Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.394
Поени од реакции
6.509
Милан Рома вечер ќе биде интересна утакмица за гледање.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.223
Поени од реакции
3.219
Милан Рома вечер ќе биде интересна утакмица за гледање.
Многу изостанци во двете екипи..многу притисок на Мурџо како и на Пиоли..
Рома во мн лоша форма,ќе победи Милан вака или онака редовно го јаде Мурџо од Пиоли..
 
Член од
26 септември 2023
Мислења
65
Поени од реакции
188
Ne gi zasluzuva klubot navivacite, neka go stavat De Rossi trener do juni, pa ako ja oprai situacijata i igrata neka mu produzat dogovor. I 70 posto od poluigracive neka napustat klubot pod itno. Bolje ke gledam deca kako Bove sto ginat na teren nego umisleni faci ko Mancini i Pelegrini
Автоматски споено мислење:

Roma so igraci ko Brighi Greco Simplicio i ostala bagra igrala fudbal za oko i praele problem na sekoj, i nemala nikakov problem da e top 3 top 4 vo liga sekoga godina. Mora remont, mlad trener so vizija i igraci sto ke igraat za dresot kako sto dolikuva, podole od ova sto e momentalno ne moze da e klubot.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.306
Поени од реакции
57.653
По преценет играч од тој Пелегрини не постои, ужасен играч, бездушен, мртвило класично, поима нема од фудбал. Не знам кој беше, Леао ако не се лажам, така лагано му ја протна низ нозе како на мал фудбал, ни агресија ни ништо да покаже, кур го здоболе што го напраи мајмун пред цел свет, капитен на Рома, треба да се засрами и да си побара трансфер у некоја подпросечна екипа.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.615
2024 и Кристанте да ти стартува во тимот боље да се пензионираш уште одма. Испукана пушка Мурџо.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.223
Поени од реакции
3.219
Од кога велам дека Пелегрини е штеточина со дрва и камења во минатото фрлаја по мене што по социјалниве што овде на форумов..И да лета Мурџо нема кого да се донесе едино Де Роси да се нафати за минималец до јуни па ако го остават тогаш нов побогат договор..Рома не може да плаќа 2 тренери истовремено.
Имам впечаток дека Ранко сега да дојде мислам лесно ќе не однесе до топ 4...Ама Ранко го вади од лајна Каљари така да Мурџо или ДДР..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom