
Националист десничар ми напоменува што било говор на омраза лечеле
Тоа паролите што ги скендирате против етнички заедници за "чиста" Македонија се говорот на омраза.
Со таква наци реторика Македонија може само да се распадне, и тоа крваво, па види ти кој што е во интерес или не.
И додека вниманието го држат на "етнички поделби" опљачкаа испокрадоа запустува и оставија на простачки стап и продадоа се што можеа баш на тие Албанците, под нос на гласачите, али не е битно битно десничари биле, ја спасуваат Македонија!
За каква наци реторика зборувате вие.Па браварот и Сталин би му позавиделе на паторов за неговиот комунистички режим.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
До сега немам играно Лото, па сакам да прашам нешто. Како иде уплаќањето, по колона или како? Која цена е? И дали пополнетото ливче треба некаде да се пријави пред извлекувањето?:)
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
До сега немам играно Лото, па сакам да прашам нешто. Како иде уплаќањето, по колона или како? Која цена е? И дали пополнетото ливче треба некаде да се пријави пред извлекувањето?:)
По колони маркираш 7 броја од 1-35 ти ги уплаќаат и потоа ти дават ливче со уплатата комбинација беше 20 денари последен пат кога уплатив. Со ливчето што ќе ти го дадат моше да си го провериш и на сајтот дали е добитно.
 

харизматична1

какви ти се мислите, таков ти е животот
Член од
1 октомври 2017
Мислења
11
Поени од реакции
0
Пошто темава е Сакам да знам!
Јас сум овде нова Здраво на сите не сум многу запознаена со форумов,али за почеток јас сакам да знам ,пошто сакам да аплицирам за виза преку програмата Work and travel дали некој знае дали во американска амбасада тие што поставуват прашања се сите американци и знам дека можеби е маллку невозможно но дали можеби ќе може некој врски да се фатат поздрав ...;) (n)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Пошто темава е Сакам да знам!
Јас сум овде нова Здраво на сите не сум многу запознаена со форумов,али за почеток јас сакам да знам ,пошто сакам да аплицирам за виза преку програмата Work and travel дали некој знае дали во американска амбасада тие што поставуват прашања се сите американци и знам дека можеби е маллку невозможно но дали можеби ќе може некој врски да се фатат поздрав ...;) (n)
Може врски, ако си во роднинска врска со некој од големите фаци во Ватикан или во Вашингтон. :D Нема никакви врски таму, најверојатно единствено место во државата каде шо поимот врска значи вратоврска шо ја ставаш кога одиш на свадба. :LOL:
А за да аплицираш оди во некоја туристичка агенција шо работи со Work and Travel, за пари се ќе ти средат. :)
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Може врски, ако си во роднинска врска со некој од големите фаци во Ватикан или во Вашингтон. :D Нема никакви врски таму, најверојатно единствено место во државата каде шо поимот врска значи вратоврска шо ја ставаш кога одиш на свадба. :LOL:
А за да аплицираш оди во некоја туристичка агенција шо работи со Work and Travel, за пари се ќе ти средат. :)
Врските имаат име пари таму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom