Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.045
Поени од реакции
84.840
Она кога ќе одиш кај вујко ти на слава, па мораш да се поздравиш со него иако му ја осеќаш уште од влезна врата реата од испотената мишка и трите литри лозова што ги испил додека ти да дојдеш. Посебна арома на сето ова е што со ракијата има изедено една Пача купена кај Јоцо на Зелено Пазарче, има фукнато две салати со компир, везен пипер и праз, и има изедено главица лук на гладен стомак како загревање. Има уште 4 години до пензија, тешко дека ќе ја дочека истата...
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.859
Поени од реакции
9.122
Едноставно многу е добар Јилдиз за да биде резерва у овој Јувентус, поготово кога не игра Киеза. Ама тоа е Алегри, канцероген фудбал се бара.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.982
Поени од реакции
3.504
Prva rabota.. U supak da go naebam Milik.. Vtora rabota, majka mu na Mireti da ja naebam.. Treta rabota Alegri kerka ti da ja nategnam, ima dobitna kombinacija so Jildiz i Vlaho, toj menja formacija go stava Milik..
Skapo ke ne kostaat ovie 2 boda.. Mora da se odi na pobeda vo Milano... I neresen tamu im odgovara na Inter..
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.219
Поени од реакции
8.060
Види ги овие Емполи од 4 минути продолжение 7 задржаа со виткање и изведување аути и на крај му пиздат на судијата зошто крај свирнал. Одеднаш посакаа да победат.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.487
Поени од реакции
42.886
Види ги овие Емполи од 4 минути продолжение 7 задржаа со виткање и изведување аути и на крај му пиздат на судијата зошто крај свирнал. Одеднаш посакаа да победат.
Pa mu pizdat, prazen bese golot aj da ne mu pizdat, ama ete neka ostane deka na Inter mu pomagaat sudiite, ke go ignorirame faktot deka na prazen gol svirna kraj vo situacija koga igrac na Empoli sakase da sutne. :)
Ti u takva situacija, obratno da bese, seedno ke ti bese?
Автоматски споено мислење:

Едноставно многу е добар Јилдиз за да биде резерва у овој Јувентус, поготово кога не игра Киеза. Ама тоа е Алегри, канцероген фудбал се бара.
Vrijaza e maliot, dabogda go prodadat nekade za 50m evra.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.436
Поени од реакции
3.694
Види ги овие Емполи од 4 минути продолжение 7 задржаа со виткање и изведување аути и на крај му пиздат на судијата зошто крај свирнал. Одеднаш посакаа да победат.
Na krajot sudijata gi spasi juve od cist poraz, zosto ne dade da zavrsi akcijata pri kiksot na golmanot na Juve na krajot?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.445
Поени од реакции
109.281
. Mora da se odi na pobeda vo Milano... I neresen tamu im odgovara na Inter..
Има да зажалите што воопшто сте тргнале за Милано, ви ебам тоа најумрената екипа на свет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom