Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 август 2022
Мислења
1.148
Поени од реакции
1.354
Да им речеш сега на Мурињо и Алегри дали сакате нерешено, одма ќе се сложат и двајцата
Двајцата би потпишале 0-0 до крај на сезона да играат.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.686
Поени од реакции
43.732
Да им речеш сега на Мурињо и Алегри дали сакате нерешено, одма ќе се сложат и двајцата
So vakva umrena roma, mozda najumrena od koga pratam fudbal, bar spored stil na igra, fk trim lum da sum ne bi se soglasil na neresno, ke idam na pobeda po sekoja cena.

Igracki katastrofalno stojat odbrana, sredina bekovi, ama toa ne znaci pod difolt deka mora nefudbal da igraat, polosi timovi od niv vo kalcovo igraat poubavo za oko od niv, ovoj murdzo sam si iskopa grob u fudbalot sam si frla zemja vrz nego, poslednata slamka spas da se vrati na fudbalskata mapa zadnji godina dena ja vide vo menuvanje na formacija so trojca stoperi nazad, i istata da mu e glavna. :facepalm: Taka i u United znaese da eksperimentira jalovo, na ime ke dobie najverojatno nekoja rabota u Saudiska Arabia inace ovoj vo Evropa ne gledam koj bi go zemal i pritoa da go plaka milioni evra godisno.

Ve zalam sto ste prinudeni sekoj vikend vakvo nesto da gledate.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.501
Поени од реакции
58.887
Фаул беше според мене. Можеше да го свирне ако сакаше. Секако не верувам дека ќе влијаеше на резултатот, Џенова беа цврсти но безопасни, и голот што влезе Сомер требаше да го одбрани.

Во секој случај, честитки што се одржавте на -2, ќе беше умрено првенството без вас.

Среќна нова на сите и да гледаме возбудливо првенство во 2024-та!
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.318
Поени од реакции
16.798
Tocno, dobro e sto ja odrzuvame razlikata.. Sega sledniot period ke bide polesno, lesno ke ve nadmineme znaejki deka ste coukeri vo vtoriot del od sezonata..
Доста бе море, доста не ќеси. 3 пати табела побара 2 пати нерешено извадивме.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.094
Поени од реакции
3.640
Sto ste se isplasile be, kaj inter e sea pritisokot, baska ke imaat tezok raspored sredina januar do sredina februar.. za mesec dena igraat so lazio, roma, viola, nie pa atletiko... ke mora da rotira inzagi i nema celo vreme so prv sostav da iskaca, a dokolku ne gi odmara i iskaca so prv sostav ondak crno mu se pisuva..
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
За твој инат има да ги силуваат сите, а за уште поголем инат, Х со Јувентус ќе изиграат.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.005
Поени од реакции
14.127
Интер со вакво темпо е на 95 бода, а Јувентус на 90.

Ова се одлични резултати за двата тима, дури мислам дека некој бод се плус во однос на квалитетот. Иако таа разлика е поголема кај Јуве, па ќе биде и потешко да го задржат или подобрат овој број на бодови. Мора да се засилат во среден ред.


Инзаги и Алегри завршија одлична работа во првиот дел.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom