Anco
Поени од реакции
13.831

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Нека е живо и здраво внучето чичко Анчо,па треба да частиш мекици(и пиво :D )
  • Ми се допаѓа
  Reactions: perez9
  Anco
  Anco
  благодарам,секој да си дочека-биднаа мекиците ама и вечерва пак ќе правиме.
  Anco
  Anco
  пиво обавезно
  Анчо, како стар скопјанец да те замолам да ми одговориш на едно прашање. Се работи за Ново Маало. Кажи ми дали знаеш дали пред 1950 година е изградено и до каде се простирало Скопје во тие години??
  Anco
  Anco
  напишав,ама изгледа беше долг текстот па несакаше да се испрати.Ново маало со постој од пред „ратот“.
  Скопје беше до Чешма,Мичурин,касарните автокоманда,
  па до „Треска“и од водно до Чаир.
  Anco
  Anco
  Пред земјотресот е оформен бул.Кочо Рацин,со што се подели Ново маало,тогаш со голем широк тревник во средината.Црвен крст и Социјално и Југодрво се од пред земјотресот,како и Работнички дом(сега се исти)
  Scouser88
  Scouser88
  Фала многу за инфото Анчо.
  потписот тие феноменален, можи да знам од која книга е ? :)
  Anco
  Anco
  од „Дневникот на Страшо Пинџур„
  и овој и досегашните
  Anco
  Anco
  Тој херох што го имам на сликата(аватар ли се вика)
  К
  Чичко Анчо јунак си, те читав по темиве, терај си го твоево како што најдобро знаеш. :)
  Ах бе Анчо , Анчо , како успеа за починатиот бездомник да ги окривиш "провинцијалците"...Што толку ти згрешиле...жалам за твоите искривени погледи на нештата...

  со почит , еден провинцијалец.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom