Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.543
Поени од реакции
38.436
Хаха, Шеки се јавува само повремено и само за најважните моменти во дискусијава (како меме од Саут Парк). :unsure:

Еве ги шекиевци како вежбаат... За да се понашаат како нормални луѓе (нормално, тоа е невозможно).
Замисли каков тажен живот, цел живот ларпаат со некои глупости.

Screenshot_14.png
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
Нивните интереси се само пари. Тие ги поддржуваат нашите интереси бидејќи ние сме мнозинството и таму се парите.
Aко сте мнозинство зашто не се оди на референдуми за одредени прашања? Секако ќе ги изгласате.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.417
Поени од реакции
2.043
Aко сте мнозинство зашто не се оди на референдуми за одредени прашања? Секако ќе ги изгласате.
Ако се задолжителни за сите тие референдуми, се согласувам со ова.
Во западните општества, едно од нештата кое најмногу ги плаши десничарите е задолжително гласање.
Автоматски споено мислење:

Не се согласуваме со нив за сите работи. Само за се поврзано околу woke ствари.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.799
Поени од реакции
23.619
Ако се задолжителни за сите тие референдуми, се согласувам со ова.
Во западните општества, едно од нештата кое најмногу ги плаши десничарите е задолжително гласање.
Автоматски споено мислење:


Не се согласуваме со нив за сите работи. Само за се поврзано околу woke ствари.
abe kurton eden vo aus e zadolzitelno glasanje pa koga dojde za vasite prava kako picki begavte i se krivte od toa za na kraj da se glasalo po posta koj saka... ludnica
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.417
Поени од реакции
2.043
abe kurton eden vo aus e zadolzitelno glasanje pa koga dojde za vasite prava kako picki begavte i se krivte od toa za na kraj da se glasalo po posta koj saka... ludnica
Австралија ми личи океј мене. Задолжителното гласање изгледа ви функционира ко што треба.
Автоматски споено мислење:

Вакво нешто да биде дадено на задолжително гласање во САД што мислиш дека ќе се случи?
Тие што мислите дека САД е највоук земја во целиот свет не можете ни да замислите што би се десило ако недемократскиот гласачки систем конечно го урнат. САД е доста конзервативна земја во споредба со Австралија.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.799
Поени од реакции
23.619
Австралија ми личи океј мене. Задолжителното гласање изгледа ви функционира ко што треба.
Автоматски споено мислење:

Вакво нешто да биде дадено на задолжително гласање во САД што мислиш дека ќе се случи?
Тие што мислите дека САД е највоук земја во целиот свет не можете ни да замислите што би се десило ако недемократскиот гласачки систем конечно го урнат. САД е доста конзервативна земја во споредба со Австралија.
da de ok e... zadolzitelno si e glasanjeto OSVEN za LGBT referendumot. togas sve bese po posta, ne bese zadolzitelno i sto ti ne... u normalni uslovi nemase da pomine pa kako i sekogas si gi izvrtuvaat pravilata. zatoa eden den ke bidat zgazeni kako obicni insekti
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.417
Поени од реакции
2.043
da de ok e... zadolzitelno si e glasanjeto OSVEN za LGBT referendumot. togas sve bese po posta, ne bese zadolzitelno i sto ti ne... u normalni uslovi nemase da pomine pa kako i sekogas si gi izvrtuvaat pravilata. zatoa eden den ke bidat zgazeni kako obicni insekti
За кој референдум збориш?

Ако е за ова, тоа што не беше задолжително беше во ваша корист. Ако толку голема разлика 60/40 со 80% излезност има на незадолжителен референдум, немавте шанси на задолжителен. Тие луѓето што не гласаа на овој не беа од твојата банда кои веруваат дека геј брак ќе го распадне општеството.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.799
Поени од реакции
23.619
За кој референдум збориш?

Ако е за ова, тоа што не беше задолжително беше во ваша корист. Ако толку голема разлика 60/40 со 80% излезност има на незадолжителен референдум, немавте шанси на задолжителен. Тие луѓето што не гласаа на овој не беа од твојата банда кои веруваат дека геј брак ќе го распадне општеството.
tie 80% izlezenost se 50% kupeni/ukradeni glasovi...na regularen referendum nemase da pomine zatoa cirkuzot so postensko glasanje. imase miljarda poplaki deka se kradea glasacki listovi od postenski sandacinja ili deka se glasalo od adresi na biznisi, i da tie sto ne glasaa na zadolzitelen referendum ke glasaa protiv.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.417
Поени од реакции
2.043
tie 80% izlezenost se 50% kupeni/ukradeni glasovi...na regularen referendum nemase da pomine zatoa cirkuzot so postensko glasanje. imase miljarda poplaki deka se kradea glasacki listovi od postenski sandacinja ili deka se glasalo od adresi na biznisi, i da tie sto ne glasaa na zadolzitelen referendum ke glasaa protiv.
Мене ми личи дека ти пиеш тежок копиум.
Истите теории на заговор ќе ги вртевте било какво гласање да беше. Немаш поима што значи да се купат 50% од гласовите на 80% од гласачкото население.
Автоматски споено мислење:

Но еве, си имате задолжителни гласања на обичните избори. Па ајде изгласајте ги надвор тирантите кои ви го наметнале овој закон. :tapp:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.009
Поени од реакции
32.026
Хаха, Шеки посочува на консумација на копиум... Оф иронијо! :LOL: :ROFLMAO:
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.799
Поени од реакции
23.619
Мене ми личи дека ти пиеш тежок копиум.
Истите теории на заговор ќе ги вртевте било какво гласање да беше. Немаш поима што значи да се купат 50% од гласовите на 80% од гласачкото население.
Автоматски споено мислење:

Но еве, си имате задолжителни гласања на обичните избори. Па ајде изгласајте ги надвор тирантите кои ви го наметнале овој закон. :tapp:
mene mi lici ti deka ne sfakas prilicno prosta rabota a toa e deka begate kako pederi od fer ZAKONSKI sprovedeno glasanje/referendum zasto jasno vi e kolku mala podrska imate pa sproveduvate nekoj frankenshtain referendumi po poshta itn...

ostaj interpretacija na rezultati problem e zakonska implementacija.

ps. 50% glasovi na referendum po posta za koj na nikoj ne mu e gajle i ne e strongo zakonski kontrolirano se kupuvaat za pomalku od 250k dolari ako gi potkupis pravite luge. ne e mnogu tesko 50% od populacijata na aus zivee u 2 grada, dovolno e da se fokusiras na distribucijata/postite i da dopunish glasovi...

pps. gi izglasavme veke, padna vladata od togas.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.009
Поени од реакции
32.026
^^ Па не е ни проблем да си одберат заменки имиња, проблем е што прават драми за сите ние да ги викаме така. Плус естаблишментот ги користи како корисни идиоти за свои цели, и сите нас не казнува ако не им играме по нивното лудило додека ако јавно ја критикуваме злоупотребата - тогаш сме обвинувани и казнувани за „говор на омраза“.

Значи добиваш малтретирање од (уште едно) малцинство, и губиш слобода на говор... Лудило.
И ова веќе со години се дешава. Прееска ме потсетија на ова постаро клипче, веќе 8 години е старо ама сеуште 100% е актуелно:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom