Football Manager 2011

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
AKo moze nekoj da pojasni vo vrska so dogovorive koga kupuvam igrac, nemozam eden igrac da kupam, celo vreme exit talks mi dava

a gore mi pisuva : I'd prefer thease talks to be brief, this is what my clinet is after,, i mu ponuduvam dogovor plata se i ne mi dava da stisnam suggest offer ili confirm offer,


mala pomos neka pojasni kako ide so ova cudovo :)
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
AKo moze nekoj da pojasni vo vrska so dogovorive koga kupuvam igrac, nemozam eden igrac da kupam, celo vreme exit talks mi dava

a gore mi pisuva : I'd prefer thease talks to be brief, this is what my clinet is after,, i mu ponuduvam dogovor plata se i ne mi dava da stisnam suggest offer ili confirm offer,


mala pomos neka pojasni kako ide so ova cudovo :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
AKo moze nekoj da pojasni vo vrska so dogovorive koga kupuvam igrac, nemozam eden igrac da kupam, celo vreme exit talks mi dava

a gore mi pisuva : I'd prefer thease talks to be brief, this is what my clinet is after,, i mu ponuduvam dogovor plata se i ne mi dava da stisnam suggest offer ili confirm offer,


mala pomos neka pojasni kako ide so ova cudovo :)
Ај дај принтскрин што ти јавува, ама мислам дека е веројатно зошто не ти се совпаѓаат твоите понуди со неговите барања :S
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Прегледај го приврзокот 36692
Ако може да ми помогне некој дали ова го сретнал на менаџерот,досега ваков bug ми се нема случено на играва селектирав голман и не ми дава да стартувам утакмицата со хрватската репрезентација.

пишува одоздола minium of three goalkeepers in the squad и тоа го направив и пак не бидува
Стави го Руње на гол,па пак го врати Делач.Треба да сака.

AKo moze nekoj da pojasni vo vrska so dogovorive koga kupuvam igrac, nemozam eden igrac da kupam, celo vreme exit talks mi dava

a gore mi pisuva : I'd prefer thease talks to be brief, this is what my clinet is after,, i mu ponuduvam dogovor plata se i ne mi dava da stisnam suggest offer ili confirm offer,


mala pomos neka pojasni kako ide so ova cudovo :)
Сигурно немаш доволно wage budget.Пример,тој сака 70к,а ти можеш највеќе да му понудиш 50к.
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Прегледај го приврзокот 36692
Ако може да ми помогне некој дали ова го сретнал на менаџерот,досега ваков bug ми се нема случено на играва селектирав голман и не ми дава да стартувам утакмицата со хрватската репрезентација.

пишува одоздола minium of three goalkeepers in the squad и тоа го направив и пак не бидува
Абе шо ќе ти е голман за со Сан Марино.Играј им без голман и онака нема да шутнат.:pos2: :pos2:
 
Член од
22 април 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
Дали има пач за фаците на играчите. Го ставив Megapack од менаџер 2010 ама само некој играчи како Роналдо, Кака, Меси имаат фаци. Мал е бројот. Дали некој може да ми даде за да спуштам или пак да ми каже како да наместам.
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Дали има пач за фаците на играчите. Го ставив Megapack од менаџер 2010 ама само некој играчи како Роналдо, Кака, Меси имаат фаци. Мал е бројот. Дали некој може да ми даде за да спуштам или пак да ми каже како да наместам.
Ogance имаш линкови на ПП.

Инаку, јас почнав со Њукасл, уште сум подготвителен период, многу имам повредени уште од старт, пола тим, пробувам некоја 4-4-2 тактика, ќе видиме како иде. Ако имате некоја добра тактита за такви средни тимови, праќајте да пробам.
Инаку за трансфери Ешли цицијата ми дава само 1.5 милиони фунти. :nesvest:
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
21
Поени од реакции
1
Има ли крак за новиот пач 11.1? Дали треба?
 

fixXx

IoSonoInterista
Член од
26 август 2010
Мислења
157
Поени од реакции
15
Ogance имаш линкови на ПП.

Инаку, јас почнав со Њукасл, уште сум подготвителен период, многу имам повредени уште од старт, пола тим, пробувам некоја 4-4-2 тактика, ќе видиме како иде. Ако имате некоја добра тактита за такви средни тимови, праќајте да пробам.
Инаку за трансфери Ешли цицијата ми дава само 1.5 милиони фунти. :nesvest:

Јас почнав исто со Њукасл играв со тактика 4-3-1-2 ,првата сезона 7мо место и освоив ФА куп ... а мене ми даде 3 мил и го земав Обертан на позајмица и еден млад од Саутемптон не ми текнува на името
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.694
Поени од реакции
884
Дали некој знае каде е опцијата да се почне нова игра со репрезентација а не со клуб...нигде неможам да најдам каде се одбира national team наместо club...на предходните FM имаше на почеток да бираш дали сакаш да креираш одредена лига и да играш со клуб или пак сакаш да одбериш репрезентација , а на овој неможам никако да најдам ( а баш ми се играше со Македонија )...иначе играм со Баер Леверкузен и сум многу пријатно изненаден од тоа како ми оди...на полусезона сум прв ( му бегам 4 бода на Баерн Минхен )...немам купено ниту еден играч досега ( освен двајца младинци кои не се уште дојдени ) .
П.С. Дали на руската верзија ( таа ја имам ) работи пачот од outlaws - update v11.1.0. и кои подобрувања ги има во пачот ?
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Дали некој знае каде е опцијата да се почне нова игра со репрезентација а не со клуб...нигде неможам да најдам каде се одбира national team наместо club...на предходните FM имаше на почеток да бираш дали сакаш да креираш одредена лига и да играш со клуб или пак сакаш да одбериш репрезентација , а на овој неможам никако да најдам ( а баш ми се играше со Македонија )

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
7 јануари 2009
Мислења
679
Поени од реакции
30
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.691
Поени од реакции
2.276
Не ми ја лоадира сликава убаво ама верзијава што ја имаш руската е или рилоудед сосе пач?
Руската верзија ја иам, и не ми ја пушта ми вика Check for Solution...ако имаш линк или торент за рилоудед прати ми, ако не ти претставува проблем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom