Кајгана форум

Peja989
Peja989
хХхахаа...поштен сум јас :))) Глеј, најбитно вака од старт што ми текнува е дека само Лукас е повреден играч...другите сите се со опија за настап...има можност првпат да стартуваат заедно Суарез - Керол - Џерард кои до сега имаат одиграно заедно само 68 минути иако не верувам дека Суарез ќе стартува...
Peja989
Peja989
Состав според муабети и трачеви (иако за сигурен се дознава саат време пред утакмица нели :) ) е Реина...Џонсон, Агер, Шкртел, Енрике.....Џерард, Адам, Кајт, Хендерсон....Суарез и Керол....како што можеш да видиш по збиена средина...
Peja989
Peja989
Ова пак со минутиве може да се промени денес на утакмицава, што ти зборев за играњето заедно...ама пак, можеш да го упоребиш :)
Peja989
Peja989
можеш да пишеш и дека наместо стандардни 3100 билети за Скаузерите, од кај вас од клуб пуштиле 2100 :)))
Peja989
Peja989
Најопасен играч ни е Белами..кој е во солидна форма, но тешко дека ќе стартува, зошто Далгиш има изјавено дека не може да игра на сите натрепвари како стартер....исто така и Керол дека полека влага во некаква си форма..на последните две утакмици има асистенција и гол (како што ми текнува)
На врв Bottom