Anco
Поени од реакции
13.857

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Како си Чичко Анчо, куќо стара:) ?
  Anco
  Anco
  денс добар,фала на прашање,
  еве цел ден читем,книга:спортска медицина 600 стр.
  M-1
  M-1
  Нема зошто фала на одговор. Одлична книга читкаш, јас би ти препорачал "Голем семеен советник за здравјето" Конвенционално и алтернативно лекување од Младинска Книга, нешто околу 1100 страници жолти тврди корици. Интересна и голема содржина за алтернативно лекување по дома и останати совети, доста практична за низ дома...
  Па може и некоја нова тема за ова, Да се присетиме-имам јас што многу да напишам на неа.
  Anco
  Anco
  Благодарам за поздравот.
  Јас и незнам други адреси,па ако наоѓаш нешто вакво за старо Скопје,или некој форум прикачи-кажи.
  Не сум баш и тука активен-многу се удара на заврканција.Детишта.
  (ама и јас така си ја терам во повеќе теми)
  Една слика(фала и за таа) е нешто малку што остана од Еврејското маало сликана е 1967 год. изгледа.
  https://www.youtube.com/watch?v=Di5rGUAJc8U

  Еве слушни ја пак после 35 години.

  Ова нека ти биде закаснето честитање на роденденот! Жив и здрав да бидиш уште многу години. :)
  Anco
  Anco
  Благодарам. Сега ја пиштив и ми спобуди спомени на тие игранки од 70 и неке. Ама тоаш беа вакви кратки песни.
  На сингл имаше по две песни на една страна.
  Чичко Анчо, браво за темата за храната како лек! Стварно убава тема и особено ќе ја пазам да не ја укакаат :) Ако наидеш на некои статии за тоа слободно ископирај ги, или ако не си сигурен како само ископирај го линкот па јас ќе го средам после текстот.
  Здраво. Прочитав викаш како кајгана не дозволува регистрација на внукот ако не грешам а имал 12... само да кажам дека тоа не е само до кајгана, тоа е интерначионално интернет правило каде забранува официјална регистрација на лица помали од 13.
  ShakaZulu
  ShakaZulu
  Поврзано е со уницеф и права на децата, повеќе интернационални и домашни закони и сето тоа спроведено со едноставен систем да отфрли регистрација ако некој вметне дека е роден пред помалку од 13 години од денот на ргистрација. Тоа беше тоа, поздрави и пријатно утро/попладне :)
  Анчо рулз....постар си една година од татко ми бај да веј...да немав татко ке те земев за очув...остај ги овие што те хејтаат....:)
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Anco
  Anco
  Anco
  пријатен ден, време е за одмор - легнувам
  Anco
  Anco
  нека си тераат нивното, не се лутам
  perez9
  perez9
  Ти убаво им ги прикажуваш и маните и доблестите на системот ама тие не те сфаќаат.
  Батали што ти вика Io и ја го имам иститот проблем xD

  Пробај со ctrl alt i 2 стиснато истовремено. Е сега за после ова да ти се намести на македонски треба да има нешто друго наместено така да можеби ова и нема да ти успее ама вреди да пробаш :) Ако не побарај помош во компјутерскине теми едноставна е работава ќе ти објаснат :)
  Чичко Анчо, има тема за такви „местачи“, надрилекари што ги пиша. http://goo.gl/uRj0Wx ете ја, пиши таму за тој Васе од Јурумлери, пиши си за кој сакаш. Не смета да отвараш теми, не ти ја избришав таа за лебот, само ја споив со соодветната.
  Anco
  Anco
  благодарам на објаснувањето
  Anco
  Anco
  Абе се изнагледав ама и се изнасмеав кај ту текна,
  бар да беше од нудистичка некоја плажа.
  А незнам кај отиде тоа темата,(со браваријата)
  требаше да го кажам натрапникот,а го имаше.
  TheMayor
  TheMayor
  е го најде натрапникот?
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom