Football Manager 2011

M

marko 1996

Гостин
Не треба да ги бришеш тие тренинзи.

Еве и тебе ќе ти го копирам тоа што му го пишав на martin.gerrard
Треба да го ставиш во My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2010\schedules
После одиш на твојот тим,па тренинг,па Schedules->manage schedules->import.И тука после ќе одиш на Aksi training,ќе одиш една по една позиција select,на крајот само ОК.После ќе одиш на Players и кај што ти пишува од десна страна Schedule,ќе одиш на тоа и од почеток сите ќе ги местиш.Прво ти оди General,па Goalkeepers...Значи ќе наместиш прво на Генерал и ќе ти се појават играчи кои се на тој тренинг.И од лева страна ќе ги местиш по позиции.
Не знам дали сфати,ама пробај.
Фала средив , само да те прашам за МЦ и МР/Л ти се исти тренинзи?
 
Член од
25 јули 2009
Мислења
142
Поени од реакции
64
За MR/L се од AMR/L.
Ај ке те замолам сними ги убаво уше еднаш бидејки у тренинзите немаш за MC тренинг нешто греска си ги снимил сигурно wingers i MC ти се за иста позиција AMR/L
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Ај вака да пишам и јас импресии од играта (ја играм со пачот). Одлична игра, најдобрата до сега од серијалот, обрнато е внимание на многу работи и има по нешто за секој фан на ваков тип на игри.

Е сега има и некои пропусти што не ми се допаѓаат. Например во една утакмица добивам по минимум 5 жолти картони. Преку 3 натпревари добивам по еден црвен. А и tackling -от ми е ставен на default. Друго што не ми се допаѓа се повредите. Зошто по ѓаволите ми се повредува играч на секои 2 натпревари? Ако не се повреди на натпревар, ќе го повредат на тренинг...

И на крај, тоа што ме највеќе иритира е тоа што напаѓачите и било кој играч кој има финишинг помал од 14, е способен да промаши празен гол од 5 метри растојание. Да се надеваме дека ќе се среди ова. Секако ова не се работи кои треба да ве натераат да не ја играте играта, или да добиете некое лошо мислење за неа, али јас би преферирал да го почекам вториот пач за да видам што е сменето и дали ќе биде во игрива состојба, па тек тогаш да седнам и да ја играм со ќеиф.
 
Член од
25 јули 2009
Мислења
142
Поени од реакции
64
А шо е толку тешко сами да се направите ?
Епа нешто најглупаво и досадно на менџерот ми се тренинзите и плус тоа на новиот се ептен комплицирани секогаш играчите се unhappy така да досега ги корисетев Tug тренинзите ама сега за овој нема уште направено.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Епа нешто најглупаво и досадно на менџерот ми се тренинзите и плус тоа на новиот се ептен комплицирани секогаш играчите се unhappy така да досега ги корисетев Tug тренинзите ама сега за овој нема уште направено.
И кај мене има 2-3 млади играчи шо ми се жалат дека им се напорни тренинзите, али кој ги еб* нив, ако прокоментираат нешо на прес, или продолжат да се жалат ке летаат од тим. :icon_mrgr
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Ај ке те замолам сними ги убаво уше еднаш бидејки у тренинзите немаш за MC тренинг нешто греска си ги снимил сигурно wingers i MC ти се за иста позиција AMR/L
Ги средував малце,сега изгледаат ептен подобро и играчите се развиваат повеќе.Ќе ги ставам вечер.

И кај мене има 2-3 млади играчи шо ми се жалат дека им се напорни тренинзите, али кој ги еб* нив, ако прокоментираат нешо на прес, или продолжат да се жалат ке летаат од тим. :icon_mrgr
Па секако,неможе некој на 18 години,да се рамни со некој од 25+ години.
Само јас малолетните,не ги ни гледам,затоа што 99% се анти-таленти.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Во новиот пач во Шпанско имаш суспензија за два жолти :kesa:
 
Член од
22 април 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
А може некој да објасни како се прават тренинзи неможам да се снајдам. Исто така нека објасни како се тренираат WonderKids.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Прва сезона со интер ...освоено СЕ (финале ЛШ со Сампдорија се паднав хахаха) требл/мебл а у !
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Прва сезона со интер ...освоено СЕ (финале ЛШ со Сампдорија се паднав хахаха) требл/мебл а у !
Тоа е, кој не го бива у PES ќе гази во Менаџер.

Those who can't play - teach!
 
Член од
26 октомври 2010
Мислења
90
Поени од реакции
4
Со новиот пач само од центаршут можеш да дадеш гол.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Играва ја симнав вчера преку торент и ми е на Руски. Е сеа, прашањето ми е КАКО да направам да ми биде на англиски? иначе играва ми е Football Manager 2011 Russian ?? ? може да се направи да биде на англиски јазик и како? благодарам однапред

П.с или дајте некој асален торент
 

Kajgana Shop

На врв Bottom