Peja989
Поени од реакции
81.957

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Ќе ми треба малку помош околу темата, да ми кажеш тимски вести, за ливерпул, знаеш спремни играчи, отсутни кои ќе ви бидат, суспендирани и слично. Не сум толку упатен во вашиот тим. Така поштен си ти, па да помогнеш :D
  Peja989
  Peja989
  Ако ти треба конкретно нешто, слободно пиши ми :))
  The Edge^
  The Edge^
  Фала, фала многу,
  инаку доста рано е за натпреварот, така да нема да пишувам можни состави и слични работи, зошто сеуште ништо не се знае околу составите и слично, сакав само грубо да напоменам, кои играчи се спремни за игра кои не.
  океј, фала :)))
  Peja989
  Peja989
  Фил Даут е судија :)
  Комшија, јас да ти честитам среќна нова година, се најубаво во новата и само здравје среќа и успеси да те пратат :)
  пријателе, како е? Filing disapoited заради фоотбаалот tudej? :D
  M
  Malcolm van den Сабаховић
  го остави срцето на терен... 100 пати го видов во одбрана, на средина, стартови, интервенции, СПРИНТОВИ, скокови, навлекуваше тројца на себе, со што обезбеди простор за другите и што ли уште не. Мене ми е стварно жал што нема среќа чоекот. А мислам дека неговиот малер го пренесува на сите. Сите се свесни дека не му оди... ама ај, да се надеваме дека ке биде... мора! мора!
  Peja989
  Peja989
  Брат, за зицерите.....ни треба гол играч...а црврсто сум убеден дека го имам во тимот....Енди Керол.....му фали самодоверба....и мора да игра цела утакмица...мноу повеќе ми се свиѓа играта на ЛФЦ со него во првиот тим....само...мое мислење е ....Керол осамен во нападот а даунинг и Суарез како секонд страјкери или бочни напѓачи.....!!
  Peja989
  Peja989
  од проста причина што Суарез премногу ја плетка...премногу се труди....таков беше и во Ајакс, таков е и тука...го нема тој инстикт...одма да ја пукне во шеснаесетник кога е...
  В
  Кој ти е другар гостиварчанец?Случајно ви го видов муабетот со ориѓанецот :D
  Peja989
  Peja989
  В
  Вори
  Го знам момаков и за овој претпоставував.Овој кај Зегин ако не се лажам живее,таму го имам загледано.Познат ми е од градов :) Иначе таму сум сместен и студирам,па во глобала кога имам обврски со факс.таму сум :D
  Peja989
  Peja989
  Ехееее....супер штом го знаеш.....нема да биде проблем и него да го викнам, нели :) Иначе и јас сум кај Зегин...ама на уцлица Социјалистичка...од страната на Вардар...кога глеаш од главна....може знаеш кај е...ти кај си сместен и што студираш?
  Не не таман работа секако дека си и ти меѓу нив :)))))
  • Ми се допаѓа
  Reactions: peja989
  Peja989
  Peja989
  Добро...јас пак да се најдам и у муабет.... и ќе се повторам, не дека жачам, напротив...мило ми е...сепак е тоа Ман Ју...тимот што цел ебан живот ме комплексира....ама ти викам, наредна година појаки и ние и вие....се надевам дека и ние уствари :)))
  Слушна ли за сообраќајката кај нас во населба вчера? Трагедија :(
  Ilumious
  Ilumious
  Многу се потресов, се вози ли со 120, деца истрчуваат увек таму...а во петокот онаму кај обиколница некој претрчал, го удрила кола и после уште 3-4ца го прегазиле, на делови бил човекот, ужасно :/
  Peja989
  Peja989
  Ќути....и вечерта дома кога си идев, на фонтана кај мене, на бумбар се слупаа едни...не беше ништо страшно...али дента се решиле у Ѓорче да изналупаат!! иначе децата во случајов биле во колата, од притисок се излетани преку стакло... :/
  П.С. Фросина?
  Ilumious
  Ilumious
  Да, јас сум таа :)))
  Одамна сакам да ти пишам свака част за тетоважата, планирам и јас ама кога ќе прекинам да пливам затоа што ко чварка ќе ми стане xD
  • Ми се допаѓа
  Reactions: peja989
  Peja989
  Peja989
  Читам "ќе дојде време" и не дочитав си викам ќе пишеш "за друг клуб да навиваш" ахаха зошто тоа е коментарот на повеќето, одкако ќе им кажам што представува а за тоа дека си во вода, ќе треба да одбегнуваш недела дена мислам не ради водата, него ради хлорот сеа незнам колку ти е озбилно, да не можеш да паузираш недела и нешто тоа ти си знаеш али пак, прај си муабет со тату мајстор...
  Peja989
  Peja989
  https://www.facebook.com/iko.tanja јас би ти ја препорачал девојкава од влае е, пиши и!!
  П.С. ЧВАРКА беее:))) ме преврте од столче кога прочитав :)) хахаха
  Ilumious
  Ilumious
  hahahaha :D супер чим ни е у комшии девојкава да не се мачам за џабе по други населби. Фала и кисс :)
  Женско сум бе :))))) Нема везе, треба да ви дадат директно ако ги исполнувате сите услови, ако не под бранша од околните :)
  Peja989
  Peja989
  Зарем..? уствари од кај би знаел...јас 85% форумов го користам само за ЛФЦ....а и немам некој контакт со форумџииве....како и да е....стварно извини :)))
  Ilumious
  Ilumious
  Таман работа друже :)))))))
  Peja989
  Peja989
  тоа е тоа ѓорчевското...."друже"....сега сум убеден, немам никакви сомнежи :))))
  Важи брату...давај име и презиме!!! Ќе те пријавам само ако се игра во сабота впрочем и јас ќе идам во сабота инаку тешко!!!
  Абе брат ти пријави се па ќе видиме.....изгледа во сабота ќе се игра па не верувам тогаш да имаш тренинзи или да полагаш!!!! Јас одам само ако се игра во сабота или недела.....така да ако твојата одлука е конечна кажи ми уште еднаш!!!!! П.С никој не е физички спремен ќе ни требаш верувај!!!! Немаме салам играч засега како што гледам!!!!
  Е па и јас не сум играчиште......и тешко да дојдам ама сепак ќе го составам тимот па ако дојдам добро ако не пак добро...размисли и кажи ми!!!!
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom