Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
Аиии е сеа што прочитав, на крај испадна крив играчот на Салернитана што не се тргнал кога стартувал Гати. :ROFLMAO:
Абе човек, што треба да направи Гати за да не дојде во контакт со противникот? Да си ги исече нозете? Да не стартува на топка и да ја препушти на играчот на Салернитана?

И друг пат, кога ќе има ситуација играч голман еден на еден и голманот ќе му ја тргне топката на играчот ама сепак ќе го собере, очекувам исто вака да се буните зошто не е пенал и црвен за голманот затоа што како последн играч го спречил противникот да даде гол.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.034
Поени од реакции
3.569
Lelelele se namirisuva stravot kaj interasive.. tolku se ocajni i iznervirani sto sme na -2 duri i pocnaa da vregjaat od nemokj :icon_lol: gi boli toa sto so minimalni pobedi osvajame bodovi i im diseme u vrat :vozbud: baska znaat deka nivnite igraci sekad posle katolicki bozikj gi fakja kolektiven mozocen udar pa igraat ko tretoligasi :ROFLMAO:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.542
Поени од реакции
109.987
Абе човек, што треба да направи Гати за да не дојде во контакт со противникот? Да си ги исече нозете? Да не стартува на топка и да ја препушти на играчот на Салернитана?

И друг пат, кога ќе има ситуација играч голман еден на еден и голманот ќе му ја тргне топката на играчот ама сепак ќе го собере, очекувам исто вака да се буните зошто не е пенал и црвен за голманот затоа што како последн играч го спречил противникот да даде гол.
Мислам дека не сфаќаш што ти зборуваме. Гати не го почна стартот со отворен ѓон, тоа никој не го спори, проблем е што откако ја изби топката го отвори ѓонот и ќе му искршеше нога на играчот на Салернитана. Значи нема намера, ок све тоа, ама можноста за сериозна повреда стои и затоа требаше црвен да јаде. Али ако и сега не ме сфаќаш не знам што да ти кажам, тоа е..
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.034
Поени од реакции
3.569
Мислам дека не сфаќаш што ти зборуваме. Гати не го почна стартот со отворен ѓон, тоа никој не го спори, проблем е што откако ја изби топката го отвори ѓонот и ќе му искршеше нога на играчот на Салернитана. Значи нема намера, ок све тоа, ама можноста за сериозна повреда стои и затоа требаше црвен да јаде. Али ако и сега не ме сфаќаш не знам што да ти кажам, тоа е..
Sporedbava ti e ista ko da nadoagja tovaren voz, a nekoj baban ja ignorira rampata i so kolata pominuva na prugata, pa vozot koga ke ja zakaci kolata - vozot da go smetas za kriv..
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
362
Поени од реакции
285
Sporedbava ti e ista ko da nadoagja tovaren voz, a nekoj baban ja ignorira rampata i so kolata pominuva na prugata, pa vozot koga ke ja zakaci kolata - vozot da go smetas za kriv..
Не си во право еве ако Гати стартува без отворен ѓон на топка што потреба има подоцна да го крени ѓонот ова ти е класична неспортска игра.Кој играл фудбал знае поискусните и попрлави играчи имале еден куп такви потези пр иди да испуцува топка идеш во нормален блок а тој намерно после испуцување на топката иди со ногата на противничкиот играч некогаш ќе помини неказнето некогаш не ама во секој случај неспотски потег.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.200
Поени од реакции
4.922
За мене е престрого да исклучиш некој кој стартува на топка, а послем тоа го фаќа и играчот. Нема намера, сака да ја исфрли топката, затоа би било фер со жолт да помине.

Пример црвениов на Ромеро во ПЛ е престрог. Ја рога топката и го погодува противничкиот играч. Несмасен старт, ама не е намерен. Црвен не би дал.
Во акцијата се случија милион работи, ама стартот и пресудата е на 4:40.
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
362
Поени од реакции
285
За мене е престрого да исклучиш некој кој стартува на топка, а послем тоа го фаќа и играчот. Нема намера, сака да ја исфрли топката, затоа би било фер со жолт да помине.

Пример црвениов на Ромеро во ПЛ е престрог. Ја рога топката и го погодува противничкиот играч. Несмасен старт, ама не е намерен. Црвен не би дал.
Во акцијата се случија милион работи, ама стартот и пресудата е на 4:40.
Јас мислам дека баш треба да се добијат црвени за несмасни стартови за да не почнат намерно да ги продолжуваат стартовите и да повредат некого.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.866
Поени од реакции
9.130
Не ми делува дека има намера Гати да иде на нога, ама имаше пар прљави потези сезонава што ставаат сомнеж на ситиацијава. Нејсе, по мене престрого за црвен, сепак немаше намера како Бастони со лактот :pos:
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.361
Поени од реакции
7.601
Она кога кримосите ќе го нападнат најпоштениот клуб во Италија... Казнувани за местење, избацувани во втора лига, кинење поени, казна за учество во Европски натпреварувања и Интер не чинел, требало да се поништи гол...

Затоа навивачите идат во одбрана против интелектуалната проституција https://m.fcinternews.it/focus/alza-la-voce-la-curva-nord-facciamo-quadrato-intorno-all-inter-contro-la-prostituzione-intellettuale-944564
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.306
Поени од реакции
57.658

Еве да ти помогнам.
Од првиот кадар се гледа дека нема намера да стартува, не му е стегната ногата и не иде со ѓонот да го откине играчот. Од вториот кадар се гледа дека ако не ја поткренеше ногата и ја оставеше да се закопа у земја лесно можеше да ја скрши или да му испаднеше коленото.
Со успорена снимка и според правилата за отворен ѓон и можност за сериозна повреда кај противникот е црвен картон. Онака не е, ја не би дал.

Е сеа ова што го збори Роло Томази држи вода до негде, ама ако го тргнат тоа правило и остават слободни клизачи кои идат на топка, се почесто ќе глеаме парчиња живо месо на крампоните на подмукли џелати како Серхио Рамос и остала багра стара школа кољачи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom