FlashForward

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076


Нова серија што почна да се емитува пред неколку дена, кратко објаснување за неа. (преведено со гоогле)

Што ако сте биле прикажани во поглед на својата иднина, но не како што видовте? Како се тешко би се борат и што би жртва за да дојде од вистинската? Кога необјаснети, катаклизмички настан удира од целото население на светот во исти момент, за две минути и 17 секунди, секој ќе видите увид во сопствената иднина. Потоа, тие ќе се разбудам и да се хаос. Од неговиот блиц напред, LA Агент на ФБИ, Марк Benford е во можност да парче заедно ", кога" 29 април 2010 година, но тој е очајна да се пресмета со "зошто" и го спречат она што доаѓа, бидејќи тоа е во иднина тој не сака да види. Во иднина, Марко сакана жена остави го за татко на еден од нејзините пациенти. Тој почна да пие пак, неговата лојален партнер, е убиен и маскирани оперативци лов него се надолу. Пред долго време, секој почнува да бара и самите едни со други, "Што гледате?" Како Марко и неговиот тим се борат да дознаам што ја предизвика овој бизарен настан и се прашувам дали тоа ќе се случи повторно, единственото нешто што тие треба да одат на е огромен мозаик на луѓето флеш напред.







Многу кажуваат дека ова може да биде далеку подобро од Лост.
останува да видиме.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Интересно е, особено крајот на епизодата со тие што шетаа.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Само една епизода има досега,така?
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
27
Поени од реакции
1
На прв поглед ми изгледа добра серијата, ќе ја симнам првата епизода вечерва па ќе пишам коментар. Се надевам дека нема за џабе да трошам сообраќај.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.390
Поени од реакции
21.943
Ајде и јас ја симнувам..Се надевам дека нема да ме разочара..
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
ја ќе почекам неколку епизоди ... да не се ставам у мисла и очекување на наредните ... поарно е наеднаш :smir:
 
Ј

јовица11

Гостин
Веќе ја симнав, вечер ќе ја гледам. Очекувам многу од серијава, се надевам нема да ме разочара како Heroes. Коментар одкако ќе ја изгледам.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367


Нова серија што почна да се емитува пред неколку дена, кратко објаснување за неа. (преведено со гоогле)

Што ако сте биле прикажани во поглед на својата иднина, но не како што видовте? Како се тешко би се борат и што би жртва за да дојде од вистинската? Кога необјаснети, катаклизмички настан удира од целото население на светот во исти момент, за две минути и 17 секунди, секој ќе видите увид во сопствената иднина. Потоа, тие ќе се разбудам и да се хаос. Од неговиот блиц напред, LA Агент на ФБИ, Марк Benford е во можност да парче заедно ", кога" 29 април 2010 година, но тој е очајна да се пресмета со "зошто" и го спречат она што доаѓа, бидејќи тоа е во иднина тој не сака да види. Во иднина, Марко сакана жена остави го за татко на еден од нејзините пациенти. Тој почна да пие пак, неговата лојален партнер, е убиен и маскирани оперативци лов него се надолу. Пред долго време, секој почнува да бара и самите едни со други, "Што гледате?" Како Марко и неговиот тим се борат да дознаам што ја предизвика овој бизарен настан и се прашувам дали тоа ќе се случи повторно, единственото нешто што тие треба да одат на е огромен мозаик на луѓето флеш напред.







Многу кажуваат дека ова може да биде далеку подобро од Лост.
останува да видиме.
Се кладам дека никој не го прочитал текстот. :pos2:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
лоол ... текстов кој ти го преведе ... стварно не забележав :pos2:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
да да сега само што почна, ми мириса на долгоооооо дружење со серијава :vozbud:
Jaс би почекал коментари од вас на форумот,па ако е добра ке ја симнам цела сезона на крај.

Една по една тапа ми е.:helou:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
лоол ... текстов кој ти го преведе ... стварно не забележав :pos2:
Текстот е преведен од гоогле , како што напишав, ама море не е битен текстот научно е докажано дека ако има видео клип македонецот не чита текст.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Текстот е преведен од гоогле , како што напишав, ама море не е битен текстот научно е докажано дека ако има видео клип македонецот не чита текст.
:pos2:
у право си ...
како и да е ..
интересна серија вероватно ...
но како и членот погоре ќе почекам неколку епизоди да ги гледам наеднаш ... една не ме задоволуе :toe:
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Многу добра pilot епизода. Серијата ветува многу!

Сигурен дека и оваа серија ќе биди нешто во стилот на LOST. Ништо нема да е како шо излгеда сега на почеток!


п.с. Интересен е билбордот во позадина :)



edit:
п.с. ми мириса на мали зелени суштества :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Многу добра pilot епизода. Серијата ветува многу!

Сигурен дека и оваа серија ќе биди нешто во стилот на LOST. Ништо нема да е како шо излгеда сега на почеток!


п.с. Интересен е билбордот во позадина :)

ОCEANIC FLIGHT 15 :vozbud:
аххахахахх закУн!!
интересна изгледа прикаскава...само не ми е јасно што ке биде толку...интригантно тука...?!
фемци актери :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom