Помош и совети

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Пробај со Game Ranger и не барај КРАК за АС2 нека не те лажат, треба да земеш тоа додатокот/серверот од DRM преку него да ја играш.

ABe ova game ranger barat nesto invite code,gluposti,nekoja dr programa nes.0

Треба со DRM Server, а не крак.

Abe znam deka trebit so drm server,ama maka mi da cackam sto raboti inace znam,kolku so gledav na net imat krak ama nitu eden ne fate.Glupo mi e vaka so drm server ama ako nemat krak to ti e.BAtali.
ШТО ТИ Е МАКА ДА ЧЕКАШ БРЕ? Ц ц ц ц.... ти си не си нормален :)

И ако има кракови а ниту еден не работи, во наше маало тоа е НЕМА КРАК!
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Може некој да ме "просветли" како да ја играм Тест драјв анлимитед онлајн ? :) :)
 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
Постари гејмери, помагајте..
Ми се приигра една стара RTS игра..
Не паметам многу за неа..
Ја играв можеби пред 5-6 години (уствари ја не ја сваќав многу играта.. татко ми ја играше, ја само гледав Х) )..(веројатно е постара од 5-6 години)
Единствено што знам за неа... Имаше кампања, веројатно беа 20 мисии..
Собираш дрва.. Правиш оружја.. Правиш војска.. Многу типови на куќи имаше.. Веројатно имаше и пат да правиш..
Веројатно имаше „Mercenaries“ во името.. не сум сигурен...

Е.. Исто така се сеќавам.. Првата мисија... Твој град.. Нападнат си.. Куќи горат.. Треба да се браниш.. Така нешто беше..

Знае некој повеќе инфо за играта (ако открие која е (можеби играл))? Бар името целосно..

Однапред благодарам..
 
Член од
4 јануари 2010
Мислења
179
Поени од реакции
18
Не сум запознат со таја игра според мене.. :)

Ми се соигра на Battle.net направив акаунт.. се конектирам и..



Помош..?​
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Го симнав торентот за Delta force xtreme+ crack и пробував преку Dаемон да ја инсталирам но не покажува ништо од кога ќе го mount-ирам фајлот. Ако знаете, кажете дали нешто не е во ред со торентот или ја не знам да ја инсталирам.

p.s Чудно ми е со фолдерот, бидејќи целата големина е 963 мб, а само на едниот фајл од играта е 987 мб, а има уште само 2 фајла по 3 кб и 47 бајти.
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
Постари гејмери, помагајте..
Ми се приигра една стара RTS игра..
Не паметам многу за неа..
Ја играв можеби пред 5-6 години (уствари ја не ја сваќав многу играта.. татко ми ја играше, ја само гледав Х) )..(веројатно е постара од 5-6 години)
Единствено што знам за неа... Имаше кампања, веројатно беа 20 мисии..
Собираш дрва.. Правиш оружја.. Правиш војска.. Многу типови на куќи имаше.. Веројатно имаше и пат да правиш..
Веројатно имаше „Mercenaries“ во името.. не сум сигурен...

Е.. Исто така се сеќавам.. Првата мисија... Твој град.. Нападнат си.. Куќи горат.. Треба да се браниш.. Така нешто беше..

Знае некој повеќе инфо за играта (ако открие која е (можеби играл))? Бар името целосно..

Однапред благодарам..
Rise of Nations? Tamu znam imase takvi mercenaries i odea od grad v grad ama ne sum siguren
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
458
Поени од реакции
10
Баш сега ми текна на една игра мора да е 5-6 години ако и не постара ,ми текнува дека се одвиваше во некоја азиска земја (значи кинези ово оно) и имаш во една од првите мисии да бираш дали ке бидес добар или лош дали ке ги заштитиш селаните или ќе ги убиеш.И мислам дека имаше некоја финта со граденје војници ,не градиш одма таа класа туку градиш основен војник па после го праќаш во определена зграда за обука.

Фала однапред.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Го симнав торентот за Delta force xtreme+ crack и пробував преку Dаемон да ја инсталирам но не покажува ништо од кога ќе го mount-ирам фајлот. Ако знаете, кажете дали нешто не е во ред со торентот или ја не знам да ја инсталирам.

p.s Чудно ми е со фолдерот, бидејќи целата големина е 963 мб, а само на едниот фајл од играта е 987 мб, а има уште само 2 фајла по 3 кб и 47 бајти.
Па така и треба да биде :)
Има поеќе начини као би се инсталирало, најдобро ќе е да ти средам работа преку TeamViewer :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Го симнав торентот за Delta force xtreme+ crack и пробував преку Dаемон да ја инсталирам но не покажува ништо од кога ќе го mount-ирам фајлот. Ако знаете, кажете дали нешто не е во ред со торентот или ја не знам да ја инсталирам.

p.s Чудно ми е со фолдерот, бидејќи целата големина е 963 мб, а само на едниот фајл од играта е 987 мб, а има уште само 2 фајла по 3 кб и 47 бајти.
Адни ме на мсн, ќе средиме. :)
 
Член од
4 јануари 2010
Мислења
179
Поени од реакции
18
Значи се обидов да се логирам на батл нет..

Дали знае некој решение за ова срање.. ?​
 
Член од
4 јануари 2010
Мислења
179
Поени од реакции
18
да.. пред 2-3 години.. и ROC и FT..
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Види од првата порака што ти се појави еве да те цитирам
Не сум запознат со таја игра според мене.. :)

Ми се соигра на Battle.net направив акаунт.. се конектирам и..



Помош..?​
многу јасно е дека играта ја немаш купено. Тоа што го имаш е пиратерија. Купена на црно, нелегално, за ситна пара.

Ако ја имаш купено како што треба (оригинал), жали се кај Близард. Прво види овде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom