Депилација

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Не ме свати па морам да ти образлозам .
Никој не спомнал депилација на раце ,на нозе само во случаи кога мора иако не преферирам .
Што се однесува до под пазуви знам дека нема пиче што не сака таму да е машкото средено а и заради хигиена .
На препони мислев кога пишував која зена сака да плука влакна ,сигурно не му ги лизиш нозете,туку к... па за тоа реков дека нема некоја што сака да плука влакна .
Не личе дечко плочкар да има влакна на градите и стомакот .
Во кој дел не се согласуваш со мене да видам колку си чудна ?
Сакам влакна на гради, да, баш ми е онака "мушки" и секси. :) И не, не сум нити чудна нити едниствена. И од кога влакна растеле БАШ на патлакот? о_0 Реков, не сакам прашума, ама нејќам ни мазен таков. Под мишки е друга тема, тоа е веќе хигиена.
Ако ти се депилираш продолжи си твое право, јас си кажувам јас какви машки сакам. :)
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Јас едвај али едвајјјјјј издржувам депилација ..се депилирам со апаратче а и veet ленти по потреба..мене толку ми е болно да пред тоа мора да се спремам за тој чин! :eek: Али поради убавина мора да се трпи нали;):icon_lol: И плус најдобро е вадење на влакната од корен а не било какво површинско отстранување.....и затоа и трпам.....:pipi:
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Златно апаратче за депилација, за ништо не го менувам.
Порано се депилирав со ленти од Veet, ама со апаратчево е подобро. Ем пари се заштедуваат, ем подобро депилира.
 
M

.:makedonec:.

Гостин
Па ќе искомплексирате женска поред вас :eek:
Замислете неа да и штрчи некое влакно? Сигурно би ја сметале за луда :icon_lol:
А колку уствари пари е тоа Veet кремата ... пошто ја иам една друга користено ама викаат Veet била подобра има сеа една нова Veet For Man ! :)
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
А колку уствари пари е тоа Veet кремата ... пошто ја иам една друга користено ама викаат Veet била подобра има сеа една нова Veet For Man ! :)
150 ден максимум..не ме земај за збор.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
колку кошта ласерска депилација и кои се најдобри? (за здравствени причини ми треба не за убаина :D )
--- надополнето: 9 јануари 2012 во 02:25 ---
А колку уствари пари е тоа Veet кремата ... пошто ја иам една друга користено ама викаат Veet била подобра има сеа една нова Veet For Man ! :)
имам пробано Veet крема, таа за мажи е појака и подобра ама последно време не ја гледам по продавници.
 
M

.:makedonec:.

Гостин
--- надополнето: 9 јануари 2012 во 20:41 ---
Златно апаратче за депилација, за ништо не го менувам.
Порано се депилирав со ленти од Veet, ама со апаратчево е подобро. Ем пари се заштедуваат, ем подобро депилира.
А да не ја има користено некој таа Lidera (крема за депилација) ...



Ја имам оваква слична (портокала паковка) али ја користам за гради, ми нема наштетено (инфекција или такво нешто) али многу ретко некој да ја користи !
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Еве едно болно прашање до дамите.Јас се депилирам иако плачам при тој чин,ама некако ми е подобро од бричењето.Инаку користам апаратче така да и воксот го избегавам.
Хаха јас не видов прашање тука :P
Али ќе претпоставам дека прашањето требаше да биде нешто како, дали се депилирате, и со што? Јас се депилирам, понекогаш на депилација во козметички салон, со ладен восок, понекогаш дома сама со ладен восок, некогаш со депилатор... А некогаш ако ептен ме мрзи да се депилирам, или сум во период од циклусот кога ми е нагласен осетот за болка, или сум во брзање, се бричам.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
--- надополнето: 9 јануари 2012 во 20:41 ---

А да не ја има користено некој таа Lidera (крема за депилација) ...



Ја имам оваква слична (портокала паковка) али ја користам за гради, ми нема наштетено (инфекција или такво нешто) али многу ретко некој да ја користи !

Lidera има крема за депилирање? Прв пат слушам.
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
96
Поени од реакции
43
На козметичар депилирам се освен рацете , нив ги правам со машинка или крема. И имам среќа влакната не ми растат брзо , нозете некогаш со крема и дури по 3 недели ми излегуваат влакната, но секој е различен , јас имам другарка која со восок се депилира на козметичар а влакната и растат за една недела . И мислам дека девојките освен што треба да водат грижа за телото нека се посветат и на депилација на лицето , не целото ама чупање и брковите обавезно .
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
136
Поени од реакции
32
Decki dali znae nekoj kakva e taa bezbolna depilacija eden drugar bese vo BG i videl reklama na dukanot bezbolna depilacija i vlegol i go legnale od nekoja kanta zemale ness belo go namackale i mu rekle 30 min da ne mrda i posle 30 min zemala dadata nekoja mreza i mu ja stavila na gradite vrz toa namackanoto i za nekoja min oppp si ja izvadila zaedno sose toa i sose vlakna ni setil nesto ni niss ....so bi mozelo da e toa nemozam ni na net da najdam :)
--- надополнето: 29 февруари 2012 во 03:23 ---
Decki dali znae nekoj kakva e taa bezbolna depilacija eden drugar bese vo BG i videl reklama na dukanot bezbolna depilacija i vlegol i go legnale od nekoja kanta zemale ness belo go namackale i mu rekle 30 min da ne mrda i posle 30 min zemala dadata nekoja mreza i mu ja stavila na gradite vrz toa namackanoto i za nekoja min oppp si ja izvadila zaedno sose toa i sose vlakna ni setil nesto ni niss ....so bi mozelo da e toa nemozam ni na net da najdam :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom