Помош и совети

Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Ова е рамно на самоубиство...!!! Ја играм "Assassin's Creed II" веќе подолго време... Денес прикључив еден хард диск преку УСБ и додека префрлував нешто во меѓувреме ја пуштив играта да ја играм... Едно време се укочи играта (што никад не се десило до сега), па морав да го рестартирам компјутерот и после кога ја пуштив играта сејфовите ги НЕМА...!!! Каде отидоа...??? Дали се избришани...??? Знае ли некој да помогне...???
Провери дали имаш нешто во -> C:/Program Files /Ubisoft /Ubisoft Game Launcher/ storage/ bWVsaXNjb29sMTIz/ 4

Ако нема ништо, отидено е јабана. Не сум сигурен, али, System Restore би можел да заврши работа тука.
 

RedStar

PC GAMER
Член од
4 октомври 2009
Мислења
231
Поени од реакции
50
Провери дали имаш нешто во -> C:/Program Files /Ubisoft /Ubisoft Game Launcher/ storage/ bWVsaXNjb29sMTIz/ 4

Ако нема ништо, отидено е јабана. Не сум сигурен, али, System Restore би можел да заврши работа тука.
Изглада дека е отидено јабана... Направив и System Restore еден ден назад, ама џабе... Ќе пукнам од мака... Не ја играм веќе...
А да не знае некој да ги симнам сејфовите од негде...???Јас стигнав до 5 меморија... Кога заедно со Леонардо Да Винчи одат со брод за Венеција... Има ли таква можност...???
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Изглада дека е отидено јабана... Направив и System Restore еден ден назад, ама џабе... Ќе пукнам од мака... Не ја играм веќе...
А да не знае некој да ги симнам сејфовите од негде...???Јас стигнав до 5 меморија... Кога заедно со Леонардо Да Винчи одат со брод за Венеција... Има ли таква можност...???
Побарај по торент сајтовиве, имаш save games, пример 40% завршена игра, или 50%, 60%, итн..
 

RedStar

PC GAMER
Член од
4 октомври 2009
Мислења
231
Поени од реакции
50
Побарај по торент сајтовиве, имаш save games, пример 40% завршена игра, или 50%, 60%, итн..
Пробав, или нема или не ме бива да најдам и тоа ти е... :kesa: Ако знаеш кажи ми...
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Има еден проблем со една игра,само на таа игра ме заебава,ја играм Mafia,откако ја инсталирав ја играв едно недела дена и еднаш кога ја пуштив ми се појави црн екран и у средина ми пишува

out of frequency

HF: 79.9 Khz
VF: 75.0 hz

operating frequency

HF: 30-70 Khz
VF: 50-160 hz

power management ,и ми одбројува до 20 секунди и ми се исклучува мониторот а кога ќе искочам од играта мониторот ми се уклучува пак,како да го опраам имате решение?како да го вратам у нормала тоа со фреквенциите појма немам како се појави тоа.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Има еден проблем со една игра,само на таа игра ме заебава,ја играм Mafia,откако ја инсталирав ја играв едно недела дена и еднаш кога ја пуштив ми се појави црн екран и у средина ми пишува

out of frequency

HF: 79.9 Khz
VF: 75.0 hz

operating frequency

HF: 30-70 Khz
VF: 50-160 hz

power management ,и ми одбројува до 20 секунди и ми се исклучува мониторот а кога ќе искочам од играта мониторот ми се уклучува пак,како да го опраам имате решение?како да го вратам у нормала тоа со фреквенциите појма немам како се појави тоа.

Ke ojs desen klik na igrata properties,compactibility i ke go stikliras run 640 x 480 screen resolution.Ke ti se vklucit igrata na tolku rezolucija pa posle ke si namestis da ti e pogolema.Probja taka .



Sega jas imam problem i ve molam najbrgu so mozit resejte mi go :D.

Sakam da igram nfsmw so eden drugar koj sme daleku edno 200 metra .Spustivne hamachi ,kreiravne server od kaj nego i od kaj mene probavme ama dzabe ne mozit nikade da se najdime vo lan vo igrata.AKo mozit eden tutorijal da mi dadete ama od nekoj od vas praven/FA:A/
 
H

-HRO

Гостин
Пробав, или нема или не ме бива да најдам и тоа ти е... :kesa: Ако знаеш кажи ми...
99.9% го имав тој проблем,само што кај мене не се укочи,туку ми снема струја! Кога дојде струјата,се беше изгубено (бев до 10та секвенца)...и морав да ја почнам играта одново!Не најдов никаков начин да ги повратам сејв фајловите и почнав да ја вртам повторно од самиот старт...
Ако почнеш да ја играш одново уште од вечерва ,ќе стигнеш до 5та секвенца во брзо време :smir:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Ke ojs desen klik na igrata properties,compactibility i ke go stikliras run 640 x 480 screen resolution.Ke ti se vklucit igrata na tolku rezolucija pa posle ke si namestis da ti e pogolema.Probja taka .

/FA:A/
не помага тоа,ако имаш некој друг совет кажи
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ke ojs desen klik na igrata properties,compactibility i ke go stikliras run 640 x 480 screen resolution.Ke ti se vklucit igrata na tolku rezolucija pa posle ke si namestis da ti e pogolema.Probja taka .



Sega jas imam problem i ve molam najbrgu so mozit resejte mi go :D.

Sakam da igram nfsmw so eden drugar koj sme daleku edno 200 metra .Spustivne hamachi ,kreiravne server od kaj nego i od kaj mene probavme ama dzabe ne mozit nikade da se najdime vo lan vo igrata.AKo mozit eden tutorijal da mi dadete ama od nekoj od vas praven/FA:A/

А се најдовте во хамачито?
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Намести во опции фрекфенцијата да ти биде 75 херци.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
А се најдовте во хамачито?
Da,toj kreira server i jas go napisav vo hamachi imeto i pasot i kaj punk izleze deka sum konektiran na negova mreza.Sega ojdov vo nfsmw i odam vo lan vo join server ama nikoj ne izlegvit,proba pank da napret i server od tamu ama dzabe.AJ kazi kako tocno da napreme,cel den se macime :D.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Имате модем или рутер?Ако имате рутер и двајцата неможете да креирате ако има некој одвас модем нека креира тој што има модем ако не речете му на некој друг кој има модем да ви креира.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Abe jas sum so kablovki net a toj e so istiot kablovki net (operator) i imat kabel koj ojt vo komot kaj nego kako kaj mene ama sega na toj kabelot mu kladoja ruter valjda linksys pisit.PRobav i jas da kreiram ama dzabe.Jbg

CAre.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Намести во опции фрекфенцијата да ти биде 75 херци.
го сменив на 75 ,пробав и на 70 ништо не се менува:toe: пак не се пушта,само оваа игра не ми се пушта,и тоа оддеднаш,претходно ја играв нормално,што може да биде?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
го сменив на 75 ,пробав и на 70 ништо не се менува:toe: пак не се пушта,само оваа игра не ми се пушта,и тоа оддеднаш,претходно ја играв нормално,што може да биде?
Пробај стави резолуција на десктоп 800х600, па стави 60 херци и рестартирај го компјутерот. Пробај ја играта, и после врати си ја резолуцијата во default.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom