FlashForward

Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Дали само јас додека ја гледам Флеш Форвард имам чувство дека некоја американска супертајна служба ми пере мозок и ме хипнотизира?

Серијата е океј, тоа се бара денес и има голема публика. Мене лично, ми е уште една искомплицирана до максимум wanna be Lost серија. Ако ништо друго, Lost беше прва од тој вид.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
307
Поени од реакции
184
Од ABC потврдија дека нема да има 2ра сезона на FlashForward поради слабите реитинзи
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
може некој да ми даде страна со торенти за сите епизоди од серијава да си ги симнам???
без да ми бара зачленување на страната!!!
плис??
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
може некој да ми даде страна со торенти за сите епизоди од серијава да си ги симнам???
без да ми бара зачленување на страната!!!
плис??
Аман бе барем тоа е лесно.
btjunkie.org
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
значи серијата поглупо неможеше да заврше ако нема 2-ра сезона.ништо не решиа на крајот!!!
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Многу експертен и солиден пост напиша, уште да објасенеш зашто најглупо завршила и што очекуваше, каков завршеток беше твојот идеален.

Точно да имаше неколку неодговорени прашања, но според мене најубаво заврши сезонава (серијава) и остави простор за некое идно време здравје, да се снима втора сезона. 99% си дојде се на место, како во мемориите од блекаутот. Како видоа така и се случи, како што реков, мал процент успеаја да променат.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
ако има 2-ра сезона пак ке кажам ок е крајот.ама каа со знам нема и на пример една од работите со не ни ги спомаа на крајот е за џерико. шо организација е со сака да постигне а и за марк дали остана жив(мислам по тоа со кажа ќерка му на крајот дека нели го најдиле).мене ми беше ваа година најомилена серија малку ме разочара крајот ама сепак криво ми е со ќе нема продолжеток. глупи америкакци!!!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Па и Џерико имаше замешано прсти во blackout-от, тој што го заробија кога ја спасија ќерка му на Арон кажа дека ја заробиле оти им било нејасно како на пробите за blackout цело село било во „сон“ освен ќерка му...
За Марк, па поинтересно беше вака, ако кажеа дали преживеа или умре ќе беше исто како шпанска серија. Се надевам дека некогаш и негде на некој ќе му текне за продолжение на серијава.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Па и Џерико имаше замешано прсти во blackout-от, тој што го заробија кога ја спасија ќерка му на Арон кажа дека ја заробиле оти им било нејасно како на пробите за blackout цело село било во „сон“ освен ќерка му...
За Марк, па поинтересно беше вака, ако кажеа дали преживеа или умре ќе беше исто како шпанска серија. Се надевам дека некогаш и негде на некој ќе му текне за продолжение на серијава.
Па уствари рекоа дека Марк остана жив, веројатно со новиот флешфорвард на ќерка му Чарли, која отпатува напред неколку години и рече "They found him".
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Леле еј последната епизода беше бомба!! Врти сучи, се се исполни од она што го видеа во визиите. Крајот беше топ, али многу далеку некако иднината, мислам Чарли беше веќе мома :)
 

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
Леле еј последната епизода беше бомба!! Врти сучи, се се исполни од она што го видеа во визиите. Крајот беше топ, али многу далеку некако иднината, мислам Чарли беше веќе мома :)
Тоа е малце глупо, пошто ако има втора сезона, шо би била, потрага по Марк (ако Чарли навистина мисли на татко и)? Или може ќе рипнат толку многу години? Штета што нема да продолжи, ама и да продолжи не би можела да замислам како би го направиле тоа.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Тоа е малце глупо, пошто ако има втора сезона, шо би била, потрага по Марк (ако Чарли навистина мисли на татко и)? Или може ќе рипнат толку многу години? Штета што нема да продолжи, ама и да продолжи не би можела да замислам како би го направиле тоа.

Да бе знам, и ја на тоа помислив. Ама у случај да има втора сезона, таа ќе биде за неколку години (или втора сезона или римејк на првава) така да пошто Марк е прилично познат глумец у Холивуд најверојатно нема да се нафати да ја снима.

Како бе не можеш да замислиш да продолжи, може да продолжи со сосема нови ликови што виделе нешто што не им се бендисало во вториов флеш форвард.

Иначе, глупо беше тоа со тој партнерот алкохоличар на Марк, у 21 епизода ќерка му умре готово, и у 22 оживе!! Глупости. Може и дека тие ми беа антипатични па затоа.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Можи од ко видоја дека нема да биди продолжена, рипнаја неколку години, за по толку години да ја продолжат. What? It could happen...
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.393
Поени од реакции
21.946
Можи од ко видоја дека нема да биди продолжена, рипнаја неколку години, за по толку години да ја продолжат. What? It could happen...

И јас на тоа помислив...За неколку години пак ке се снима..
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
Феноменален крај, сега ја изгледав.
Може да се продолжи за некоја година.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom