Macedonia>>Europe
Поени од реакции
836

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Сега ќе те аднам, не се плаши :D само се регнав со никот на легендата хахаха
  Абе дечко безвизен режим не значи дека не се оди со сите документи на граничен премин...
  Ами прочитаjте малце законите преди да тргнувате. Уж сте писмени и можете да читате...,аjде прочитаjте молам ви се. Има закони,па и винаги граничниот полицаец има право да те врати ако прецени дека си заплаха за сигурноста на грагани на таа држава.... Во ЕУ се уште не се патува така,както вие сакате да патувате....
  Нашите като немат документи и нив да ги вратат... има закони,аjде малце да ги почитуваме.... и вашите и нашите.
  И што сега, били вратени... ами тиja немали сите документи ... това некоj гледа го?!
  Уште има многу да ги вратат до граничните премини,докато не започнат да почитуват законите....
  Да останаха едни 5000 дето ги мачим веке 50 години да ги претопиме и асимилираме,ама те упорито са антични и упорито се кланат на Саше Великиот...
  ХАХАХАА....
  Да,да,това е добар сценариj за филм.....
  Можеш да уживаш во народниот амбиент на СФРJ
  Eве така се учеше македонскиот jaзик и така се создаваше...
  http://www.youtube.com/watch?v=WC4xPm66vdA&feature=related
  Факта е един, во РБ има повеке македнци со б'лгарска идентичност отколкото има грагани целата РМ со сите малцинства.Сакате иле не това е факт.
  Од срце, онака без лажен сјај ти посакувам:ЉУБОВ-која денес малку ја има, СРЕЌА-која некако е секогаш далеку кога ни треба, НАДЕЖ-која често ја губиме, ЗДРАВЈЕ-кое кога го имаме не го цениме, ПРИЈАТЕЛСТВО-кое денес е навистина ретко, УСПЕХ-кој не ни гарантира живот!
  Едноставно ТИ ПОСАКУВАМ СЕ НАЈДОБРО.
  ***СРЕЌНА НОВА ГОДИНА***
  B
  Командант Шрапнели, не Капетан....корекција :) во секој случај кажа што ти е поентата :) :)
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom