Депилација

Alan Shearer

Newcastle
Член од
6 јули 2011
Мислења
388
Поени од реакции
136
Не зборев за такви случаи, само за не-спортисти и оние кои немаат потреба од такво нешто , а сепак го прават. И знам такви. И така им било поубаво, ама е сеедно бидејќи е педерски.
Da ne igrav fudbal i jas nemase da se depiliram na nozete ;)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не сум фудбалер али не сфаќам зашо мора да се депилираш на нозе за фудбал.?
Епа после исцрпувачки натпревар треба масажа да се прави на мускулите на нозете и многу е глупо ако те масираат со крема и влакна низ прсти :D
Иначе најголема заблуда е дека пливачите се депилираат нон стоп. Само за натпревари го прават тоа. Фудбалерите да, постојано, треба тоа :)
 

Alan Shearer

Newcastle
Член од
6 јули 2011
Мислења
388
Поени од реакции
136
Епа после исцрпувачки натпревар треба масажа да се прави на мускулите на нозете и многу е глупо ако те масираат со крема и влакна низ прсти :D
Иначе најголема заблуда е дека пливачите се депилираат нон стоп. Само за натпревари го прават тоа. Фудбалерите да, постојано, треба тоа :)
Logicno iako sum fudbaler ne mi teknalo deka poradi toa se depilirame haha
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Logicno iako sum fudbaler ne mi teknalo deka poradi toa se depilirame haha
Брат ти идеш по филозофија ако се фрлат сите у Вардар и ја по нив :D Шала, не ме сфаќај погрешно :)))))
 
П

Пепси_

Гостин
Zatoa sto po nekoe pravilo site fudbaleri se depiliraat i sea jas li sum pametniot? A i radi toa da i se gledaat muskulite na nozete i plockite :D
Роналдо како шо имав читано и газот си го депелирал ти шо чекаш ? или веќе го стори тоа ?

Дај не зае-е-е-фркавај роналдо глуме лудило плус манекен или шо е таму заштитно лице на некои производи па се слика гол. Патем шо има врска ако си фудбалер,носиш чорапи натегнати до под колената,шорцот ти е од прилика до над капачката од коленото и ништо не се гледа.
 

Alan Shearer

Newcastle
Член од
6 јули 2011
Мислења
388
Поени од реакции
136
Роналдо како шо имав читано и газот си го депелирал ти шо чекаш ? или веќе го стори тоа ?

Дај не зае-е-е-фркавај роналдо глуме лудило плус манекен или шо е таму заштитно лице на некои производи па се слика гол. Патем шо има врска ако си фудбалер,носиш чорапи натегнати до под колената,шорцот ти е од прилика до над капачката од коленото и ништо не се гледа.
IIumious veke kaza...nemav nikad zabelezano toa sto toj go kaza, zamisli kako ke mu e na terapevtot da te masira na noze so vlakna valda nema ni da saka ne sum probal zosto sekogas mi bile depilirani, plus mackanje na kremi sprej protiv bolka...Nemozam da ti objasnam zatoa sto nemas igrano fudbal...Inaku i zenskite dzabe zborat deka sakaat vlaknesti mazi, taka da ne se depiliraj ako mislis deka so toa si peder ;)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
IIumious veke kaza...nemav nikad zabelezano toa sto toj go kaza, zamisli kako ke mu e na terapevtot da te masira na noze so vlakna valda nema ni da saka ne sum probal zosto sekogas mi bile depilirani, plus mackanje na kremi sprej protiv bolka...Nemozam da ti objasnam zatoa sto nemas igrano fudbal...Inaku i zenskite dzabe zborat deka sakaat vlaknesti mazi, taka da ne se depiliraj ako mislis deka so toa si peder ;)
Ако си верник:
Господ те напраил влакнест со причина.
Ако не си верник:
Си го негираш тестостеронот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе Русо, да разјасниме, се знае кај треба да се депилирани и машки и женски, али депилирање нозе и раце ако не се бави некој со спорт никад нема да сфатам.
 

Alan Shearer

Newcastle
Член од
6 јули 2011
Мислења
388
Поени од реакции
136
Ако си верник:
Господ те напраил влакнест со причина.
Ако не си верник:
Си го негираш тестостеронот.
Haha epa togas zosto se bricis na liceto, gospod odredil da nosis vlakna i tamu? zosto se sisas?
--- надополнето: Oct 20, 2011 11:05 PM ---
Абе Русо, да разјасниме, се знае кај треба да се депилирани и машки и женски, али депилирање нозе и раце ако не се бави некој со спорт никад нема да сфатам.
Ama i jas rekov deka dokolku ne bi igral fudbal ne bi se depiliral na nozete...ama se depiliram poradi fudbalot eve sega dodeka mi e skapana nogata nema depilacija :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom