Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.615
Serie A is working to make an 18 team league instead of 20. De Laurentiis is said to have wanted a 16 team league. The smaller teams are against the decisions.
Најпаметна работа што може да ја направат ова. Нема доволно квалитет да бидат 20 тима. 18 ќе си се таман. Ќе се зголеми и конкуренција и тимовите ќе мора се посериозни.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.475
Поени од реакции
58.712
Од првиот кадар се гледа дека нема намера да стартува, не му е стегната ногата и не иде со ѓонот да го откине играчот. Од вториот кадар се гледа дека ако не ја поткренеше ногата и ја оставеше да се закопа у земја лесно можеше да ја скрши или да му испаднеше коленото.
Со успорена снимка и според правилата за отворен ѓон и можност за сериозна повреда кај противникот е црвен картон. Онака не е, ја не би дал.

Е сеа ова што го збори Роло Томази држи вода до негде, ама ако го тргнат тоа правило и остават слободни клизачи кои идат на топка, се почесто ќе глеаме парчиња живо месо на крампоните на подмукли џелати како Серхио Рамос и остала багра стара школа кољачи.
Не реков јас ништо за стартот. Јас само сакав да му помогнам на господинот @МаксАлегри дека може да се прикачи видео од Х, поранешен Твитер.

Ако се сака :kafence:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.306
Поени од реакции
57.656

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.475
Поени од реакции
58.712
@Io Sono Interista еве ти шанса да станеш менаџер, коа веќе нејќеш да ме запослиш у твојата фирма однеси ме у некој Ал Бламхли и имај мирна совест до крајот на животот. :kafence:
Овие кога ќе видат со какви вештини и знаења располагаш, ќе ти летне главата од рамена.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.272
Поени од реакции
16.744
Не реков јас ништо за стартот. Јас само сакав да му помогнам на господинот @МаксАлегри дека може да се прикачи видео од Х, поранешен Твитер.

Ако се сака :kafence:
Офтопик

Кај мене само од Тел е можно за сега. Има друга опција за твит прикачување од пц или лаптоп?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.475
Поени од реакции
58.712
Офтопик

Кај мене само од Тел е можно за сега. Има друга опција за твит прикачување од пц или лаптоп?
Ако сменил у url-то twitter.com наместо х.com би требало да работи.
Кај мене url се менува автоматски во twitter.com дури и ако пробам да го заменам тоа со x.com. После тоа внеси го линкот во медиа и тоа е тоа.

Од телефон не можам да прикачам затоа што користам Tapatalk, веројатно може ако се користи обичен браусер.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.272
Поени од реакции
16.744
Кај мене url се менува автоматски во twitter.com дури и ако пробам да го заменам тоа со x.com. После тоа внеси го линкот во медиа и тоа е тоа.

Од телефон не можам да прикачам затоа што користам Tapatalk, веројатно може ако се користи обичен браусер.
Кај мене само на тел го менува автоматски, не ми текна бе досега да сменам url на пц... :yid:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.542
Поени од реакции
109.987
Не ми е јасно зошто не доби црвен играчот на Милан за пеналов.. :toe:
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.866
Поени од реакции
9.130
Него, како вака овој првиов му влезе со лакт и го бутна бе? Нели не е дозволено?

 

Kajgana Shop

На врв Bottom